PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158}

Przełamując fale

Breaking the Waves
7,8 46 405
ocen
7,8 10 1 46405
7,7 30
ocen krytyków
Przełamując fale
powrót do forum filmu Przełamując fale

Zaskoczenie

ocenił(a) film na 10

Jestem bardzo zaskoczona wieloma negatywnymi opiniami na temat filmu, nie mogę ich pojąć. Oczywiście, tematyka, wokół której oscyluje film może być szokująca, a dla niektórych groteskowa, ale ocen 1/10 po prostu nie rozumiem- technicznie film jest ok, a gra aktorów nie jest przerysowana. Należę do grona entuzjastów twórczości von Triera i może dlatego nie dostrzegam mankamentów... dlatego proszę o wyjaśnienia.

ocenił(a) film na 8
ilmataar

dlaczego? film jest trudny, do tego trudno wczuć się w role głównych bohaterów (niepoczytalnej Bess i jej pragnącego swojej śmierci męża), a filmy w większości oceniają osoby z podstawowym wykształceniem(albo wyższym gastronomiczno-kosmetycznym ;p ), nie mające żadnego bagażu doświadczeń.

ocenił(a) film na 10
pablo_Wro

Chodziło mi o ocenę 1/10, która się pojawiała dość często. :)

ilmataar

nie powinnas sie przejmowac gimbusami ktorzy wola Warsaw Shore :)

pablo_Wro

Bagaż doświadczeń? Co masz na myśli? Doświadczyłeś kiedyś paraliżu? Film jest dostępny za darmo na vod, aż obejrzę i ocenię...

ocenił(a) film na 10
7426170

Myślę,że bagaż doświadczeń nie jest konieczny w odczytaniu filmu. Polecam, jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Przed seansem zapoznaj się z założeniami Dogmy95 (o ile ich nie znasz)- mi to bardzo pomogło w zrozumieniu działań reżysera.

ocenił(a) film na 9
ilmataar

ja uważam, że aby rozumieć filmy takie jak ten a konkretniej ich przesłanie wystarczy trochę inteligencji emocjonalnej..

ocenił(a) film na 6
CarlaLe

a gdzie tu jest jakieś głębokie i niezrozumiałe przesłanie? wydaje mi się, że film dosyć obrazowo przedstawia miłość, wiarę i fanatyzm. to, że jednym się podoba, a innym nie, nie znaczy od razu, że ci drudzy są głupi (czy też nieinteligentni emocjonalnie)

ocenił(a) film na 10
pablo_Wro

Gratuluję szybkiej i głębokiej oceny użytkowników portalu, gratuluję również tak niezawodnej metody wartościowania ludzi w oparciu o wykształcenie. Nie zapominajmy jeszcze o dobrym samopoczuciu wyższości jednego własnego osądu. Rozumiem, że osoby bez matury to kompletni idioci, bez "bagażu doświadczeń", których powinno się pozbawić prawa własnej oceny?

ilmataar

Oglądałam ten film bardzo,bardzo dawno temu. Przypomniałam sobie o nim,ponieważ właśnie oglądam inny film z E.Watson. Ale Przełamując fale ... wywarł na mnie duże wrażenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones