PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556052}

Przypis

Hearat Shulayim
6,5 1 020
ocen
6,5 10 1 1020
Przypis
powrót do forum filmu Przypis

Cisza ??

ocenił(a) film na 6

No i co ??!! dostał nominacje do Oscara w "naszej" kategorii ... a tu cisza i nic nie wiadomo ?? ;)

Neuromer

Jak by nie było jest troche wstyd dla FW, że olewa sie nominacje do filmu nieanglojęzycznego, bo to nie pierwszy raz ma miejsce :/

ocenił(a) film na 6
huo_sanchez

Wstyd?? hmmm, to może za dużo słowo, ciężko jest dotrzeć do takich filmów, czesto nawet informacji o nich.
Kraj produkcji dość egzotyczny, moim zdaniem z naszym filmem "W ciszy" może chyba tylko powalczyć "Rozstanie"
Tez było o nim głośno wszędzie, chociaz pozostałych nie widziałem.

Neuromer

Chyba chodziło ci o film "W ciemności" , a nie "W ciszy"

ocenił(a) film na 6
Daragox

Przepraszam za pomyłkę (nie wiem jak to się stało :) ) chodziło mi oczywiście o film " W Ciemnościach " !!

Neuromer

"W ciemności" :P

ocenił(a) film na 6
Gadzikk

Tak " W CIEMNOŚCI" :) !!

ocenił(a) film na 6
Neuromer

i żeby już rozwiać całkiem wątpliwości o jaki film mi chodzi to jeszcze link : http://www.filmweb.pl/film/W+ciemno%C5%9Bci-2011-525620 :) :) :) :)

Neuromer

Skoro Izrael to taki egzotyczny kraj i to jest jedną z przyczyn tego, że film nie jest zbytnio znany, to czemu "Rozstanie" jest znane? Skoro produkcja filmu-Iran?

ocenił(a) film na 6
Saichan

no może miał lepszą promocje ??, był na większej ilości festiwali, przeglądów, pokazów itp, itd
a może przypadkowo tafił do sieci..bo to też często jest ważne :)

Neuromer

Od kiedy Izrael to egzotyczny kraj?!

Neuromer

Co do tej egzotyki izraelskiej kinematografii to tak w ramach ciekawostki: Izrael - z 10 nominacjami do Oscara - jest krajem z największą liczbą nominacji BEZ ANI JEDNEJ WYGRANEJ (Polska - z 9 nominacjami - jest na miejscu drugim).. I co ciekawsze: Izrael jest piątym krajem pod względem ilości zdobytych nominacji (po Francji, Włochach, Hiszpanii, Szwecji i Japonii)! A zważywszy na to, że w ostatnich pięciu latach dostał aż 4 nominacje, świadczy o tym, że chyba egzotyka izraelskiej kinematografii nie przeszkadza im w robieniu dobrych filmów i nie utrudnia ich odbioru..

ocenił(a) film na 9
globus

Izraelskie kino jest ostatnimi laty na fali wznoszącej - oprócz wspomnianych czterech nominacji do Oscara (za "Walc z Bashirem" należała się wygrana), zaliczyli międzynarodowe sukcesy filmami "Przyjeżdża orkiestra", "Liban" (Złoty Lew w Wenecji i Złota Żaba) i "Restoration" (Kryształowy Glob w Karlovych Varach).

Przy okazji polecam gorąco pierwszy nominowany do Oscara film z tego kraju: "Sallah Shabati" z Topolem w debiutanckiej roli. Poza Izraelem prawie dziś nieznany, a naprawdę kapitalny. Jest do zdobycia z angielskimi napisami.

Sqrchybyk

no i "Meduzy" Kereta pomimo, ze nienominowane. Ale w Cannes trochę docenili! :)

Neuromer

Egzotyczny to może być Pitcairn, a nie Izrael... ;D

użytkownik usunięty
Neuromer

Zacznijmy od tego, że Oscary to komercja i żaden wyznacznik poziomu artyzmu.
Zakończmy na tym, że Polaków interesują tylko komercyjne gnioty.

Oscary to komercja.
Polaków interesują tylko komercyjne gnioty.
A temat mówi o tym, że na polskim forum filmowym film nominowany do Oscara obejrzały 4 osoby. Brawo.

ocenił(a) film na 6
Lukasz Malik

jak wogóle go obejrzały te 4 osoby ?? bo to że wystawiły ocenę to w cale go nie musiały oglądać :)

Neuromer

Na imdb 435 osób to oceniło więc albo ten film musi być cholernie dobry albo ... nie wiem :)
Odnośnie naszych 4 ocen to przecież Polacy mieszkają nie tylko w Polsce więc może rzeczywiście ktoś to widział. Ale nie mam pojęcia gdzie ^_^

ocenił(a) film na 9
Lukasz Malik

W Cannes?

ocenił(a) film na 9
Neuromer

Niby coś już wiadomo, więc ja nieśmiało zapytam o napisy... Mogą być angielski, francuskie lub niemieckie, ja zdolny jestem ;-)

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

poproszę jakieś szersze informacje o tym "wiadomo" ;) , adres stronki lub jakąś inną podpowiedź ?? :)

ocenił(a) film na 9
Neuromer

Znalazłem na eMule i, co ważniejsze, dosłownie przed chwilą znalazłem angielskie, dopasowane napisy. Nie mogę powiedzieć gdzie, bo mi wyskakuje naruszenie regulaminu, ale wystarczy użyć wujka Google.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

dzięki za info..poradzę już sobie :)
faktycznie wszystko jest :D !!

ocenił(a) film na 9
Neuromer

Właśnie obejrzałem i, niestety, film ten zepchnął "W ciemności" na trzecie miejsce na mojej prywatnej liście. Historyjka w sumie całkiem banalna, ale opowiedziana z takim zacięciem (i odrobiną szaleństwa), że ciężko się oderwać. Do tego znakomity (nominacja za rolę mogłaby być!) Lior Ashkenazi. A sekwencja wywiadu ojca przeplatanego z pisaniem listu przez syna - majstersztyk!

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

no i jednak podzielił ich inny film :) czyli "Rozstanie" z Iranu, tak się spodziewałem że to on wygra.

ocenił(a) film na 9
Neuromer

I dobrze się stało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones