PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464734}

Prywatne życie Pippy Lee

The Private Lives of Pippa Lee
6,3 6 293
oceny
6,3 10 1 6293
Prywatne życie Pippy Lee
powrót do forum filmu Prywatne życie Pippy Lee

O recenzji

ocenił(a) film na 6

Boże, co za beznadziejna recenzja! Gatunkowo recenzja powinna zarysować kontekst fabularny i ogólną problematykę, za żadne skarby nie zdradzając zakończenia, tu natomiast jest odwrotnie - zakończenie uczynione zostało głównym zdarzeniem, któremu niby podporządkowana jest ta opowieść. Tymczasem powodem załamania jest wszystko inne, tylko nie to rozstanie - ono jest skutkiem, w dodatku sprzyja wyzwoleniu.
Recenzja tragiczna.

A film?
Dla mnie to film o karmie, czy inaczej - o przekazywaniu pałeczki (motyw ten pojawia się zresztą bezpośrednio). Raz, że z pokolenia na pokolenie przekazywane są tu problemy w relacji matka-córka wraz z buntem i ucieczką od problemów rodzinnego gniazda, przez co problemy te powracają nieprzetrawione i prowadzą do rozstrojów nerwowych. Dwa - odbijanie mężczyzny; tu przebija się idea, że to, co sami dajemy (lub zabieramy) światu, wraca do nas pod tą samą postacią.
Film o cykliczności, o zataczających się kołach losu, torujących sobie drogę przez pokolenia, środowiska, konkretnych ludzi i konkretne przypadki. Wydaje się to mocno buddyjskie, bo tylko przetrawienie swej karmy, jej przeżycie, zrozumienie i uporanie się z nią pozwala odmienić ścieżki rozpędzonego losu.

Idee ciekawe, natomiast sama realizacja już gorsza. Pierwsze wrażenie - po ekranie biegają same czubki ;) W dodatku z takimi typowo amerykańskimi przypadłościami. Trochę za dużo ludzi, za dużo chaosu. Gdy jednak zaczyna wyłaniać się spójna problematyka (czy wręcz ideologia), jest już znacznie lepiej.

Resumując - można obejrzeć, bo skłania do przemyśleń, ale nie użyję słów: "gorąco polecam" :)

ocenił(a) film na 6
ineskaza

Zgadzam się kompletnie..Po pierwszych kilkunastu minutach chciałam go wyłączyc,ale dałam mu szansę...Zreszta nigdy zazwyczaj nie wyłączam filmów, bo mi się coś tam nie podoba.Zawsze wytrzymuję do końca i dopiero wtedy oceniam czy to byla chała czy nie..Ten film skłania do refleksji - fakt. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiac czy ja tez aby nienormalna nie jestem. hehe..Ale nie spoko, film mozna obejrzeć, nie powala na kolana tak jak wiele wiele innych.6/10

ocenił(a) film na 7
ineskaza

Zgadzam sie w 100%. Po opisie i plakacie możnaby się spodziewać raczej wtórnego filmu z serii "Mąż mnie zdradził zatem jadę do Toskanii hodować pomidory i odnajdywać siebie", a tymczasem główny punkt filmu leży zupełnie gdzie indziej w moim mniemaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones