PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 722
oceny
6,3 10 1 184722
6,0 32
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

tak sobie obejrzałem ten film i doszedłem do wniosku, że ten film mógłby być wstępem do Obcy -
8 pasażer Nostromo :) to jak lądują na obcej planecie i znajdują tam statek kosmitów ludzio
podobnych, ktorzy zostali zabici przez coś tajemniczego. W środku oczywiście martwe postacie
kosmitów plus te tajemnicze kokony (co wyglądały jak pociski). potem na samym końcu scena z
tym stworkiem, który był uderzająco podobny do obcego :D

ocenił(a) film na 6
Mraucin

Po seansie odniosłam podobne wrażenie :)

ocenił(a) film na 7
Mraucin

Bo o to chodziło reżyserowi. Trochę naginamy regulamin o tym pisząc. Chcę jednak stwierdzić, że Prometeusz nie jest udanym filmem. Jest chaotyczny i w porównaniu w pamietnym 8 pasażerem Nostromo - to nie ta liga. Szkoda, że wybitnemu reżyserowi nie wyszło, bo mogło być wręcz historycznie dla kina. Takie odrodzenie tematu po 35 latach.

ocenił(a) film na 1
alpinos

A ciebie to dziwi że współczesna kinematografia tak nisko stoi?

ocenił(a) film na 7
Raze

współczesny Widz nie lubi sie męczyć. Z filmów z lat siedemdziesiątych jak z rękawa sypałbym wybitnymi tytułami. Z minionej dekady tylko "Tajemnice Brockback Mountain" uważam za wybitny. A więc zgadzam się. Współczesna kinematografia stoi nisko.

użytkownik usunięty
alpinos

Nie ograniczaj się do kina amerykańskiego. W Europie cały czas powstają perełki.

ocenił(a) film na 7

to prawda ostatnio podobają mi się francuskie produkcje.. no i skandynawski film Templariusze bardzo mi się podobał :) fakt nie była to jakaś tam mega produkcja, ale wciągnął mnie bardzo :)

użytkownik usunięty
Mraucin

Od biedy mógłby być choćby czarno-biały, a jest zbyt obrzydliwie nowoczesny w stosunku do Nostromo, wykonanie powinno być archaiczne, bo Nostromo był archaiczny technologicznie, to niestety jest problemem w obecnych filmach najłatwiej posadzić tyłek przed kompem i zrobić film jak by to była gra. Cała ta wydana kasa na film to jest jakaś straszniejsza od samego filmu komedia. Wirtualne pieniądze, fatamorgana ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Loki_Jotunheim

Twój język jest tak plugawy, że nie wart podcierania tyłków katolików ;p Podobno przeżyłeś śmierć kliniczną, do trzech razy sztuka, pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy ;p

ocenił(a) film na 10

Twój Bóg to śmieć i nie istnieje. Słusznym Bogiem jest Odyn i jego rodzina.

użytkownik usunięty
Loki_Jotunheim

Dodam, że zdradzasz objawy osobowości wielorakiej, potocznie zwanej rozdwojeniem jaźni. To nic innego jak schizofrenia. Te wszystkie twoje zwidy światełka w tunelu i jakieś boginie, a w relacjach z tobą widać wyraźnie rozdwojenie jaźni. Spotkałem niewielu alkoholików z taką przypadłością, bo niewielu znam, ale wśród ateistów schizofrenia to plaga, prawie wszyscy biorą leki psychotropowe i nasenne. Po raz kolejny mogłem się o tym przekonać. Współczuję, zalecam doktora i księdza, zapewniam, że nie rzucą się sobie do gardeł, bo są wykształeceni i normalni w przeciwieństwie do ciebie. Jeden drugiemu jest potrzebny i oni to wiedzą, tylko ty jesteś opętany ślepą nienawiścią ;p

ocenił(a) film na 10

Wśród Ateistów schizofrenia nie istnieje. Upadek z wysoka doprowadził mnie do stanu śmierci klinicznej i sprawił, że przeszedłem na drugą stronę do krainy umarłych, gdzie spotkałem Boginię Hel. Ja byłem, ateistą, lecz teraz już nim nie jestem. Zacząłem wierzyć po tym upadku z wysoka. A ty pewnie wierzysz w Chrystusa co zmartwychstał, chociaż łażenie po wodzie to możliwe np. Morzu Martwym.

użytkownik usunięty
Mraucin

Rozczarowałem się tym filmem. Gdyby na FW istniała możliwość oceniania in minus - dałbym temu filmidłu minus 8. Arcydziełem kiczu byłaby jednak Kacwawa - minus 10

ocenił(a) film na 2

Ati, jakbyś mógł w takim jednej szczerej wypowiedzi wytłumaczyć - dlaczego to robisz? Pytam z ciekawości czysto ludzkiej, bo mi ani nie zaszkodzisz, ani nie zniechęcisz, jestem twardym graczem, wiesz już o tym. natomiast twoja aktywność tu nie dość że durna i wtórna, to nieskuteczna. Po co tracisz czas, energię na takie bzdety?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Skończu już ty pedale nazywać wszystkich dookoła "Ati"

ocenił(a) film na 2

jeszcze jedno - podoba mi się ,że wszystkie twoje wypowiedzi są cytatami ze mnie. Wiesz, klasyków się cytuje - kontynuuj, synku

ocenił(a) film na 6
jos_fw

a właśnie, z Obcych oglądałem tylko pierwszą część i szczerze jakoś średnio mnie zainteresował, czy przed obejrzeniem Promka muszę znać całą wcześniejszą tetralogię?

Danielak_Lucek

Nie. Prometeusz nawiązuje tylko do części pierwszej, ale jest jego prequelem, więc nawet jego znajomość nie jest potrzebna. Jeżeli jedynka Ci nie podeszła to i tak polecam kontynuacje- każda część jest utrzymana w innym klimacie, więc może któraś bardziej Ci się spodoba. Szczególnie polecam drugą część, która zdaniem wielu fanów jest najlepsza w serii.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

ok, dzięki, spróbuję jeszcze raz jedynkę, oglądałem dosyć dawno i może byłem wtedy na to za młody

Danielak_Lucek

Ten film jest oderwany od uniwersum Obcego możesz do niego podejść jak do osobnej produkcji.

ocenił(a) film na 8
kadim_filmweb

Co Ty pleciesz ? Nawet satek znaleziony przez ratowników z Nostromo jest taki sam jak w Prometeuszu, nie mówiąc o znalezionym martwym kosmicie na jego pokładzie który należy do rasy kreatorów, tej samej co w Prometeuszu.

Prometeusz jest ewidentnym wstępem do Obcego, wszystko dzieje się w tym samym uniwersum...

Konrad_Pazdalski

Nie porównuj Space Jokey's z tzw Inżynierami , załoga Nostromo to nie ratownicy , a załoga statku holowniczego i pracownicy firmy który transportuje rafinerie i odbierają sygnał nieznanego pochodzenia.W Obcym to planetoida LV-426 , a w Prometeuszu to jeden z księżyców nieznanej planety z oznaczeniem LV-223.Statki też się różnią wyglądem.
Z założenia miał być wstępem do obcego ale nie jest gdyż scenarzyści pokpili sprawę i wyszedł osobny film całkiem inne uniwersum sam Scott mówił w jednym z wywiadów aby nie łączyć ze sobą tych dwóch filmów.

użytkownik usunięty
Konrad_Pazdalski

W Obcym ten kosmita był szkieletem, miał zęby, powieki i był pokryty martwą organiczną tkanką. W Prometeuszu mamy zaś łysego albinosa kulturystę w cosplayu tego kosmity.

Dokładnie poza tym różnią się wysokością , Prometeusz jest absolutnie oderwany od uniwersum.
http://www.avpgalaxy.net/2015/09/23/ridley-scott-talks-prometheus-3-and-4/

ocenił(a) film na 10
jos_fw

wszyscy mają ciebie tutaj za Z J E B A http://www.filmweb.pl/film/Atlas+chmur-2012-580801/discussion/Dla+wielu+poza+zas i%C4%99giem,2540525#post_12947108

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Jacek Sobota, to nie jest klasyk tylko bełkot:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones