PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34657}

Powrót do marzeń

Omohide Poro Poro
7,3 7 076
ocen
7,3 10 1 7076
8,4 5
ocen krytyków
Powrót do marzeń
powrót do forum filmu Powrót do marzeń

A taki film świetny... I taki... trudny. Zrobić film animowany ze scenariusza Yasujiro Ozu - to trochę jakby ktoś chciał zrobić kreskówkę na podstawie Zanussiego.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

No dokładnie. Bardzo dobry film, jest w nim chyba zawarte wszystko co mogę zdefiniować jako dobre kino. Ogólnie podjęty trudny temat w historii czasem zabawnej, czasem chwytającej za serce. Można się z tego filmu wiele nauczyć, a i również skłania do rozmyślań nad własnym życiem.
Polecam wszystkim, którzy lubią trochę porozmyślać po obejrzeniu filmu.
Jeden z lepszych filmów Studia Ghibli.
Jedyne co mnie denerwowało to dziwaczne uśmiechy bohaterów...ale wobec bardzo dobrej całości można przymrużyć oko :D

Sqrchybyk

A co w tym filmie takiego trudnego?

ocenił(a) film na 9
Witek_13

Cóż, po ponad 11 latach nie jestem pewien, bo nie widziałem, niestety, tego filmu od tej pory... Ale chyba chodziło mi o to, że nie ma zbyt wielu filmów animowanych w takim stylu - w stylu prostego w sumie kina obyczajowego. No i ten scenariusz być może największego twórcy w historii japońskiego kina, czyli Ozu :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

nie mam pojecia skad ty bierzesz tego Ozu, scenarzysta jest Takahata a film oparty jest na mandze ktorej autorem nie jest Ozu

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Mi się cały czas kołatało po głowie, że tak by wygląda animacja reżyserowana przez Koreedę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones