Ghost Stories

plakat - Przebudzenie dusz (2017)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Przebudzenie dusz" to rzadki okaz: horror zrealizowany na podstawie sztuki teatralnej. Filmy ze scenicznym rodowodem kojarzą się raczej z psychodramą przy kuchennym stole albo bulwarową farsą, a nie z szarpiącą nerwy opowieścią o nawiedzonych domach, leśnych diabłach i upiornych noworodkach. Debiutanckie dzieło Dysona i Nymana wolne jest od przypadłości typowych dla ekranizacji przedstawień, w zamian oferując widzom solidną porcję ciarek na plecach oraz błyskotliwą zabawę ikonografią kina grozy. Jeśli szukaliście filmu, po którym będziecie bali się zasypiać przy zgaszonym świetle, trafiliście pod właściwy adres. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 80%

recenzje Użytkowników

(1)
  • Histerie o duchach

autor: Dai zaufany recenzent

Choć film tytułem obiecuje dusze i przebudzenie, niestety nie ma w nim ani dusz, ani niestety przebudzenia. Są za to dwa duchy i jeden demon, niewykluczone jednak, że to tylko halucynacje przerażonych, rozhisteryzowanych bohaterów. Produkcja jest dowodem na to, że sztuką jest połączyć takie gatunki filmowe jak horror i mind-fuck. Twórcom "Przebudzenia dusz" to się zdecydowanie nie udało. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 42%
opinie i nagrody