PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 93 997
ocen
7,2 10 1 93997
8,1 20
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Po prostu nie wierzę, że Danny DeVito dostał Złotą Malinę za ten film. Zagrał świetnie, groteskowo, zresztą kto ma oczy, ten widzi. Może to zależy od czasów, teraz raczej Złote Maliny zbierają perełki jak L.Lohan, chociaż ciężko mi to ocenić, w końcu kinematografia to raczej właśnie wtedy była na wyższym poziomie.

MMk_marqina

dostał nominację, ale to i tak przegięcie. chociaż z drugiej strony w tym samym roku nominację otrzymał również Nicholson, więc... kto zrozumie "szanowne żyri"? ;)

ocenił(a) film na 4
ed j. rush

phi, a czymże jest ta złota malina? Po co sobie zawracać głowę głupią nagrodą stworzoną przez jakichś kwasiarzy

ocenił(a) film na 9
MMk_marqina

Danny DeVito to urodzony Pingwin.

ocenił(a) film na 9
vince25xx

up: haha dokładnie :)

vince25xx

No właśnie ja się zastanawiam jaki inny aktor mógłby zagrać Pingwina w nowszej części Batmana (o ile ta postać się pojawi), jak nie Danny DeVito. Jakoś nikt inny mi nie pasuje, tzn na siłe z każdego można zrobić Pingwina, ale nikt nie będzie lepiej pasował niż DeVito. Ten aktor nawet w innych filmach przypomina Pingwina, tak jakby ta postać została stworzona na wzór Dannego :P

ocenił(a) film na 8
Pijany_Mistrz

podobne gadki były z jokerem, aż ledger wpasował się idealnie i podniósł to wszystko poziom wyżej. Pingwin nie jest tak atrakcyjną postacią, a filmu z nim raczej prędko nie zrobią, a aktor zawsze jakiś znajdzie. Może przydałby się taki bardziej psychologiczny nolanowski batman z głównym przeciwnikiem człowiekiem zagadką z mrokiem i psychozą porównywalnym do TDK. to by było niezłe :)

ocenił(a) film na 10
karczewk

alez skad, splycil postac, zrobil z niej symbol chaosu i tyle. zrbil to swietnie, ale do Nicolsona zabraklo i to sporo

ocenił(a) film na 9
hetzer

David Bowie był by świetny jako Joker.

ocenił(a) film na 10
vince25xx

Według mnie dobrym Jokerem byłby Steve Buscemi.

ocenił(a) film na 8
hetzer

pfffffffffff

Nie ma lepszego jokera od Ledgera. Nie ma.

Co nie zmienia faktu, że Nicholson był świetny a i sam film lepszy od dark knighta.

ocenił(a) film na 10
kosobi

ja tam uwielbiam Marka Hamilla- niby tylko glos ale mistrzostwo. Nicholson i Ledger to zblizony poziom, natomiast sama postac znacznie glebsza i ciekawsza w Batmanie

użytkownik usunięty
MMk_marqina

Rzeczywiście kupa śmiechu. De Vito moim zdaniem był znakomity. Przed rolą Pingwina był znany głównie z ról komediowych. On w tym filmie po prostu STAŁ SIĘ pingwinem/. Po poczciwym i zabawnym karzełku nie został ani ślad! Nagle stał się groteskowym i obrzydliwym Oswaldem!

Ale akademia filmowa już nieraz się ośmieszała. To nie pierwszy i nie ostatni raz.

ocenił(a) film na 9

Ładnie ujęte

ocenił(a) film na 10
MMk_marqina

jedna z bardziej absurdalnych sytuacji, nominowac GENIALNA role do tego typu nagrody...

ocenił(a) film na 8
hetzer

Do złotej maliny z tego co pamiętam nominowane był także... Lśnienie :)

To chyba mówi wystarczająco wiele.

ocenił(a) film na 10
kosobi

Conan tez byl chyba, na 100% Arni, ktory tam zagral swietnie, jest wiele przykladow :)

kosobi

Akurat to rozumiem bo to co zrobił Kubrick ... jak spłycił całą historię w stosunku do książki woła o pomstę do nieba.

ocenił(a) film na 8
borgia3

A moim zdaniem w drugą stronę. Nadał przeciętnej książce głębię i wielowymiarowość. Ale już tyle razy dyskutowałem o tym na forum, że naprawdę nie mam ochoty na kolejną długą dyskusję :)

ocenił(a) film na 10
MMk_marqina

Z tego samego absurdalnego powodu, dla którego Brad Pitt dostał Złotą Malinę za "Wywiad z Wampirem" a Tommy Lee Jones dostał Oscara za "Ściganego", czyli kaprys szanownej akademii.

GandalfCzarny666

Złotą Malinę za "Wywiad z Wampirem" dostał również filmowy "tatuś" Pitta, Tom Cruize, ale w moim odczuciu jemu się bardziej należało;)

ocenił(a) film na 9
papierowy_ludzik

Ciekawe za co wg Ciebie Cruisowi się należała malina za WzW...
Pewnie chodzi o wyznawanie sjentologii, ha?
Cruise zagrał Lestata genialnie. Lepiej tego nie można było zrobić.

WhiteDemon

A nie zauważyłeś emota z puszczonym oczkiem na końcu mojej wypowiedzi? Nie spinaj się luźna guma. Jak to już tutaj napisali, co to zresztą za nagroda Złota Malina, może powinni się nazwać Złote Jaja, bo niezłe z tego wszystkiego jaja są...:)

ocenił(a) film na 9
papierowy_ludzik

emota widzę, chodzi mi o text wcześniej, bo on sam w sobie sugeruje że tak myślisz faktycznie;)

WhiteDemon

Bo tak właśnie myślę :P A tak na serio, jeżeli chcemy być precyzyjni, zakładając hipotetycznie, że któryś z dwójki aktorów Cruize, Pitt, w ogóle zasłużył na Złotą Malinę, to faktycznie, według mnie należałaby się ona Tomusiowi ;) Pozdro!

ocenił(a) film na 9
papierowy_ludzik

Spoko, każdy ma prawo myśleć jak chce. Według mnie Cruise, mimo że specjalnie za nim jako człowiekiem nie przepadam, miażdżył w Wywiadzie wszystkich i jego kreacja jest to chyba najlepszy kinowy wampir ever.

Mimo że mam wielką słabość do Dracul Beli Lugosi i Langelli, tak uważam;)

ocenił(a) film na 10
MMk_marqina

o qrna zeczywiscie dostal zlota maline !.Ale dziwne bo znowu widze ze dostal tez duzo nagrod za ta role wiec to tylko dowodzi ze jedni chwala a inni krytykuja.Nikomu nie dogodzisz.
Trzeba przyznac ze Pingwin zagrany przez Daniego Devito to jeden z najelpszych czarnych harakterow.Smialo moge go postawic obok Jockera i Kobiety kot ktora tez zostala zagrana fenomenalnie.Nie nawidze kobiety kot w 3 czesci Batmana przez Nolana.

ocenił(a) film na 6
MMk_marqina

Złotą Malinę dostał nawet sam Człowiek z Blizną. Proponuję ignorować tą prymitywną nagrodę od "ekskluzywnego grona czołowych amerykańskich krytyków".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones