PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30481}

Przepowiednia

The Mothman Prophecies
6,7 27 008
ocen
6,7 10 1 27008
Przepowiednia
powrót do forum filmu Przepowiednia

Totalna porażka!!!

ocenił(a) film na 3

Ten film ma ocenę ''dobry''??Dałabym mu najwyżej ''średni"! Wiele horrorów w życiu obejrzałam i chociaż było między nimi trochę słabizn, to ten jako jeden z nielicznych zapamiętałam jako totalna porażka!!Rozumiem, że ludzie mają różne gusta, ale jak dla mnie nic szczególnego w nim nie było. Same pierdoły, bez żadnego sensu i przesłania. Film był nudny, naciągany, momentami śmieszny i żenujący:-//Z trudem obejrzałam go do końca...Nie rozumiem tych wysokich ocen, ludzie, gdyby tylko takie filmy produkowali, to wolałabym nic nie oglądać..

ocenił(a) film na 9
lu87

Wartość Twojej wypowiedzi zamyka się w zaszufladkowaniu tego filmu jako "horror".

ocenił(a) film na 8
lu87

Z kolei ja gorąco polecam ten film. Świetny klimat, aktorstwo, a także ciekawa i oryginalna fabuła. Jeśli ktoś jest otwarty na mieszanie w filmie kilku gatunków to nie będzie miał powodów do narzekań. Poza tym w ostatniej dekadzie horror nie ma się najlepiej, więc filmy tak świetnie zrealizowane zasługują na zwrócenie na nie uwagi.

lu87

Tylko, że to jest dramat. A horror - to raczej mroczność opowieści. Z tego co było powiedziane na początku filmu, oparty na faktach. Więc co się spodziewałaś? Wampirów, zombie i innych udziwnionych rzeczy? Oceniłbym film na 6/10. Świetna historia, tylko w zły sposób zaprezentowana.

ocenił(a) film na 3
butryk_2

''Udziwnionych rzeczy''? Ten film dla mnie to udziwniona rzecz, wszystko zostało przedstawione w sposób nierealny i nieudolny. Mroczny klimat?Jestem bardzo ciekawa w którym momencie?Z trudem dotrwałam do konca tego gniota...Oparty na faktach?Nie przeczę, sądzę jednak, że fakty te zostały ukazane w wątpliwy, przerysowany sposób, w efekcie czego wyszło masło maślane, bez głębszego sensu i klimatu przez co cała historia wydała się żenująca i nieprawdziwa. Jeżeli chodzi o zombie, wampiry i inne, to gatunek fantasy gdzie można jeszcze dopuścić częściowy brak sensu, dziwaczną fabułę, choć także w czymś takim nie gustuję, ale film oparty na faktach?Tutaj powinno wszystko trzymać się kupy, być ukazane w taki sposób aby miało to sens, pokazywało prawdę. W jednym tylko stwierdzeniu się z Tobą zgadzam butryk_2, że historia została w zły sposób zaprezentowana, moim zdaniem nawet w bardzo zły..Dlatego tak niska ocena.

lu87

ja też rozumiem, że ludzie mają różne gusta...ale 3 pkt to trochę niepoważne...:(
Oglądałem dawno temu więc nie jestem pewien czy 9/10 to lekko nie zawyżam, ale 8/10 to na pewno nie jest za dużo.
No chyba że ktoś daje 10 za ilość odciętych głów, rąk...kolesi z piłami mechanicznymi i takie tam....to rozumiem...tego tu nie znajdzie...
Jest za to klimat, ciekawa akcja i inspiracja autentycznymi wydarzeniami. O dobrej realizacji (gra, reżyseria) nie muszę chyba mówić bo to każdy widzi :]

ocenił(a) film na 9
lu87

To,nie jest horror,tylko raczej dramat na faktach autentycznych!oglądasz i nie wiesz co oglądasz!zastanów sie zanim coś napiszesz!

ocenił(a) film na 8
Sol1987

"faktach autentycznych" hmmmm masło maślane może by tak oparty na faktach lub autentycznych wydarzeniach:) a film fajny polecam.

ocenił(a) film na 8
Sol1987

Kurde uwielbiam takie filmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przypominał mi Oszukać przenaczenie
Brak słów po prostu brak mi słów

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Bardzo dobry film. Szkoda, że nei wyjaśniło się czym są ci Ludzie Ćmy. Tak samo czemu Richard Gere nie sprawdził z policjantką danych osobowych, które podała ta zjawa? Może by to dużo im powiedziało.

Kim według was byli ci Ludzie ćmy? Złe postacie czy dobre?

ocenił(a) film na 8
Azazell

To były postacie które przepowiadały tragedię

ocenił(a) film na 8
giovanni50

To dlaczego przez jedną z tych postaci zginęła żona bohatera? Za takie coś kopnąłbym w dupę takiego człowieka ćmę :/

ocenił(a) film na 8
Azazell

Kurcze publiczna sie postarała
Dobry film
Przynajmniej wiem za co płacę abonament

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Racja.

giovanni50

Też skojarzył mi się z ,,Oszukac przeznaczenie" przede wszystkim chyba przez klimat. Dla mnie np. bardziej 'straszne', wydają mi się filmy tego rodzaju, a nie jakieś potwory, wampiry itd. Większe emocje, jeżeli to można ta ując odczuwam oglądając ,,oszukac.." czy też to... Po prostu w czasie oglądania tego filmu czułam taki fajny dreszczyk emocji; )

ocenił(a) film na 8
lu87

Ja pierd...le ty lu87 jesteś porażką ,mianem porażki mogę określić wiele filmów ,które nie mają sensu typu ławka rezerwowych czy teksańska masakra piłą mechaniczną,ale w tym filmie było dużo rzeczy ,które mi się podobały bo mnie wciągnął i to jest film dla ludzi myślących ,i jeżeli nudził cię ten film to znaczy ,że się do nich nie zaliczasz

ocenił(a) film na 8
lelek19921

Mądrze prawisz:)
Ja bym porażką nazwał film Strych, Autopsja czy Róża śmierci

ocenił(a) film na 3
lelek19921

Z kolei Ty napewno się do nich zaliczasz zwłaszcza z takim słownictwem:)Gratuluję poziomu.

ocenił(a) film na 9
lu87

A ja nie rozumiem takich niskich ocen. Pewnie spodziewałeś się wyskakujących zza rogu ciem z mrocznym dźwiękiem. Ten film straszy przede wszystkim znakomitym klimatem i potraktowanie go jako horroru było największym błędem. To nie jest horror, to jest fantastyczny dreszczowiec z wspaniałym klimatem.

ocenił(a) film na 5
dawid_v22

1. Motyw? Pomieszane z poplątanym
2. Od razu mówie że zrozumiałem film ,a jednak nie podobał mi się zbytnio - zbyt nudny
3. Może gdyby to nie było na faktach , bo w sumie to niby się zdarzyło.
4. Inny trop - ??? Ma chodzić o coś innego, a nagle zakańcza się dział o tym jak ludzie widzą wielką ćmę.
5. Pełno sprzeczności
6. Absurdalne wydarzenia jak ten do którego bohaterka wsiada do auta, a most ma zaraz runąć, wszyscy uciekają a ona Ku**a za przeproszeniem wzywa posiłki ?! Przegięcie , siedziec w samochodzie by utonąć ;//
7. Jaki cel był człowieka-ćmy? Dlaczego pomagał i czego paru rzeczy nie wyjaśniono?!

O to 7 powodów dla których nie warto oglądać tego filmu, chyba że ktoś chce pobudzić się do myślenia przed jakimś testem. Ocene zawyżyłem ze względu na efekty(niektóre).

kamil607

3 pierwsze to Twoje odczucia, czyli żaden powód. Zostaje 4.
Konstrukcja czwartego...cóż, przepisz na polski i wróć.
5 - nie ma żadnych sprzeczności, wszystkie tragedie i przepowiednie łączą się ze sobą i są jak najbardziej spójne.

No to zostają 2.
Punkt szósty - bohaterka jest policjantką i normalnym jest, że zamiast dać ludziom utonąć, bo wszystkich i tak nie uratuje, lepiej wezwać posiłki, a te dalej karetki itd.
7. No i to jedyny sensowny. Albo informując o tragediach chciał zmusić ludzi do reakcji i zapobieżeniu im, albo był złym człowiekiem-ćmą i chciał ich wszystkich po prostu pozabijać.
Pierwsze jednak bardziej pasuje, bo jakby człowiek-ćma był masowo mordującym człowiekiem-ćmą, to na moście zginęliby wszyscy, a nie marne 36 osób, no nie?

No więc 6 nie jest żadnym powodem, a 7 to Twoje rozumienie ogólnego sensu filmu, więc jeśli TY go nie zrozumiałeś, to dla innych również jest to żaden powód. Sorry, nie ma przeciwwskazań. Warto obejrzeć, trzyma dobry klimat.

ocenił(a) film na 8
szejdi

Film był super i basta

ocenił(a) film na 5
szejdi

szejdi pozdro , dorośniesz a popiszemy skoro nie rozumiesz połowy punktów!

ocenił(a) film na 8
szejdi

Co do celu czlowieka-cmy to ja widze tutaj pewna gre na linii glowny bohater-czlowiek cma.
Czlowiek cma sprowadzil bohatera do tego miasta ,pokazal mu o co chodzi , porozmawial z nim , pomieszal mu troche w glowie i doszlo na koncu do testu.
Cma obiecal(zona) ze zadzwoni do bohatera a przed nim dzwonila policjantka.
Jesli bohater by odebral telefon i rozmawial nie zdarzylby uratowac policjantki ktora byla by ofiara numer bodajze 37 ktora jej sie snila.
Wiec wyszlo tak ze jednak wygral czlowiek nie cma.

ocenił(a) film na 8
lu87

To chyba nie ten film oglądałeś kolego skoro tak sądzisz... Bo akurat mi oglądało się świetnie, a także polecam innym.

ocenił(a) film na 8
lu87

Misiu pysiu to nie jest horror. Do edukuj się zanim zaczniesz się wypowiadać.

lu87

tak... ocenianie przez pryzmat "napisali że horror, a nie spadła żadna głowa" :)
ostatnio czytałem, jak ktoś ocenił Mission Impossible (pierwszą część) na bodaj 1, bo uznał to za film "SZPIEGOWSKI", a nie sensacyjny i za dużo dla niego było akcji, a za mało intrygi... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones