PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181583}

Propozycja

The Proposition
7,2 7 579
ocen
7,2 10 1 7579
7,6 8
ocen krytyków
Propozycja
powrót do forum filmu Propozycja

Piekielnie mocne kino

ocenił(a) film na 9

Mam 5-kę najlepszych westernów (ten z Australii, ale jednak) jakie widziałem w życiu, oto moje typy:
1. Propozycja
2. Ostatni żywy bandyta
3. Tombstone
4. Tańczący z wilkami
5. Bez przebaczenia
to Propozycja otwiera tę piątkę, piekielnie mocny film, na który trafiłem w wypożyczalni całkiem przypadkiem i pożyczałem go bez przekonania.
Pozdro Getos

ocenił(a) film na 7
Getos

Dobra rada:Zainteresuj się również klasyką ze złotych lat dla tego gatunku, choć niewątpliwie Tańczący z Wilkami należy do ścisłej czołówki w całej historii.

traveler

To samo miałem napisać jak zobaczyłem ten śmieszny ranking.

Getos

Obejrzyj filmy Sergio Leone. No i jeszcze Siedmiu wspaniałych i Rio bravo.

Ale jeśli chodzi o westerny powstałe już w XXI wieku, to Propozycja zdecydowanie przoduje. Świetny film. Lepszy od głośnego 3:10 do Yumy. Szkoda tylko, że tak mało popularny.

ocenił(a) film na 7
NickError

Tutaj to można jeszcze z 50 tytułów podać. :P

ocenił(a) film na 9
Getos

Hmm.....
Dziwne. Nie czytałem twojej opinii, ale zatytułowałem podobnie jak ty swój post. Widocznie mamy prawie identyczne odczucia co do tego filmu. Piekielny i mocny;)

ocenił(a) film na 9
Getos

Film naprawdę dobry, choć b.brutalny.
Zostaje jednak w głowie nie tylko przez te wszystkie morderstwa i bandytyzmy, ale też przez coś, przez co filmy są uważane za dobre. Przez dobre kręcenie, dobre reżyserowanie, przez dobry scenariusz, czyli przez te wszystkie smaczki i szczególiki...

Ja bym dorzucił do Westernów jeszcze "The man with Harmonica" - super film!

ocenił(a) film na 9
Getos

ja bym dorzucił Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

ocenił(a) film na 10
Getos

Piekielnie mocny, mroczny psychologiczny western ze swietnym klimatem i reweracyjnymi postaciami.
Pozwolę sobie dodać swoje ulubione 13 westenów (w szerszym pojęciu gatunku), które bardzo polecam:
1. Propozycja
2. Truposz
3. Wyjęty spod prawa Josey Wales
4. Mały Wielki Człowiek
5. Niesamowity jeździec
6. Proch i pył (choć ten tylko ma tylko część westernowego stylu)
7. Dobry, zły i brzydki
8. Niebieski żołnierz
9. Bez Przebaczenia
10. Tańczący z wilkami
11. Deadwood (ale to serial)
12. Tombstone
13 . W samo południe

użytkownik usunięty
Getos

Akurat w tym filmie westernu został praktycznie okres w dziejach i krajobrazy.
Co na najlepszych westernów to moim zdaniem prym wiodą antywesterny Leone: Dobry, zły... i Pewnego razu na dzikim zachodzie ( moim zdaniem najlepszy western w historii) Jestem dopiero w trakcie oglądania westernów aczkolwiek jak na razie jeśli chodzi o westerny klasyczne to świetne jest El dorado, Rzeka czerwona, Dyliżans. Ogólnie filmów tych jest całe mnóstwo. Mógłbym polemizować z waszymi listami top no bo np taki Niesamowity jeździec to słaby.
Z nowych westernów to polecam Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda - jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 3

Jestem nieco zdziwiony Waszymi postami. Bardzo lubie wiekszosc wymienionych przez Was filmow z Bez Przebaczenia na czele. O Tanczacym Z Wilkami czy Dobrym Złym i Brzydkim juz nawet nie wspominam bo to klasyka gatunku. Zabojstwo JJ .... tez zrobilo na mnie duze wrazenie. Tym bardziej dziwie sie ze ze stawiacie Propozycje na rowni z tak wielkimi filmami. Ja na tym seansie wynudzilem sie jak mops, nie wciagnela mnie ani historia braci ani gra aktorska czy inny aspekt tego w mojej ocenie schematycznego nawet nie sredniaka. Jak dla mnie Propozycja moglaby konkurowac z produkcjami dla TV do puszczania w nocnym pasmie np w TV Puls. Ale coz - ilu kinomaniakow tyle opinii.

Getos

Prawdziwa czołówka brutalnych i mocnych westernów to filmy Sam'a Peckinpah'a, w szczególności kultowa Dzika Banda.

Potem Sergio Leone, ale to spaghetti westerny, ja uwielbiam, nie każdy lubi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones