PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 306
ocen
7,4 10 1 31306
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

zastanawiam się kto nadaje te durne polskie tytuły. "przygoda na Antarktydzie" kojarzy się co najwyżej z tandetną bajką o charakterze przygodowym, w czasie gdy film naprawdę jest
godnym polecenia wyciskaczem łez. gdybym jednak nie natrafiła na film w telewizji,
prawdopodobnie nigdy bym po niego nie sięgnęła, bo choć jak wiadomo nie ocenia się
książki po okładce, bez pierwszego wrażenia ani rusz.

ocenił(a) film na 9
swoboda_dnia

Też się zastanawiałem jak można zniszczyc tak fajny film takim KRETYŃSKIM tytułem. "Przygoda na Antarktydzie"... hmm? Brzmi tak zachecajaco jak "Przygody Myszki Mickey". W koncu to "bardzo podobne dzieła".
Z drugiej strony zastanawiam się jak dobrze możnaby było przetłumaczyć "Eight Below"? "Ośmioro poniżej zera"? Hmm... no może za wiele to nie mówi, więc najlepszym pomysłem wydaje się być połączenie angielskiego tytułu z polskim podtytułem. Czyli coś na zasadzie "Cast Away - poza światem". Pomysł może nie rewolucyjny, ale wg mnie zdecydowanie lepszy od tego co nam zaserwował "tłumacz".

everheart

może "ośmioro poniżej zera" to nie jest dobry pomysł, ale można by wymyślić coś bardziej odpowiedniego :P typu "ośmioro ocalałych" czy cos takiego :D

swoboda_dnia

Też bym się za ten film nie wzięła (ze względu na tytuł!), ale trafiłam PRZYPADKIEM w TV na końcówkę i po prostu musiałam go obejrzeć całego. I mimo że znałam końcówkę, to i tak się popłakałam. Tytuł zdecydowanie nieadekwatny do filmu. Myślę, że mogli to przetłumaczyć (Eight Below) na coś w stylu "Ośmiu pozostałych".

Syenne

...Albo "Osiem pozostałych"(ośmiu raczej odnosiłoby się do ludzi), ja ten tytuł zrozumiałam jako "Jeszcze osiem/ośmiu" lub tak, jak wspomniałam wcześniej.

ocenił(a) film na 8
swoboda_dnia

Osiem psów było :) Ale przetrwało tylko pięć ;( Nie wiem jak można przetłumaczyć ten tytuł na polski, szkoda jednak że tytuł jak "ośmiu wspaniałych" jest zajęty. Można by zmienić na "Osiem Dzielnych" albo coś "Osiem Bohaterów" no nie wiem najważniejesz by tytuł jakoś brzmiał fajnie i zachęcał :)

Elvis007

Na pewno coś z ósemką. Poza tym przeżyło SZEŚĆ psów. Oglądałeś/aś do końca..? Zdechły dwa, Old Jack nie zdołał się uwolnić, a Deway (czy jak się tam pisze) spadł z tej skarpy. Maya została uratowana na końcu.

ocenił(a) film na 8
Syenne

Czy ty zawsze jesteś taki/a nie mily/a i przemądrzała/y?? Wiem że SZEŚĆ psów przeżyło, oglądałAM do końca,ale w tytule jest osiem więc próbuje wymyśec coś z ósemką, to że tamte psy zgineły nie znaczy, że nie były dzielne lub wspaniałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones