PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30481}

Przepowiednia

The Mothman Prophecies
6,7 27 008
ocen
6,7 10 1 27008
Przepowiednia
powrót do forum filmu Przepowiednia

Witam.

Szukam filmów opartych na miejskich legendach lub będących ich adaptacją, ewentualnie w jakiś sposób nawiązujących do tego zjawiska.

Znam tylko "Mothman Prophecies", serię "Candyman" oraz "Nieodebrane połączenie" i "Ring",

Mam nadzieję, że jest coś więcej w tym temacie ;>.

ocenił(a) film na 6
Alos

"Ulice strachu", "Koszmar minionego lata" i "Koszmar następnego lata", "Mroczne opowieści".

ocenił(a) film na 6
inferno_22

Ale jestem głupi. Jak mogłem zapomnieć o "Mrocznych opowieściach". Oczywiście znam. Oba "koszmary" też. Nie skojarzyłbym ich z urban legends :>.

"Ulic strachu" nie znałem. Dzięki.

ocenił(a) film na 6
Alos

Podobnie jak ja nie skojarzyłabym "Nieodebranego połączenia" z miejskimi legendami.

ocenił(a) film na 6
inferno_22

"Nieodebrane połączenie" jest dosyć podobne do "Ringa". Tam kaseta, kto oglądał ten ginął. Takie urban legends w klimatach lat 90-tych. W "Nieodebranym" mamy telefon komórkowy, na który dostajemy połączenie od samego siebie, kto jest w kontaktach ten ginie. Przeniesienie starszej legendy na nowszy, cyfrowy, grunt.

ocenił(a) film na 6
Alos

Jeszcze jakieś propozycje?

ocenił(a) film na 6
Alos

http://thelistcafe.com/10-films-based-on-urban-legends - tu masz fajną listę. Niektóre pozycje się powtarzają, ale jest kilka nowych. Poza tym "Blair Witch Projecy" zdaje się, że też nawiązuje do miejskiej legendy o wiedźmach z lasu.

Rodion_

"Terminal" z Tomem Hanksem.
Oparte na historii pewnego Irańczyka, Nasseriego (pseudonim "Alfred") uwięzionego na paryskim lotnisku przez 18 lat.
Miejska legenda, tym razem prawdziwa.

Alos

Czwarty stopień ;)

Alos

Absentia :)

ocenił(a) film na 6
Alos

"Tallman" albo "Tall man"

ocenił(a) film na 6
cukieras1981

Było mi dane zobaczyć już.

ocenił(a) film na 6
Alos

Jest jeszcze nieźle pojechany Babadook - może nie jest to związane z miejską legendą,ale trochę nawiązuje.

ocenił(a) film na 6
cukieras1981

Również oglądnięty.

Alos

Chupacabra i gremliny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones