PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1238}
7,4 201 400
ocen
7,4 10 1 201400
6,6 18
ocen krytyków
Pretty Woman
powrót do forum filmu Pretty Woman

Różnica wieku

ocenił(a) film na 7

Zadziwiła mnie różnica wieku jaka jest pomiędzy tymi aktorami. Gdy nagrywali ten film ona miała 22
lata, a on już 40. Moim zdaniem to trochę obrzydliwe, ale cóż - taka już rola aktorki :)

ocenił(a) film na 8
asika05

Dokładnie odczytałaś moją pierwszą myśl jak czytałem komentarz - obrzydliwe. Wprost nie potrafię ścierpieć takich związków. Rozumiem że kobiety szukają ustawionych mężczyzn, ale bez przesady. 4 lata różnicy to już za dużo. Chyba że chcą one podzielić jego majątek ale nie użyję słowa które je określa.

AndcRew

4 lata różnicy to za dużo? Trzymajcie mnie.

asika05

Bez przesady, Gere to przystojny aktor, a 18 lat to nie jest różnica wieku, która jest "obrzydliwa".

ocenił(a) film na 7
alicjajoanna

Naprawdę tak uważasz, czy tylko żartujesz? Ona się rodzi, a on już wkracza w wiek dorosłego życia - to jak najbardziej normalne i w ogóle nie obrzydzające.

asika05

No dla mnie nie jest obrzydzające. Wartość człowieka to nie czas przydatności jogurtu, ludzie są moim zdaniem są na tyle złożeni psychicznie, że mogą stworzyć trwały związek mimo dużej różnicy wieku. Mój facet jest ode mnie 8 lat starszy, jesteśmy dobrą parą - to dla Ciebie jakaś aberracja? Mój brat z kolei jest z kobietą 6 lat od siebie starszą i też tworzą dobry związek - skoro tak się stało, to może wiek nie jest aż tak ważny? Nawet ewolucyjnie ważny jest nie tyle wiek, ile siła i zdolność do reprodukcji. Powiedz młodej wilczycy, że 7-letni wilk jest dla niej za stary :) Jeśli wszystko gra, to w czym problem? Jeśli straszy facet jest młody duchem, a starsza kobieta atrakcyjna i pociągająca - gdzie problem?

asika05

PS Moment, w którym obydwoje spotykają się jako świadomi i dorośli ludzie, nie jest dla Ciebie niczym normalnym? Czy to znaczy, że jako dziecko swojej matki nigdy nie będziesz z nią rozmawiać jako dorosła kobieta z dorosłą kobietą, bo przecież ona była zdolna do reprodukcji, gdy Ciebie rodziła? A Twój ojciec - zawsze będzie dla Ciebie tatusiem, nigdy dorosłym partnerem do rozmowy? Sorry, to dopiero byłoby dla mnie dziwne.

ocenił(a) film na 7
alicjajoanna

Po pierwsze 8 lat różnicy to jednak nie 18. Myślę, że 8 lat różnicy jest łatwiej zaakceptować - tej różnicy wieku nawet dobrze nie widać, ale 18 lat - to już jest znacząca różnica w wyglądzie, prawda? :) Co do Twojej drugiej wypowiedzi - tu się chyba źle zrozumiałyśmy. Mi chodzi o związek z osobą o prawie 20 lat starszą, a nie o rozmowę, ani inny zwykły kontakt między ludźmi. Gdyby takim sposobem jaki przedstawiłaś podchodzić do życia, to z nikim się by nie rozmawiało, bo jak dobrze wiadomo wszędzie spotykamy ludzi od siebie dużo starszych -dom, szkoła, studia, praca, sklep, itp.

asika05

Relacja pomiędzy matką i córką czy ojcem i synem to nie jest zwykła rozmowa, tylko głębsze porozumienie, które wymaga w pewnym momencie od obu stron uznania, że ma się do czynienia z dorosłą osobą. Jeśli jestem dorosłą, dojrzałą psychicznie osobą, z którą da się rozmawiać używając argumentów i która jest w stanie rozsądnie je przeanalizować, to dobrze dogadam się z inną dorosłą osobą, która też posiada te umiejętności. Czy duża różnica wieku w tym momencie a priori zakłada, że dwie rozsądne osoby się nie porozumieją, bo nie, bo jedno jest młode, a drugie stare? Moim zdaniem nie - jeśli partnerzy są dla siebie atrakcyjni fizycznie i intelektualnie, a przy tym zdolni do rozmowy i kompromisu, to stworzą normalny związek mimo różnicy wieku. Co jest obrzydzającego w parze z 18-letnią różnicą wieku? Czy chodzi o to, że mógłby być jej ojcem? No ale nie jest.

ocenił(a) film na 7
alicjajoanna

Jak już wyżej napisałam - nie mam i nie widzę nic obrzydzającego w tym, że osoby starsze rozmawiają z dużo młodszymi od siebie - to jest normalne. Po raz kolejny zaznaczam CHODZI MI TYLKO O ZWIĄZKI, bo zwykła rozmowa, a związek dwóch osób to dwie różne rzeczy. Skupiasz się na tym, że można stworzyć związek z osobą dużo starszą, bo z nią - tak jak i z rodzicami - można się porozumieć. Owszem, zgadzam się - można się porozumieć i stworzyć ten związek, jednak nikt nie powie mi, że to będzie wyglądało normalnie. Mogę się założyć, że życie z mężczyzną o 18 lat starszym na pewno nie jest łatwe, ponieważ możliwe młoda kobieta będzie chciała się w pewnym momencie jeszcze wyszaleć zanim usadowi się w jednym miejscu i będzie czekała na swój koniec, a on? On już się wyszalał, bo przecież on miał wolne te 18 lat ( i więcej zanim ją poznał) i mógł robić co chce. Mogłybyśmy się tu tak spierać przez lata, jednak proponuję już zakończyć tą dyskusję. Dobrze wiemy, że żadna z Nas opinii nie zmieni, więc nie ma sensu dalej to ciągnąć. Ja dalej twierdzę, że związki o dużej różnicy wieku są obrzydliwe - przede wszystkim pod względem wyglądu, a Ty dalej będziesz twierdzić, że nie. :)

asika05

A tutaj się zgodzę, żadna z nas opinii nie zmieni, zresztą dyskusja służy wymianie poglądów, a nie wymuszaniu ich zmiany na rozmówcy. PS Zawsze jeszcze pozostaje casus ludzi, którzy się nie starzeją, jak np. Jared Leto. On z partnerką młodszą o 18 lat wyglądałby nadal fantastycznie, a takich ludzi jest więcej ;)

asika05

Różnica w wyglądzie? No to jest rzeczywiście argument. Są większe różnice, a małżeństwa są udane, np. Jan Englert i jego żona, Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek, Marek Piekarczyk i żona. Wiek to dla niektórych sprawa duszy, a nie ciała.

ocenił(a) film na 8
asika05

ja od siebie dodam że nie wyobrażm sobie jak Richard Gere może być obrzydliwy i odpychający stworzyli udany duet w tym filmie tak jak i w ,,Uciekającej pannie młodej,,

ocenił(a) film na 7
Marcia1246

o gustach się nie dyskutuję, więc nic już nie zaczynam :P

ocenił(a) film na 2
asika05

Na szczęście nic Ci do tego kto z kim sypia i kto komu się podoba. Nie Ty będziesz decydować ile lat ma mieć czyjaś wybranka czy wybranek.

asika05

No nie żartuj! Co w tym obrzydliwego? Mega przystojny facet, w sile wieku z młodą piękną kobietą? Obrzydliwe to jest jak 20 latka wychodzi za mąż za 80 latka ze względu na jego majątek lub jak dorosły facet podrywa 14 latkę. Jeśli dwoje ludzi jest dorosłych i kochają się i są szczerzy w takiej relacji to przecież to naturalne a nie obrzydliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones