PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682966}

Przeszłość

Le passé
7,0 12 777
ocen
7,0 10 1 12777
7,3 14
ocen krytyków
Przeszłość
powrót do forum filmu Przeszłość

Spotkałem się na forum i nie tylko, z zarzutem, że w filmie mamy do czynienia z rażącym błędem
logicznym. Niestety, w sieci można spotkać kilka błędnych tłumaczeń filmu. Kiedy mowa jest o
relacji Lucie z Naimą, w niektórych tłumaczeniach możemy przeczytać, że pierwsza z nich podała
drugiej email żony Samira podczas spotkania w pralni, Co czyni absurdalnym scenę w której Naima
relacjonuje Lucie kłótnie z klientką. W rzeczywistości obydwie kobiety wcześniej w sprawie emailu
kontaktowały się telefonicznie. W filmie pada słowo "appelé" czyli "dzwoniła". Zresztą w scenie w
której matka Lucie zarzuca córce kłamstwa, ta broniąc się mówi o akcencie, a nie np. o wyglądzie.

David_Ames

Co prawda nie oglądam filmów z polskimi napisami, ale patrząc na parę wątków o tym rzekomym błędzie z rozmową w pralni, zadałem sobie trud i porównałem trzy wersje napisow (angielską, francuską i polską) i zauważyłem również na inne nieścisłości, np.

6:37
Elle m'emmerde pour des conneries.
She has been irritating the shit out of me.
Od dwóch miesięcy odstawia szopkę. (?) Skąd te 2 miesiące?

01:03:21 -> 01:03:23
Elle a déjé essayé de se tuer quand son bébé avait 9 mois. A l'époque, j'étais avec toi.
She tried to kill herself with a nine months old baby, because I was with you. (?)
Chciała się zabić z dziewięciomiesięcznym dzieckiem, bo z tobą byłam. (?)

Tu jest ewidentna wpadka, Marie mówi "at the time" albo "when", czyli w wolnym tłumaczeniu: Chciała się zabić (...), kiedy byłam z Tobą. Marie była wtedy jeszcze z Ahmadem.

ocenił(a) film na 9
schwa_vowel

Nie wiem skad wziely sie te dwa miesiace, ale nie pojawily sie tylko w polskiej wersji jezykowej, ale rowniez oryginalnej niderlandzkiej, wiec moze to ma cos wspolnego z procesem tlumaczenia? Nie wiem, po prostu rzucam sugestie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones