PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821}

Prosta historia

The Straight Story
7,7 50 923
oceny
7,7 10 1 50923
7,6 25
ocen krytyków
Prosta historia
powrót do forum filmu Prosta historia

Gdy moje dzieci były małe, mieliśmy pewną zabawę. Dawałem każdemu patyk. Jeden dla każdego. I mówiłem: „Złamcie je”. Oni to robili, to było łatwe. Wtedy, mówiłem: „Złączcie patyki razem i spróbujcie złamać. Nie potrafili”. Wtedy, mówiłem: „To jest właśnie rodzina”.

Tyle w temacie.

Piękny, mądry, wartościowy, wzruszający film pełen inteligentnych dialogów, otoczony klimatyczną muzyką, pięknymi zdjęciami i doskonałą grą aktorską na czele.
Drugie dno filmu skłania do refleksji i nie tak łatwo o nim zapomnieć.
Polecam jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy oglądać bądź nie.

ocenił(a) film na 9
KaMiLA_xD_

Nic do dać nic ująć:) Genialny film. Jak na Lyncha nie w jego kliacie ale mistrzowski!

ocenił(a) film na 10
JackStrongSir

Ja niestety innych filmów Lyncha jeszcze nie skosztowałam ale po tym filmie musze koniecznie zobaczyć !!!

KaMiLA_xD_

Film rewelacyjny ! bardzo symboliczny i metaforyczny, ukazujący drogę każdego z nas, drogę przez życie, którą zmierzamy w jakimś kierunku, niesamowicie pomału, doświadczając niesamowitych rzeczy i spotykając niesamowitych ludzi. Do tego bardzo dobra muzyka, świetnie zrobione przejścia obrazu, możemy podziwiać nie tylko drogę i głównego bohatera ale również niebo, chmury, gwiazdy, pola czy krople deszczu. Film dopieszcza nas swoją refleksyjnością ale też powolnym tempem. Przy prostej historii dużo się myśli o swoim życiu, podziwia się głównego bohatera za skromność i wrażliwość i wbrew pozorom relaksuje się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones