PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=448713}

Projekt: Monster

Cloverfield
6,4 68 083
oceny
6,4 10 1 68083
6,6 16
ocen krytyków
Projekt: Monster
powrót do forum filmu Projekt: Monster

Krewny Godzilli

użytkownik usunięty

Jeden z ciekawszych filmów found footage jakie nakręcono, choć nie jest idealny, bo znajdą się tu głupotki jak w każdym innym filmie, chociażby sam fakt, iż kamera z nagraniem przetrwała bombardowanie.
Na pewno dużym plusem jest nieustanna akcja, oglądałem przez cały czas z zaciekawieniem, non stop coś się działo. Efekty są w porządku, stwór średnio mi się podobał, ale nie rozumiem porównywania tego filmu do "Godzilli", gdyż tu było 25 milionów budżetu, a tam 160, także spora przepaść. Brakowało mi też wyjaśnienia skąd ta bestia się wzięła. Wojsko za tym stało, czy może to Cthulhu lub jakieś inne monstrum z głębin.
Jak najbardziej polecam, bo pomysł zasługuje na uznanie.

ocenił(a) film na 8

Oj tak, za pierwszym razem jak oglądałem, zrobił ogromne wrażenie. Stawiam go w topce filmów found footage.
Wyjaśnienia co do pochodzenia potwora co prawda nie ma, jest tylko wskazówka. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na samym końcu filmu, jak pokazują nagranie z przeszłości Beth i Roba, gdy byli bodajże w wesołym miasteczku. Ujęcie pokazuje ocean, do którego z dużą prędkością coś wpada (musiało zlecieć z kosmosu). Rozmiarowo nie pasuje do potworka, ale bezpośrednio musiało wpłynąć na jego pojawienie się te kilkanaście dni później (nagrania są z końca kwietnia, a akcja w filmie dzieje się chyba 11 maja).

ocenił(a) film na 7
ZiD0

Możesz powiedzieć która sekunda i gdzie? Nie mogę tego zobaczyć :/

ocenił(a) film na 8
SnajpeR59

To załóż okulary, albo ściągnij lepszą wersję filmu, bo może masz w 144p i piksele nie dają rady uchwycić tego obiektu wlatującego do morza.

użytkownik usunięty

Temat Cthulhu byłby bardzo wdzięczny i aż się prosi o rozwinięcie w drugiej części (o ile takowa kiedykolwiek powstanie). Lovecrafta nigdy dość! ;)

Jest dobry, ale to że jedna z głównych bohaterek przez CAŁY film biega w obcasach jest dla mnie nie do przetrawienia.....tak samo jak postać grana przez T.J.Miller'a

ocenił(a) film na 7
Heltor

Motyw z bieganiem w szpilach po mieście był the best. Lilly zdjęła je dopiero w chwili, w której ekipa wspinała się po schodach wieżowca. A pro po tego motywu - grupka młodych ludzi, z których żadne nie wyglądało na sportowca, zestresowani na maksa całą sytuacją robią hyc, hyc, hyc i w trymiga pokonują 39 pięter? Po czymś takim normalny człowiek wyplułby płuca, a oni tylko pokazali krótką scenkę w stylu "echu, echu! jedziemy dalej!"?

Ogólnie film uważam za genialny w swej konwencji i wolę przemilczeć jego kontynuację. Mam nadzieję, że Cloverfield wróci w oryginalnej formie, oby tylko nie za kolejne osiem lat.

Einshaew

Cloverfield lane 10 oglądałem pierwsze i bardzie mi się podobał. Ale nie ma co porównywać sposobu przedstawienia historii i jej treści, jedyne co łączy te filmy to uniwersum. Ja mam nadzieje że powstanie kolejny film, nie ważne w jakiej formie.

ocenił(a) film na 8
Heltor

no to powstał - Cloverfield Paradox

MichaelTerran

Niby tak tylko Cloverfield Paradox nie był nakręcony jako część serii. Netflix wykupił go (bo studio, które go stworzyło uważało, że jak trafi do kin to będzie finansowa klapa) i zmienił tytuł żeby dodać filomowi rozgłosu, co wydaje mi się mega słabym pomysłem, zwłaszcza że film zupełnie odbiega poziomem od pierwszych 2 części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones