PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8859}
7,7 11 830
ocen
7,7 10 1 11830
7,5 17
ocen krytyków
Prawo i pięść
powrót do forum filmu Prawo i pięść

Smutno się kończy pierwszy polski western w scenerii Ziem Odzyskanych - 3 trupy na koncie
Andrzeja, 2 kolejne w hotelu, sikorki odjechały i trzeba znów jechać w świat na dalszą tułaczkę...

A tak już poważnie - za takie filmy lubię Hoffmana, nie za jakieś tam "Bitwy Warszawskie 3D".
Doskonałe aktorstwo, klimatyczna muzyka Komedy, mądra historia o sprawiedliwości, ważniejszej
od własnego spokoju i stabilizacji. Choć nie lubię westernów, dla tego zawsze robię wyjątek.

ocenił(a) film na 9
tepee

Ładnie ujęte. U mnie też ten film znalazł uznanie na 8 ale za to że film jest z 64-tego dodaję +1 To istna rewelacja zrobić film wciągający współczesnego widza.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Nie mówiąc już o tym, że film oparł się ostrej krytyce partii komunistycznej za brak jednoznacznych treści ideologicznych oraz za "zachodni" styl przypominający western czy kryminał. Za to też plusik.

ocenił(a) film na 8
tepee

Klimat niezwykły, podobnie jak sceneria zrujnowanego i opuszczonego niemieckiego miasta. No i ballada Komedy, ze słowami Osieckiej w wykonaniu Fettinga... Słabą stroną filmu jest naiwne przedstawienie motywacji psychologicznych Koeniga. Powód, dla którego zabił on kilka osób i zaryzykował swoje życie jest zupełnie nieprzekonujący. A to jest klucz sukcesu każdego westernu!

tepee

Witam! Chcę odpowiedzieć na kilka niejasności co do ostatniej sceny filmu prawo i pięść, czyli wjazdu osadników do miasta. Scena ta kręcona była na drodze dojazdowej do koronowa koło bydgoszczy.Wiem to z całą pewnoscią bo jako 7letni chłopiec brałem udział w kręceniu tej sceny (statysta). Jadę na jednej z furmanek i otrzymałem za to 100 zł. Ktoś zażuca niedbałość bo w trzech furmankach nie kręcą sie tylne lewe koła. To właśnie skutek dbałości o szczeguły ponieważ w wozach na żelaznych kołach gdy jechano z góry, a scena kręcona była na stomej drodze, podkładało się pod tylne lewe koło metalowe sanki jako chamulec właśnie i dlatego tylne lewe koło się nie obraca

ocenił(a) film na 8
tkm_filmweb

Czlowieku, ile bledow ortograficznych w Twojej wypowiedzi :-(

Ewiatko

Ale abstrahując od ortografii, to fajnie, że tę kwestię wyjaśnił :)

ocenił(a) film na 8
Szczery150

Owszem fajnie, ale oczy bola;-)

ocenił(a) film na 8
Szczery150

Jestem za .... popieram - perełka (52:08 i 1:14:48)... pozdrawiam

tkm_filmweb

W czterech furmankach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones