PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1143}
7,3 96 700
ocen
7,3 10 1 96700
5,9 20
ocen krytyków
Psy II: Ostatnia krew
powrót do forum filmu Psy II: Ostatnia krew

Niektórzy narzekają, że to nabijanie na kasę, na siłę, słabe i w ogóle. Ci drudzy jeszcze na sceny z bombą w pociągu (przecież to jest genialne!!!) czy sceny z Nadią (no to jeszcze było...) No, ludzie, litości. Przecież ta kontynuacja jest równie świetna co pierwsza część. I dałby Bóg, żeby wszystkie kontynuacje były takie równe, po prostu wszystkie. Owszem, pierwsza część jest perfekcyjna i intrygująca w każdym calu. Ogląda się ją, jakby dawno przeszła do historii. No, klasyka. Muzyka, dialogi, aktorzy – wszystko. A druga część. Ogląda się ją tak samo dobrze. Jest w nim prawie wszystko, co mogę znaleźć w niej dla siebie. Choć to już typowe kino sensacyjno-gangsterskie względem fabuły i struktury. Nie przeszkadza mi co robi Franz w Nowej Zelandii czy jest bandytą. A takie dialogi jak ,, Wyrwałem chwasta’’ , ,,Nie poznajesz? Axl Rose? ‘’ ,, Ale mnie łeb. Ludzie tacy mili…’’ , ,,Wy nie jesteście złe, tylko bezdennie głupie’’ ,, Nie mów mi nic kur.. o zabijaniu, bo coś o tym wiem’’ , ,,Jeśli nie ma Boga, to co z ciebie za szatan’’ czy ,,On wzdycha, to wzrusz się’’ są najlepsze z całego filmu. I ta muzyka i ci aktorzy. Szczególnie Żmijewski, który zagrał najbardziej złą postać w dziejach swojej kinematografii. Pokazuje, że oprócz wyidealizowanych postaci takich jak Tomek Burski czy Ojciec Mateusz, umie też grać czarne charaktery. Ta rola była stworzona dla niego. Bardzo dobra rola i bardzo przekonująca. A Linda czy Pazura no to już klasa w sobie. Sami dobrzy aktorzy. Dałbym 8/10 czy 9/10, a nawet 10/10, choć by mnie z lekka poniosło. Jak już, to 9,5/10. Na zawsze w liście najlepszych polskich filmów sensacyjnych. Dzisiaj takich się nie kręci. Kurde, kiedyś to były filmy i aktorzy, a dzisiaj to już nie wspomnę. Boże, co się dzieje z tym światem. Wszystko schodzi na psy.

ocenił(a) film na 9
frycio80

Żmijewski przyćmił samego Bogusia. Naprawdę, tak wyrachowanego sk.rw.ela trzeba umieć zagrać. Jest genialny w tej roli. A dialog w mikrobusie między Morawcem a Wolfem jest niesamowity. Ten fim moge ogladać raz w miesiacu, wlasnie dla dialogow.
Sceny w pociagu - gonitwa na dachu, wybuch oraz ostatnia jak Franz ucieka z hotelu -niby jak mu się udalo dotrzeć na lotnisko i do NZ? Miał ochronę w postaci policji? Przecież Morawiec o niczym nie wiedział (zaskoczenie gdy Maurer dzwoni do niego z NZ). Kogoś przekupil np. Bienia?

ocenił(a) film na 9
frycio80

W pełni się zgadzam. Film jest tak samo dobry jak jedynka. Jedyne na co zwróciłem uwagę to to, że nie było w filmie tekstu "On wzdycha, to wzrusz się’’ tylko "On zdycha więc rusz się" kiedy to Wolf był ledwo żywy (Franz zresztą też) :) Takie małe przyczepienie się :)

ocenił(a) film na 9
RubyMajzel

No wiem. Źle usłyszałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones