PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200288}

Przyjaciele z kasą

Friends with Money
5,3 13 312
ocen
5,3 10 1 13312
7,0 3
oceny krytyków
Przyjaciele z kasą
powrót do forum filmu Przyjaciele z kasą

Obraz Nicole Holofcener to ciekawe i spostrzegawcze kino. Film opowiada o czterech przyjaciółkach, ich depresji i życiowych perypetiach. Holofcener nie stawia na prostotę -raczej na obyczajowy realizm. Mam tu krwiste i autentyczne dialogi, kilka zabawnych sytuacji i chwile na refleksje. Niewątpliwym plusem jest ciekawa obsada z Frances McDormand, Joan Cusack, Cathernir Keener,Jason Isaacsem na czele.Obiawieniem jest tu Jennifer Aniston w nietypowej i poważnej roli. Widać, że po zakończeniu realizacji serialu PRZYJACIELE aktorka pragnie udowodnić, iż jest wszechstronna i wartościowa. W filmie Holofcener ta sztuka jej się powiodła. PRZYJACIELE Z KASĄ to dobre , inteligentne i kameralne kino.Rzeczywiście film może niektórych znudzić -mimo ledwie 84 minut projekcji.Jest w nim kilka niedociągnieć, uproszczeń- ale na tym kończą sie minusy. Jeśli oczekujecie lekkiej komedyjki z J. Aniston w stylu BRUCE WSZECHMOGĄCY czy coś w stylu beztroskich PRZYJACIÓL -odpuśćcie sobie ten film. PRZYJACIELE Z KASĄ łączą inteligentną zabawę z realizmem obyczajowym - nie jest to w żadnym razie kino komercyjne. A ! I co ważne- myśle,żę nie jest to razcej film dla młodzieży -gdyż (w dużej mierze) koncentruje się na problemach wieku średniego. Natomiast jeśli lubicie ambitne kino z USA ten film jest dla Was.Polecam.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się z tą recenzją. To że mnie zaciekawił ten film w przeciwieństwie do całej masy amerykańskiej papki filmowej to już coś, jestem wybredny. Niedociągnięcia, niedopracowania w pary miejscach, owszem, ale również dobrze skrojone postaci. Ech, identyfikuję się z tą graną przez Frances McDormand.

ocenił(a) film na 8
Rastek_2

Też się zgadzam. Podobał mi się ten film. To nie była komedia romantyczna jak napisano w opisie ale fajny:)

ocenił(a) film na 7

Twoja recenzje powinny przeczytac wszystkie polmozgi, ktore filmowi daja 1/10 i pluja sie, ze to nudny gniot jakiego nie widzialy.

ocenił(a) film na 6
_Michal

Szczerze mówiąc tylko ze względu na Aniston w ogóle sięgnąłem po ten tytuł, nie zawiodłem się, tylko dla mnie niektórzy aktorzy i wątki do odstrzału, tak jak już ktoś wcześniej napisał czasem wciąga a czasem przynudza do bulu, 6/10.

ocenił(a) film na 6
bu160

Moja ocena 6/10. Aniston wypadła rewelacyjnie. Niestety rozczarowało mnie zakończenie, które urwało się jakby w połowie filmu.

ocenił(a) film na 9

Dałam nawet więcej 9/10 i zgadzam się z recenzja. Film jest pouczający, smutny ale bardzo prawdziwy. Dobrze powiedziane że powinni obejrzeć ten film młodzież, gdyż mówi tym że trzeba być pracowitym by móc godnie żyć. Napewno też jest ogólny przekaz dla wszystkich by przyuważali swoje zachowanie,bo mogą zranić innych, swoich najblizszych. Kocówka załamująca, bo świadczy o tym że jest dopiero dobrze kiedy ma się pieniądze, zawsze.

ocenił(a) film na 7

jestem mile zaskoczona. Spodziewalam się czegoś raczej średniego kalibru, ale milo sie rozczarowalam. daje 7/10. Mam slabosć do Aniston, chociaz jakby się nad tym zastanowić to nie ma za soba jakiś wybitnych ról. Ale tutaj naprawde dobrze.
Chcialabym dodac przy okazji, że ten koleś z którym Aniston sie umawia, i sprząta w kilku domach odpalając mu działkę, niby za jego pomoc, tak mnie wkurzał, że gotowa byłam rzucić laptopem. Pełna irytacja. wiem, że i takie emocje sa pożądane w filmie, bo lepsze to niż obojetnosc, no ale chwilami nie mogłam wytrzymać. Szczególnie ta akcja przy samochodzie. Gotowa jestem stwierdzic, że wywarł on na mnie najwiekszy impakt z całej obsady. Dupek.
Tak czy inaczej, fajny film :)

ocenił(a) film na 7
Anja_Be

Ten koles z ktorym umawia sie Aniston był najlepszy w tym filmie, jego watek mi sie najlepiej podobał z tego filmu. Bez watku z tym kolesiem ten film by stracił na wartosci!!!!

myslalem ze to film. a to obraz. dobrze ze sie zorientoalem bo nie lubie obrazow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones