PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111405}

Przed zachodem słońca

Before Sunset
7,5 39 089
ocen
7,5 10 1 39089
7,8 27
ocen krytyków
Przed zachodem słońca
powrót do forum filmu Przed zachodem słońca

... pompatycznej muzyki, romantycznych zdjęć, zbytniej ekspresji powstał film, który, podobnie jak
"Przed wschodem słońca" robi olbrzymie wrażenie, wyjątkowo wzrusza, niezwykle zmusza do
refleksji i którego bez zająknięcia można określić arcydziełem. I w ogóle jednym z najlepszych
filmów o miłości w historii kina. Filmem bez łez, ckliwości i naiwności, które cechują komedie
romantyczne, za to z olbrzymim ładunkiem realizmu. 10/10. Nie potrafię się doczekać na "Przed
północą".

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Z tym brakiem ckliwości i naiwności to już przesada. Może nie jest tak wyeksponowana jak w typowych filmach o miłości, ale jednak się pojawia. Główny bohater jest idealnym uosobieniem naiwności. Piotruś Pan, który żyje według zasady: wszędzie dobrze tylko nie tam gdzie jestem. Jestem bardzo ciekawa jak zniesie "rutynę" i do czego to doprowadzi w następnej części. Ale mam przeczucie, że trochę pokrzyczą, wyrzucą z siebie kilka truizmów wpisujących się w kryzys wieku średniego i dotyczących funkcjonowania już lekko postarzałego uczucia. Bo mimo wszystko, choć jest to fajny film, z dobrymi dialogami, ciekawą fabułą to jednak u siebie wrzucam go do kategorii bajki.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

Niezwykłe kino, i też nie mogę doczekać się ostatniej części trylogii. Wydaje mi się, że druga część ma najtrudniejsze zadanie, bo twórcy mogli nei wiedzieć, jak chcą historię zakończyć. Ale jednak unieśli temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones