PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161}

Psychol

Psycho
5,2 9 259
ocen
5,2 10 1 9259
5,0 8
ocen krytyków
Psychol
powrót do forum filmu Psychol

7/10 Dobry film!

ocenił(a) film na 7

Świetny film i super Norman Bates.

ocenił(a) film na 7
tomek1973_2

Mi też się poobał. Teraz czas obejrzeć "Psychozę" którą tak wszyscy wychwalają i przez to po prostu "gnoją" ten film.

ocenił(a) film na 5
MartiniKS

Dlaczego obejrzałeś najpierw remake? Oryginał jest o wiele lepszy od tego "Psychola". Nie wiem kto to w ten sposób przetłumaczył. Chyba tylko po to, żeby wyróżnić ten film.

GF1115

W przypadku tego filmu tytuł przetłumaczyli właśnie poprawnie. 'Psycho' to po polsku 'psychol' a nie 'psychoza' (po angielsku 'psychosis') Dlaczego w przypadku filmu pana H. nie przetłumaczyli tego dosłownie, nie wiem.

ocenił(a) film na 5
aggama

Dzięki za poprawkę, nie wiedziałem tego;) W sumie trudno powiedzieć, czemu tak przetłumaczono pierwsze Psycho, ale ja mam wrażenie, że wyraz psychol brzmi w naszym języku trochę mało poważnie i bardziej kojarzy mi się z filmami typu "Piła", niż z thrillerami, więc może to był krok w dobrą stronę.

GF1115

A ja tak sobię dumałam i myślę że w sumie gdyby było Psychol to byłby to jeden wielki spojler. W angielskim Psycho może się odnosić zarówno do kobiety jak i mężczyzny. Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
tomek1973_2

A gdzie mu tam do genialnego oryginału oraz do Perkinsa.

ocenił(a) film na 6

Jeżeli chodzi o remake to porażka, ale film sam w sobie jest fajny i super zagrał Vaughn :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones