PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495847}

Pozwól mi wejść

Let Me In
6,2 32 497
ocen
6,2 10 1 32497
6,8 4
oceny krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

Widziałem szwedzką wersję i bardzo mi się spodobała. Jestem fanem skandynawskiego kina. I tak
się zastanawiam czy jest sens w ogóle oglądać tą amerykańską wersję???

ocenił(a) film na 9
Maartenmetz

Według mnie jest to lepsza wersja, bardziej emocjonalna i horrorowata.

ocenił(a) film na 6
Maartenmetz

Wersja amerykańsa w porównaniu z szwedzką,wypada blado.Oczywiście,film jest naprawdę niezły,dobrze zagrany itd.ale brakuje klimatu oryginału.Remake jest WYKASTROWANY z emocji,z tej niesamowiecie przygnębijącej aury odrzucenia i samotności wokół głównych bohaterów.Odpowiednik Oscara jest nijaki,kompletnie dziecinny i zupełnie wyprany z tajemniczości..a to było siłą Oscara: z jednej strony ofiara,ale w głębi duszy i umysłu sadysta,którego marzeniem jest zamordować swoich prześladowców.
Podobnie jest z Abby,która zastępuje Eli...to inna liga.Lubię bardzo Chloe,mim zdaniem to najzdolniejsza aktorka młodego pokolenia,ale nie dorównuje Eli pod żadnym względem.
Muzyka tez jest słabsza....ale jak napisał nademną maciek31,starano się zrobić z tego bardziej horror,niz melodramat...moim zdaniem wyszło to na gorsze.
Mimo to jednak polecam ten film...tak dla zasady i porównania warto obejrzeć.Zobaczyć amrerykanski punkt widzenia.;)

ocenił(a) film na 7
Savathus666

Dobra obejrzę :) Choć zdaje sobie sprawę że szwedzkiej wersji nie przebije choćby nie wiem co....

ocenił(a) film na 6
Maartenmetz

No obejrzyj,tylko nie obiecuj sobie za wiele..no i napisz jak wypadło starcie Szwecja Vs USA.;P

ocenił(a) film na 7
Savathus666

Obejrzałem, nie było aż tak źle, ale do szwedzkiej wersji się nie umywa (nie było ani jednego elementu czy też sceny która podobała by mi się bardziej w tej wersji niż w oryginale)... Porównałem sobie oba filmy i doszedłem do wniosku że oryginałowi muszę podnieść ocenę z 8 na 9, a tej amerykańskiej wersji daje takie naciągane 7/10.

ocenił(a) film na 6
Maartenmetz

Ja remake obejrzałem zaraz po oryginale i początkowo dałem ocenę 5...bardzo surowo oceniłem ten film.Potem obejrzałem go ponownie,przeanalizowałem go nieco lepiej i doszedłem do wniosku,że zasługuje na 6-6.5.Dałbym 7,gdyby nie usunięto moim zdaniem jednej z najlepszych scen w filmie....mozna to znaleść na yt.
Polecam tez obejrzeć sceny usunięte z oryginału...taka gratka dla fanów.;)

Jedyne co moim zdaniem jest ciekawsze w amerykańskiej wersji,to motyw "ojca" Abby,tego jak zdobywał pokarm dla swojej podopiecznej.To akurat mi sie podobało...ale reszta?No niestety,sam widziałeś.Skandalem jest całkowite pominięcie motywu z ojcem Owena/Oskara i zamiana "kumpli od kieliszka",na jakieś małżeństwo z pieskiem.;)

Maartenmetz

Może to i dobry film ale mnie nie odpowiada, akcja powolna, jakoś tak wszystko się dzieje bez emocji, anemicznie. Bardziej to dramat niż horror. Jak dla mnie bezpłciowy zupełnie. Takie filmy trzeba lubić, ja się wynudziłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones