PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787690}

Profesor Marston i Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women
6,7 4 596
ocen
6,7 10 1 4596
6,3 6
ocen krytyków
Profesor Marston i Wonder Women
powrót do forum filmu Profesor Marston i Wonder Women
marcin_lendzion

chyba w tym samym momencie wpadlismy na ten film ;)

ocenił(a) film na 8
marcin_lendzion

o proszę, a ja z wami :) chociaż ja wiedziałem o nim już wcześniej, ale obejrzałem dopiero teraz. Nie przepadam za biograficznymi. Tak jak w opisie filmu - to jest historia autora komiksów o Wonder Woman i tego co zainspirowało go do stworzenia tej postaci. Zaskakująco ciekawa historia.

ocenił(a) film na 7
wuj_morfina

nie było opisu jeszcze jak wszedłem...teraz sam oglądam no i bezkitu biografia autora komiksu taka nawet fajna dobrze zagrana

ocenił(a) film na 8
marcin_lendzion

no racja, nadal nie ma tu opisu. ja na angielskiej stronce przeczytałem.

ocenił(a) film na 6
marcin_lendzion

Ogólnie film opowiada o genezie powstania komiksowej Wonder Woman (choćby jej srebrne bransoletki - takie same nosiła na co dzień Olive Byrne), skupia się w szczególności na relacji między Marstonem, jego żoną i ich wspólną kochanką oraz seksualności - cała trójka mieszkała ze sobą, wychowując wspólnie dzieci. Drugim, można powiedzieć pobocznym wątkiem są problemy z wydaniem komiksu, który zdaniem niektórych propagował BDSM, przemoc, biseksualizm itd. Ciekawy film, porusza interesujące kwestie (choć te społeczne mniej i wypada to blado), ale nie każdemu przypadnie do gustu.

ocenił(a) film na 7
marcin_lendzion

Z Gal Gadot nie, z Wonder Woman tak. Ten film to dokument, nie sci-fi. Bardziej skupia sie na zyciu tworcy/autora Wonder Woman, ktory jest takze wynalazca wariografu (wykrywacza klamstw) plus sa tam jakies wstawki z komiksow. Gal Gadot gra wspolczesna Wonder Woman, a film ma akcje gdzies kogo grudnia 1941 (wtedy WW zadebiutowala w komiksach i byla to pierwsza kobieta bedaca superbohaterem, pozniej przez lata superbohaterek nie wprowadzono, chyba nastepna byla dopiero Invisible Woman z 1961 Marvela). DC (wydawnictwo komiksowe, ktore wydawalo Wonder Woman, a takze jej solowy film z 2017) raczej nie chce aby ten film zobaczyl swiatlo dzienne bo poczatki WW w komiksach zawieraja fakty, ktore oni staraja sie ukryc (sado-maso, gardzenie z roli kobiety, Diana sluzka, itp.). WW tak jak Superman przeszli duza ewolucje na przestrzeni lat w komiksach (i nie mowie tylko o tym jak potezniejsze staly sie ich moce i wazni oni sami). Ten film jest glownie o tym co bylo inspiracja do stworzenia WW, kim byl jej autor i jak ponizajace byly poczatki WW w komiksach - zajelo to lata zanim WW zyskala szacunek - to szalone pomyslec gdzie WW zaczynala, a gdzie konczyla (teraz razem z Batmanem i Supermenem nalezy do Trinity czyli po prostu trzech najwazniejszych postaci DC).

Jesli szukasz czegos polaczonego zarowno z WW, jak i Gal Gadot to wlasnie teraz puszczaja w TV 15 odcinkowy serial Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu, ktory skupia nie wytlumaczeniu najwazniejszych tematow zwiazanych z komiksami. 2 odcinek mial skupic sie na WW, wiem ze na pelno jest tam Patty Jenkins - rezyserka filmu z 2017, chyba uslyszalam tez cos o Lindzie Carter (pierwszej ekranowej odtworczyni roli), nie wiem kto jeszcze sie tam pojawia. Odcinek ma okolo 45 minut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones