PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 397 801
ocen
8,1 10 1 397801
7,6 38
ocen krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż
ocenił(a) film na 7
nicca23

Nie zgodzę się, jeden z bohaterów był jak najbardziej postacią pozytywną :)

cherrypop

no nie zgodze sie,moze ten brat który był lepszy ale też nie był idealny.

ocenił(a) film na 10
nicca23

Ogladalem ten film chyba z rok temu i przez caly film myslalem podobnie jak Ty, że zadaden bohater nie jest pozytywny. Jednak zakonczenie zmieniło mój pogląd na to...

ocenił(a) film na 10
nicca23

No bo postać grana przez Bale'a nie wzbudzała mojej sympatii m.in. przez to jak zachowywała się względem swojej ukochanej kobiety, w ktorej magik byl początkowo szalenczo zakochany... Jednak końcówka filmu wyjaśnia czemu tak było....(SPOILER) Było 2 braci zakochanych w dwóch różnych kobietach

ocenił(a) film na 8
nicca23

Nikt nie jest idealny, a gdyby jedna postać była dobra a druga zła ? To byłoby zbyt oklepane, chociaż przez cały film to Angier wydaje się być tym dobrym.

zaja_c

Na początku a później jak zaczyna się mścic już nie jest taki dobry

ocenił(a) film na 8
nicca23

No tak, ale film jest prowadzony w sposób, który pokazuje Bordena jako "tego złego". Jednak po całym seansie to postać grana przez Bale'a okazuje się bardziej pozytywna, jeśli przyrównamy go do Angiera.

ocenił(a) film na 9
zaja_c

Ja od początku odniosłem zgoła inne wrażenie, że Angier nie jest tym dobrym właśnie. Borden jednak wydawał mi się bardziej pozytywny.

(SPOILER) A przy okazji tricku Bordena, to w momencie kiedy jego żona powiedziała mu, że raz widać, że ją kocha a raz nie, to przyszło mi na myśl, że ma bliźniaka, który się przebiera za jego pomocnika i wtedy mi się wszystko zaczęło układać (jeden kochał jedną, a drugi drugą).

Film świetny, ale i tak szkoda śmierci Sary i bliźniaka.

nicca23

przeczytaj sobie książkę- tam jest to o wiele lepiej pokazane. po filmie zawsze miałam wrażenie, że to angier jest pozytywny, a wszystko złe, co zrobił, to z bólu po stracie ukochanej osoby. gdyby borden nie zrobił swojego specjalnego węzła to następnych wydarzeń by nie było

ocenił(a) film na 5
nicca23

To prawda ale jeden z nich przynajmniej był przystojny, zawsze to jakieś pocieszenie.

nicca23

Oto magia kina Christophera Nolana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones