PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 211 753
oceny
7,7 10 1 211753
7,3 40
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Powiem szczerze że przez cały film nie byłem w stanie nadążyć za fabułą. Wsyzstko dyiao si ybzt szybko i bylo zbyt skomplikowane. To naprawde dziwne jezeli wziac pod uwage ze Incepcje i Iuzje(swoja droga polecam) ogarnolem bez trudu. serio

czuczul

nie ma co porównywać filmu takiego jak INCEPCJA do PSÓW, no to tak jak byś chciał porównać nowoczesnego sportowego i cieszącego młode panienki FOCUSA RS do starego sprawdzonego, rasowego i dopieszczonego MERCEDESA 300 SL.. Nie ta skala, nie ta epoka, nie ten klimat, nie ten temat.

Bawidamek_filmaniak

źle mnie zrozumiałeś. Wiem że porównywanie tych filmów jest bez sensu ale Incepcje mało kto rozumie a PSY rozumie chyba prawie każdy. A ze mną jest wręcz na odwrót. Dopisałem że rozumiem incepcje (a rozumiem) żebym nie wyjść na debila który nie nadąża za prostą historią.

czuczul

OK, czego nie rozumiesz w PSACH a ja postaram Ci się to wyjasnić

Bawidamek_filmaniak

Szczerze to połowy tego co się dzieje więc się przygotuj.
Początkowo jakoś to ogarniałem: Policja pali akta (choć nie wiem czemu) ktoś na nich skarży i go biją (swoją drogą lubie tekst: ,,Jesteście nienormalni! Was nie można sądzić was trzeba leczyć!" który przy tym pada. nie pobije w imię zasad ale i tak jest dobry) a tytułowy ,,pies" ma przesłuchać dziewczynę polubia ją i ona mieszka u niego. Potem jest coraz trudniej do ogarnięcia. Lądują w jakimś hotelu który wcześniej obserwowali na strzelaninie(kogo oni właściwie obserwują?) jeden gliniarz umiera, ciągle ciągle gadają o jakiś bimbrownikach lub dilerach (już nie pamiętam) co bym rozumiał gdyby mówili o nich gliny ale tak nie jest, prawie kogoś mordują (choć nie wiem czy on tam faktycznie nie zginął bo w kółko narzekał na serce) a potem to już nic nie rozumiem

ocenił(a) film na 9
czuczul

jejku, zainteresuj się trochę historią to się będziesz wiedzieć o co chodzi :) ale postaram się to wytłumaczyć tak: policja (a w zasadzie była SB), pali akta aby zatrzeć ślady ewentualnych zaniedbań itp. Skarży na nich Nowy, czyli świeża krew, człowiek który nie był w SB i chce szybko zabłysnąć i wspiąć się w szeregach nowo powstałej policji. Hmm jeśli chodzi o dziewczynę, to sam tego do końca nie rozumiem, czy Franz mógł ją tak po prostu wyciągnąć z domu dziecka? Resztę już sam namieszałeś, trzeba się troszeczkę skupić, oraz znać nieco kontekst historyczny żeby zrozumieć :)

Bruno_10

dzięki

ocenił(a) film na 10
czuczul

Ladnie mu wytlumaczyles poprostu dzieciak nie kumaja tamtej epoki teraz jak napisal ogladaja incepcje i te czary mary w 3d

dominas_filmweb

czary mary :D

czuczul

A co w tym takiego trudnego do zrozumienia?
W hotelu obserwowali faceta, który miał ich doprowadzić do gangu rzekomych przemytników samochodów. Genezy śledztwa nie znamy (zapewne było już w toku kiedy film się rozpoczynał) reżyser jej nie przedstawił, bo nie to było istotne. Sednem filmu były ukazane na tle gospodarczo-politycznych przemian brutalne rozgrywki między dawnymi UB-ekami - tymi, którzy pomyślnie przeszli weryfikację i trafili do nowej policji, a tymi wywalonymi za nadużycia, którzy przeszli na ciemną stronę mocy i korzystając z dawnych kontaktów postanowili przejąć kontrolę nad czarnym rynkiem. Głównie narkotykowym (czyli tym najbardziej dochodowym). Masakra w hotelu uświadomiła Franza, że gra idzie o coś poważniejszego, niż tylko banalny przemyt zachodnich fur, a za przeciwników będzie miał dawnych towarzyszy.

Druga strona medalu to bardzo fajne ukazanie polityków - zwłaszcza tych "świętych" opozycjonistów, z których wielu nader szybko zaczęło korzystać z nowych rozdań, okazując się łajzami, aferzystami i arywistami. Kariery niejednego z nich ciągną się po dziś dzień...

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

"świętych" opozycjonistów---tu trafiłeś niczym w lotto !!!

Reznik

Szkoda, że nie w lotto... :)

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

dreams,dreams,dreams........:)

Reznik

Od czegoś zacząć trzeba :)

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

he,dokładnie....

ocenił(a) film na 9
czuczul

szczerze Ci powiem, że oglądając kolejny raz Psy odkrywam nowe szczegóły i smaczki, Kondrada za akcje z Pazurą na wysypisku wywalili, więc major Gross go zwerbował i Olo przeszedł na ciemną stronę mocy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones