PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 286
ocen
8,1 10 1 145286
8,8 36
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

Co Waszym zdaniem jest lepsze? Książka Roberta Blocha czy film Hitchcocka?
Osobiście wolę książkę bo miałam przy niej większe dreszcze :D

użytkownik usunięty
kicikici2408

Jestem kolejną (i nie ostatnią) osobą, która obejrzała film przed sprawdzeniem samej książki. Dość powiedzieć że obie są rewelacyjne!

Książka spodobała mi się bardziej niż film (10/10!), a tak poza tym nie widać jakichś nachalnych odchyłów od oryginału, prócz jeszcze pewnego ugrzecznienia Batesa (Anthony Perkins, salwy, brawa - reszta obsady także!). Sceny mordów nie są w książce tak patetycznie przedstawione jak te w filmie - ma to swój artystyczny cel; w książce wyszło, że było i minęło - bardzo ciekawy zabieg.
Suspens! Przez film straciłem jego potężną dawkę, ale co mi tam - książka i tak trzyma czytelnika za jaja, z każdą stroną drążąc dziurę w naszej głowie.
Wszystko jest cholernie dobrze pomyślane, bohaterzy są przejmujący i wyraziści, a wnioski płynące z lektury nie byle jakie - Nikt z nas nie jest tak naprawdę w pełni normalny.

książka > film
bo jest to świetna ekranizacja, lecz zabrakło jej brudu który był w pierwowzorze

ocenił(a) film na 10

Podobnie jak Ty obejrzalem film przed przeczytaniem książki i nie wiem co lepsze, dla mnie jedno i drugie genialne;-) jeżeli chodzi o Twój zarzut, że w filmienie było "brudu" to przeciez Htichcock nie mógł tego wszystkiego przemycić do filmu że względu na cenzurę... Ogladałeś film "Hitchcock"?;-)

ocenił(a) film na 9
kicikici2408

A mnie udało się przeczytać książkę przed obejrzeniem dzieła Hitchcocka i bardzo się z tego cieszę. Wszyscy zawsze powtarzali "Psychoza Hitchcocka", że nawet nie wiedziałam, że stworzył ją na podstawie książki Bloocha. Niewiarygodne, zwłaszcza, że jest ona o niebo lepsza!!

ocenił(a) film na 10
keira

Zdecydowanie książka. Ale film także jest genialny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones