PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608034}

Projekt Nim

Project Nim
7,2 4 123
oceny
7,2 10 1 4123
6,6 5
ocen krytyków
Projekt Nim
powrót do forum filmu Projekt Nim

Dokument wart obejrzenia, pokazane zostało jak działa człowiek, egoistycznie i drastycznie a przykrywa to pod hasłem nauka dla ludzkości...szkoda że nadal spotykamy się z niepotrzebnym cierpieniem zwierząt w imię nauki (zaznaczam słowo niepotrzebnym).

ocenił(a) film na 8
emilkaaaaa534

Dobrze to ujęłaś -"pokazane zostało jak działa człowiek", bo w dużej mierze jest to film o ludziach, nie o szympansach. Chociaż nie wiem co masz na myśli pisząc -"niepotrzebnym cierpieniem"?

badjuko

np. wykonywanie identycznych testów na zwierzętach przez kilka firm kosmetycznych bądź farmaceutycznych, choć wyniki są znane, zabijanie zwierząt laboratoryjnych które choć zdrowe muszą zostać zabite po skończeniu jakiegokolwiek testu, nawet jeżeli jest to doświadczenie takie jak ten projekt- behawioralne a nie medyczne...
oczywiście nie jestem za zadawaniem żadnego cierpienia zwierzętom, ale prawda jest taka że dużo cierpienia zwierząt można by było uniknąć, o to mniej więcej chodziło mi pisząc "niepotrzebnym cierpieniem"

emilkaaaaa534

bo to nie zwierzęta, tylko specjalnie hodowane "narzędzia naukowe", które najwyraźniej nie czują bólu i nie mogą nabyć zaburzeń psychicznych w skutek traumy, a jeśli nawet - co z tego ;)
na szczęście świadomość się trochę zmieniła i głośniej się mówi o okrucieństwach w laboratoriach.

zyciemisiu

ALE TO JEST POTRZEBNE CIERPIENIE !
w imię nauki - my(ludzie) się rozwijamy kosztem niższego gatunku. Chcecie żyć zgodnie z naturą? proszę bardzo - tu rządzi prawo natury - silniejszy gatunek dominuje nad słabszym. Nie człowiek to wymyślił, wszystkie gatunki na świecie się tej reguły trzymają. Jedne polują na drugie, trzecie wykorzystują czwarte jako przynęte do polowania na piąte, a szóste zabijają siódme dla zabawy.

My zabijamy i hodujemy inne dla pożywienia dzięki tam mamy czas żeby rozwijać i pchać cywilizacje do przodu (tak byśmy dalej żyli w jaskiniach a dzięki temu że mogliśmy przestać martwić się o ciągłe szukanie pożywienia to zajęliśmy się poszerzaniem wiedzy i rozwojem nauki). Gdyby nie coraz lepsze wykorzystywanie innych gatunków (zaprzęgi, powozy, ujarzmienie zwierząt, hodowla) to byś dziś była gwałcona w jaskini przez jakiegoś neandertala a tak możesz sobie ponarzekać na los biednych zwierzątek leżąc pod ciepłym kocem w ciepłym domu z laptopem na kolanach i zamawiając jedzenie przez internet.
Zawsze mnie dziwiło jak to ludzie wybiórczą patrzą na historie - wykorzystywanie zwierząt jest złe ale zasług i ile ludzkich dusz to uratowało to już nie widzimy.

Tak to działa i nie piszcie mi proszę najczęściej powielanej głupoty że inne zwierzęta zabijają żeby zaspokoić głód - podstawowy instynkt - bo ten mit już w 60 latach obalono. Jest mnóstwo gatunków zwierząt, które zabijają/gwałcą inne gatunki dla zabawy albo z nudów i nie ma to nic wspólnego z zaspokajaniem instynktu.

BartasBartas

o przepraszam, nie widziałam, że to film o hodowli.

oto piękny przykład jak mężczyźni powinni rozmawiać z kobietami: jako podparcie swojej tezy wskaż, że gdyby było inaczej, wszystkie byłyby teraz gwałcone w jaskiniach.
zamiast w przemoc i wyzysk, wolę jednak wierzyć w moralność i zasady etyczne.
nie musimy się zgadzać.

zyciemisiu

oto piękny przykład jak kobiety rozmawiają: rozmówca przedstawił kilka rozsądnych argumentów na które nie wiem co powiedzieć no to hmmm... wyłapię jedno zdanie i na podstawie tego podważe cały tekst (huurrrrraaaaa - wymyśliłam).

jak już powiedziałem, jak sobie parzysz kawa w ekspresie w swoim cieplutkim domku zagryzając swoje vege dania, mając z lewej strony iphona a z drugiej szarlotke na talerzyku to wtedy bardzo wygodnie się wierzy w moralność i zasady etyczne.
a o tym że to wszystko masz dzięki WYKORZYSTYWANIU zwierząt w nieakceptowalny moralnie dla ciebie sposób to o tym już nie chcesz pamiętać. Śmiało - odstaw dobra ludzkości (które jakby nie było są dzięki braku moralności przeszłych pokoleń), weź młot, siekiere i idź zamieszkaj sobie do lasu i stamtąd walcz o dobra zwierząt - a nie bym zapomniał - pod kocykiem z laptopem na kolanach wygodniej się walczy ze złem tego świata.

dziękuje że powiedziałaś mi że nie musimy się zgadzać - nigdy bym na to nie wpadł.

ocenił(a) film na 8
emilkaaaaa534

Pełna zgoda!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones