PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=882}

Przerwana lekcja muzyki

Girl, Interrupted
7,9 248 655
ocen
7,9 10 1 248655
6,9 19
ocen krytyków
Przerwana lekcja muzyki
powrót do forum filmu Przerwana lekcja muzyki


Zubożona, słabiutka wersja Lotu NKG.

Oskar dla Andżeliny za tę rolę?

Pffffffffffffffffffffff.......................

ocenił(a) film na 5
thuscomethusgo

Dokładnie o tym samym pomyślałem, taka troche kopia marna

ocenił(a) film na 10
thuscomethusgo

miała piękne jazdy, świat należy do wariatek bo nie są nudne, szara myszka nie zagrałaby socjopatki tak jak ona

ocenił(a) film na 3
katja_18

Jeśli chcesz zobaczyć piękne szaleństwo u kobiety to zobacz to, jest na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=ipJfehsEmrM

http://www.filmweb.pl/film/Dawid+i+Liza-1962-89456

ocenił(a) film na 10
thuscomethusgo

oglądałam nawet ciekawe- Liza była bardziej infantylna od niejednej 15-tki, tylko te głupawe rymy w moim odbiorze były osobliwym dziwactwem a w przerwanej lekcji muzyki było zepsute szaleństwo od którego skakało ciśnienie, teksty jakie Lisa waliła do Daisy i jej samobójstwo, w ogóle ataki werbalne Lisy jej histeryczne wahania nastrojów, na końcu socjopatka doprowadzona do załamania to był fenomen, w ogóle teksty jakie padały orały mózg mistrzowsko

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 9
thuscomethusgo

Podobieństwa pomiędzy tymi dwoma filmami:
- oba dzieją się w szpitalu psychiatrycznym.

Można ewentualnie jeszcze uznać, że oba zastanawiają się nad granicą pomiędzy normalnością i szaleństwem, ale robią to w zupełnie inny sposób i w obu nie jest to najważniejszy wątek. Jeśli uważasz, że te obrazy są dwiema wesjami tego samego filmu albo że jeden jest kopią drugiego to szczerze ubolewam, że w narodzie zanikła nie tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem, ale nawet oglądania. Albo po prostu uznałeś, że to fajnie i profesjonalnie brzmi, cholera wie.

Oscar dla Jolie słuszny, zwłaszcza na tle wielu wielu dziwnych decyzji Akademii.

ocenił(a) film na 3
Bernierdh

Jeśli nie odróżniasz słabego filmu (Przerwana) od arcydzieła(Lot) , nie będę w stanie Ci pomóc.

ocenił(a) film na 9
thuscomethusgo

A co to ma do rzeczy? I skąd wysnułeś takie wnioski?
Naucz się czytać ze zrozumieniem i zerknij ponownie na mój post.

ocenił(a) film na 3
Bernierdh

Jesteś w moim wątku, w którym wyraziłem opinię o tym filmie, masz prawo się ze mną nie zgodzić;)

ocenił(a) film na 9
thuscomethusgo

Wiem, ale chodzi mi o to, że Lot i Przerwana podejmują zupełnie inną tematykę i nazwanie Lekcji marną kopią arcydzieła jest bardzo niesprawiedliwe. Nie przeszkadza mi, że film ci się nie podoba :)

ocenił(a) film na 10
Bernierdh

Popieram. Panie, jak pan się nie znasz, to się pan nie wypowiadaj. Po pierwsze, film nie jest kopią. Powstał na bazie książki. Pierwszy pana fail. Po drugie, tematyka jest podobna tylko w tym, że akcja jest w psychiatryku. Drugi pana fail. Trzeciego nie ma, ignorancja to straszna choroba.

ocenił(a) film na 8
thuscomethusgo

Koles jak sie nie znasz to sie nie wyppowiadaj dokladnie,to nie kopia moglbym nawet przyznac ze to jest jeszcze lepsze od lotu nad kukulczym gniazdem i angelina jolie zagrala genialnie winiona tez,widac sie nie znasz i masz zspecyficzny gust fulmowy-coz,moze nie zwrociles uwagi na "elemenciki" filmowe.. Moz fakt winiona tak srednio zasluguje na tego oscara ale z ta angelina jolie przesadziles juz.. Zagrala genialnie co masz do napisania ze zagrala glupio i ja sie nie znam? Oj slabo juz to przewidzialem.dorosnij

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones