PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544006}

Prawnik z Lincolna

The Lincoln Lawyer
7,5 82 174
oceny
7,5 10 1 82174
6,6 7
ocen krytyków
Prawnik z Lincolna
powrót do forum filmu Prawnik z Lincolna

Rozpoczynając wywód chciałbym wyrazić moje zdziwienie, albowiem pomimo tak wysokiej oceny na forum, film jest co najmniej krytykowany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż obraz jest naprawdę świetny.

Ciężko mi jest wybrać od czego zacząć, więc może od fabuły, napięcie jak i cała intryga są szyte grubymi nićmi, może brakuje tutaj odrobiny kunsztu, aczkolwiek w moim przekonaniu przystępność jest zamierzona, miejscami trywialny, prowadzi z punktu A do punktu B. Ciekawe zwroty akcji wciągają niczym chodzenie po bagnach, nawet nie wiem kiedy 2h filmu przeleciały.

Co do gry aktorskiej nie mam żadnych zastrzeżeń, profile charakterne, w szczególności urzekła mnie rola głównego bohatera, zapatrzonego w kasę cwaniaka, który musiał dostać po tyłku, aby zmienić system wartości, swoista katharsis. Do tego szorstki akcent McConaughey'a, idealnie wpasował się w odgrywaną postać.

Muzyka nie pełni jakiejś szczególnej roli, aczkolwiek motyw na początku w wykonaniu Bobby Blue Band w połączeniu z emblematem Lincolna zatapiającego się w gąszczu palm jest ciekawym smaczkiem.

Pod względem technicznym nie mam żadnych zastrzeżeń, dobry montaż i scenografia, może nie ma tu fajerwerków, aczkolwiek jest to solidny kawałek roboty, nic nie gryzie w oczy.

Reasumując film jest bardzo dobrym, niewymagającym i przyjemnym dla oka tytułem na niedzielę. Świetnie się go oglądało, polecam.

Dark_Sider

Zgadzam sie w 100%
Nic dodać nic ująć.

Bartez2509

Dzisiaj niedziela. Trzymam was więc za słowo!

ocenił(a) film na 8
Dark_Sider

a czy znacie może podobne 'naprawde dobre' filmy z tego gatunku, o podobnej tematyce warte polecenia?

ocenił(a) film na 7
dobrydzieciak0

http://www.filmweb.pl/film/Bulwar+Zachodz%C4%85cego+S%C5%82o%C5%84ca-1950-31278

Te jest klasyk ale moim zdaniem zauważysz podobieństwa. Poszperaj w gatunku "film noir" :)

I jeszcze to. Bardzo lubię:

http://www.filmweb.pl/film/Dotyk+z%C5%82a-1958-31657

ocenił(a) film na 8
dobrydzieciak0

Polecam "Fracture" z Hopkinsem i Goslingem.

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

Zgadzam się. Warto zapoznać się z założeniami i cechami gatunku "film noir" i wtedy jeszcze bardziej się wyjaśni ;)

ocenił(a) film na 9
Cameltoe

Noir ciężko podciągnąć pod obecne kino, moim zdaniem ten gatunek umarł pod koniec lat 50', ale oczywiście to tylko moje zdanie. Doszło do prób reanimacji np. w Chinatown Polańskiego, Taksówkarzu Scorsese'a, lecz brakowało pewnego kiczu a dla niektórych czaru tamtego kina, oczywiście w swojej kategorii są to świetne filmy.

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

Nie uważam, że to jest film noir ale moim zdaniem widać że twórcy zainspirowali się tym gatunkiem.

ocenił(a) film na 9
Dark_Sider

No a ja tylko dodam, że właśnie od strony technicznej też jest świetnie wykonany. Zwróćcie uwagę na zdjęcia i montaż, jak fajnie zrobione są niektóre przejścia kamery. Naprawdę kawał dobrej roboty.

Dark_Sider

Fajna
recenzja, taka gimnazjalna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones