PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 306
ocen
7,4 10 1 31306
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

co najwyżej zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Jezeli kogoś interesuje ta hisotria to powinien obejrzeć wersję japońską "Nankyoku monogatari", z którą "Eight Below" nie wytrzymuje porównania ani jako dramat, ani film przygodowy. "Przygoda na Antarktydzie" to raczej film familijny, taka disnejowska bajka. Co rzuca się w oczy to fakt, że Antarktyka ma na filmwebie ledwie 92 głosy przy ponad 15 tys Eight Below. Ludzie chyba wolą bajki :)

ocenił(a) film na 8
Larionov

nie to że wolą bajki tylko nie każdy lubi kino azjatyckie (m.in ja) :)

ocenił(a) film na 5
bartuha01

to nie jest "kino azjatyckie" (cokolwiek to w ogóle znaczy), historia opowiedziana w filmie jest uniwersalna, a nakręcili ją Japończycy bo akurat im się to przytrafiło

ocenił(a) film na 10
Larionov

Prawda, to nie film na faktach i nigdzie się nie spotkałam z takim jego opisem :) Zainspirowany faktami, to tak.
Oglądałam oba filmy i powiem, że w swoje gatunki wpisują się idealnie. Z tą różnicą, że w "Antarktyce" ten dramat jest bardziej wyeksponowany niż w "Przygodzie...", która ma w sobie za to elementy kina familijnego. W każdym razie, oba filmy bardzo mi się podobały, ich historie. "Antarktyka" jest zgodniejsza z faktami, zgadzam się, ale to wcale nie musi oznaczać, że z góry jest lepsza. Duże znaczenie ma też odbiór filmu, czy jest opowiedziany w interesujący sposób, czy wywiera emocje, czy nie nudzi. Bo w przypadku "Antarktyki" coś, na co mogę ponarzekać to nieco przydługawe ujęcia, których można było uniknąć.

ocenił(a) film na 5
Julia_20

Racja, w opisie filmu tego nie ma, ale widziałem takie opinie na forum :) "Przygoda na Antarktydzie" sprawdza się, ale moim zdaniem tylko jako film familijny, a nie dramat przygodowy. Za dużo jest różnic w porównaniu do rzeczywistych wydarzeń co wypacza odbiór całej historii i czyni ją niewiarygodną. Jeśli chodzi o ujęcia w "Antarktyce" to są one dla mnie zaletą tego filmu:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Larionov

No ja nie powiedziałabym, że sprawdza się tylko jako film familijny, tam w końcu też ginęły psy... co za bardzo 'familijne' nie jest.
A co do tych ujęć w "Antarktyce" to miałam na myśli tylko te, które się wydłużały np. pokazanie jednej rzeczy, jednej osoby, twarzy itp przez kilka sekund za dużo, takie miałam wrażenie, przez co cały film się wydłużył. Bo pozostałe ujęcia jak widoki, krajobrazy są oczywiście na plus, były piękne :) Również pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones