PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115214}
7,2 58 485
ocen
7,2 10 1 58485
6,3 15
ocen krytyków
Pręgi
powrót do forum filmu Pręgi

Scena w konfesjonale

ocenił(a) film na 8

Chodzi mi o moment gdy ksiądz wypytuje Wojtka o masturbację. Jego ton, zaangażowanie, czy
Waszym zdaniem nie jest to skojarzenie z pedofilią? Film obejrzałam dopiero kilka dni temu, teraz
to temat na czasie, a w czasie jego powstawania pewnie taki nie był, dlatego jestem ciekawa
opinii.

ocenił(a) film na 8
beatlle

Tak, miałam identyczne wrażenie. I dlatego mały Wojciech odszedł, bo zamiast poczuć się lepiej w trakcie spowiedzi, poczuł się jeszcze gorzej...

ocenił(a) film na 8
belikecass

a tu z kolei ja się nie do końca zgodzę. Wojciech nie przyszedł by poczuć się lepiej, przyszedł bo ojciec mu kazał, bo mial dobre kontakty z proboszczem i przecież trzeba chodzić do kościoła jeśli tworzy się taką "przykładną" rodzinę. A ta "spowiedź" do końca chłopca pogrążyła, stąd reakcja, nie tylko psychiczna ale i fizyczna.

ocenił(a) film na 8
beatlle

Oczywiście, muszę się zgodzić, niemniej jednak ojciec nie wiedział, jakie grzechy miał syn, nie mógł go kontrolować, z czego się spowiada, a mimo wszystko Wojtek powiedział prawdę, pomimo wstydu, jaki na pewno czuł. Czy to nie świadczy o chęci pozbycia się poczucia winy?

ocenił(a) film na 9
beatlle

Przecież ksiądz w konfesjonale ewidentnie się nakręcał pogłębiając ten temat, aż się spocił na koniec. Przeciętny klecha, smutne ale prawdziwe.

użytkownik usunięty
beatlle

pewnie, pedofil pełną gębą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones