PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597097}

Psy mafii

Triple 9
6,4 29 804
oceny
6,4 10 1 29804
5,2 10
ocen krytyków
Psy mafii
powrót do forum filmu Psy mafii

Kto wymyśla takie tłumaczenie?

KazzZzz

HAHAHAHA!

K&&wa wiedziałem ze ktoś tu wrzuci taki temat :)

KazzZzz

Bardzo dobre tłumaczenie. No, ale ty nie wiesz nawet dlaczego, prawda?

ocenił(a) film na 6
kokonut

Uściślając - To nie jest tłumaczenie.. raczej wymyślony nowy tytuł wynikający z fabuły.
Wg mnie całkiem trafny zresztą:)

KazzZzz

A co ci niby nie pasuje?

ocenił(a) film na 6
KazzZzz

Dobre tłumaczenie. Co mieli dać - Potrójne 9 ?

Mauna_Kea

mogli dać "Dwadzieścia siedem" :)

ocenił(a) film na 6
konserwator_maszyn

albo polski kod na zabójstwo funkcjonariusza. Na pewno każdy wiedziałby o co chodzi... Wiele tytułów nie tłumaczą bezpośrednio. I dobrze, bo nie zawsze by to wyszło na dobre, jak na załączonym przykładze

ocenił(a) film na 8
Mauna_Kea

To jaki jest ten kod? Bo chyba większość nie wie i taki tytuł też nie byłby chwytliwy.

ocenił(a) film na 6
Calvadoros

a ja wiem.... nie wiem... nie jestem policjantem :)

KazzZzz

Tak. Oryginalny tytuł "Potrójna dziewiątka" lub "999" z pewnością przyciągnął by do kin olbrzymią ilość widzów. Niektórych tytułów nie tłumaczy się bezpośrednio. Proste.

ocenił(a) film na 7
KazzZzz

warto zobaczyć film wpierw, bo tytuł na prawdę pasuje

użytkownik usunięty
krzychu1323

wpierw? dobrze, że nie najsamprzód lub najsampierw...
NAPRAWDĘ kup słownik!

ocenił(a) film na 7

raczej Tobie to polecam ;)

użytkownik usunięty
krzychu1323

cięta riposta, przemyślana...

ocenił(a) film na 7

to nie miała być riposta... po prostu się mylisz

użytkownik usunięty
krzychu1323

naprawdę? czy na prawdę... :P

ocenił(a) film na 7

amondemon ty amebo hahhahaha

użytkownik usunięty
Lukasz_Lll

to najmilszy komplement jaki dzisiaj usłyszałem ;)

ocenił(a) film na 7

xD

ocenił(a) film na 8
KazzZzz

Psy mafii - w tym przypadku tytułowe psy to policja (u nas się często tak określa gliniarzy) na usługach mafii. Mogę się mylić bo filmu nie widziałem jeszcze ale wnioskuję to po opisie.

ocenił(a) film na 8
KazzZzz

Dystrybutor nie tłumaczy tytułów tylko nadaje nowe. Tak aby jak najbardziej pasował dla danego kraju i był jak najbardziej chwytliwy.

KazzZzz

No tak bo gdyby zostawili oryginalny tytul to jeszcze by sie komus zdawalo ze to film o pogotowiu ratunkowym...

ocenił(a) film na 2
rob_trev_39

No coz moze dlatego sa dwie rzeczy zwiazane z tytulem Psy Mafii:
- Tatuaz Russela na prawej rece czyli psia lapka
- No i koles przebrany sa dziewczyne prowadzacy psa cziłałe czy cos w tym desen :p

rob_trev_39

To Ci się udało, nie powiem:-)
Nie zwykłem wchodzić w utarczki słowne w kwestii nadawania nowych tytułów zagramanicznym filmom bo to strata czasu, ale tym razem muszę się wtrącić. Skoro tytuł oryginalny może przyciągnąć do kina tak skrzywdzonego umysłowo widza jak Amerykanin, to tym bardziej widza polskiego. Nie rozumiem, po co traktować np. mnie jak debila, któremu wszystko trzeba podać na tacy. Dodatkowo tytuł "Triple 9" niesie ze sobą jakąś nutkę tajemniczości i zachęty. Co innego, gdy w latach 80-tych "Terminator" leciał w polskich kinach jako "Elektroniczny morderca" i sam byłem na nim pod takim tytułem. Tyle, że wtenczas nie było zwiastunów w telewizji, w gazetach nie pisali, o czym dany film jest, stąd musieli dać chwytliwy tytuł - i ja to rozumiem. A dzisiaj jest Internet i jeśli ktoś ma ochotę na wizytę w kinie można sobie oblukać, co w trawie, tzn. w kinach aktualnie piszczy i dowiedzieć się z grubsza, że to nie jest o tym pogotowiu ratunkowym:-)

KazzZzz

Słuszna uwaga. Rozbawiły mnie odpowiedzi które otrzymałeś. Spuentuję je tak:

Po co używać mózgu, przecież to boli! ;)))

ocenił(a) film na 7
KazzZzz

A jakie byś Ty wymyślił?

KazzZzz

Chyba najwyższy czas, by w Polsce zaprzestano tłumaczenia niektórych tytułów. Ja rozumiem, że "Psy mafii" pasują do kontekstu filmu, ale według mnie najlepszą opcją byłoby zostanie przy Triple 9.

ocenił(a) film na 6
KazzZzz

Bo gdyby nazwali film "Trzy dziewiątki" to do kin zbiegliby się okoliczni pedofile - a nikt tego nie chciał.

ocenił(a) film na 4
KazzZzz

Kod 999-lepiej by brzmiało! Nawet cię rozumiem,ale bez przesady bywały gorsze tłumaczenia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones