PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 057
ocen
8,1 10 1 233057
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

300 + Gallipoli

ocenił(a) film na 7

Ale dla dlaczego japońce nie odcięli tej siatki?

ocenił(a) film na 6
HuteK

I dlaczego sierżant pyta jednego z rekrutów, czy jest fanem Roberta De Niro?

ocenił(a) film na 7
Tataaleksandrykatarzyny

I dlaczego poza tym sierżant stara się bardzo być Hartmanem?

ocenił(a) film na 6
eses85

Bo to jest taki archetyp amerykańskiego sierżanta :-P
A tak serio - oni do dziś mają taki system szkoleniowy, polegający na odmóżdżeniu, pozbawieniu umiejętności posiadania własnego zdania, obyciu z lękiem i agresją. Pamiętam wspomnienia jednego z pierwszych polskich oficerów, którzy dostali się do West Point. Jego zdaniem fala, jaka była w LWP to był malutki pikuś przy tym, co przeszedł na pierwszym roku w szkole oficerskiej USArmy.

ocenił(a) film na 7
Tataaleksandrykatarzyny

Pytanie, czy za II WŚ w armijnej piechocie było podobnie.

Niemniej ja rozumiem jakby darł mordę (co zreszta faktycznie chyba tak wyglada, patrzac na szkolenia marinesów na jutubach przynajmniej USMC), ale on częśc tekstów ukradł z FMJ. Raziło mnie to strasznie, podobnie jak niemal wszystko przez 2/3 filmu.

ocenił(a) film na 9
Tataaleksandrykatarzyny

To jest fakt i nie jest to odmóżdżanie, a po prostu przystosowanie żołnierza do ślepego wykonania rozkazu i pokazanie mu gdzie jest jego miejsce w szeregu ;) normalna sprawa.

US Army w dalszym ciągu stosuje te metody. No cóż, ma to sens. Na polu walki nie ma miejsca dla szeregowca filozofa, który zastanawia się 'być albo nie być', a odrobina krzyku doprowadza go do łez.

Różnica jest taka, że o ile w Stanach sztab ludzi opracowuje metody szkoleniowe i kolejny czuwa nad Twoim bezpieczeństwem w czasie przeróżnych szkoleń, to u nas jeszcze do nie dawna była to całkowita partyzantka. Myślę, że teraz jest lepiej, ale jeszcze trochę kadr musi upłynąć ;)

W US to Drill Srg. jest tym, który 'znęca się' nad swoimi rekrutami, a przejawy niezdrowej agresji między żołnierzami są bardzo mocno tępione. Z założenia, żołnierze w danej jednostce mają być dla siebie jak bracia. Fala (z tego co się orientuję) to tylko zwykłe cwaniactwo, które dodatkowo mocno uderza w integralność żołnierzy.

ocenił(a) film na 9
HuteK

No właśnie. Dlaczego?

ocenił(a) film na 7
HuteK

Też się nad tym zastanawiałam, może nie mieliby jak zejść na dół i ci Japońce? To było pytanie w stylu, dlaczego Frodo nie wskoczył na gryfa (czy coś podobnego na czym Gandalf leciał) i nie wrzucił pierścienia do Mordoru?

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Prawko na gryfa jest od 40 roku zycia, a Frodo był szczylem.

ocenił(a) film na 7
MrXander

Oj dawno się tak nie uśmiałam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones