PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733187}

Prawie jak matka

Que Horas Ela Volta?
6,8 2 189
ocen
6,8 10 1 2189
7,0 6
ocen krytyków
Prawie jak matka
powrót do forum filmu Prawie jak matka

Gość w dom...

ocenił(a) film na 7

Sporo było już filmów o tym jak na zepsutą rodzinkę zupełnie odmienia przybycie nowego gościa. Anny Muylaert nie wybrała szalenie oryginalnego punktu wyjścia, lecz z czasem rehabilituje się w naszych oczach. Prócz znanego wstępu, cała ta historia szybko zaczyna podążać własnym torem. Gdy już spirala rozkręca się na dobre, nie byłem w stanie przewidzieć co zdarzy się w ciągu następnych 10 minut.

Val jest gosposią pary bogaczy i ich dorastającego syna. Stara się traktować młodego jak własne dziecko, gdyż była niegdyś zmuszona porzucić córkę, czego bardzo żałuje. Pewnego dnia jednak jej potomkini w końcu się odzywa, pytając czy nie może chwilowo zamieszkać z matką...

"Que Horas Ela Volta?" to świetnie utkana tragifarsa. Reżyserka zadbała by zabawne momenty nie przysłoniły tych autentycznie smutnych i na odwrót. W efekcie zamiast kolejnego odcinka "Trudnych spraw" otrzymujemy inteligentne dzieło. Świadomie zestawiono tu ze sobą różne style życia i ukazano wojnę, jaka rozpętuje się gdy ich przedstawiciele zamieszkują jednym dachem. W takich sytuacjach niewinny gest może być obraźliwy, a kilka słów prowokujące. Z rozmysłem zaognia się tu konflikty, równocześnie trzymając widza w niepewności: "czy to ma prawo skończyć się dobrze?". Do ostatnich minut nie byłem w stanie tego przewidzieć...

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

Lubię czytać Twoje wpisy, nawet gdy się z ich treścią nie zgadzam. Tak jak i "z okazji" tego filmu. Niestety, mam przeciwne zdanie - "Que Horas Ela Volta?" to właśnie "Trudne sprawy", a nie inteligentne dzieło. Sądzę, że ta różnica bierze się nie tyle nawet z oceny estetyki filmu, co z doświadczeń czysto życiowych... Bo niewiele tu sztuki.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Wczoraj miałam przyjemność obejrzeć jakis czas temu nagralam sobie i zgadzam się w pełni i podpisuje dwiema reka mi :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones