PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595615}
5,5 5 936
ocen
5,5 10 1 5936
6,3 22
oceny krytyków
Ptaki śpiewają w Kigali
powrót do forum filmu Ptaki śpiewają w Kigali

Patrząc na program żywiłam z tym filmem największe nadzieje. Pomysl na film świetny, a dodatkowym atutem miała być p. Jowita Budnik. Niestety w rzeczywistości film nie miał w sobie żadnej ciekawej akcji. Fabuła rozmamłana. Dialogi kupy się nie trzymały. Wiele scen był bez sensu, nic nie wnosiły do filmu ani do rozważań widza. Film dłużył sie tak miłosiernie, ze nie pamietam już kiedy wykrecalam sobie tak kostke, aby nie usnąć (nie wypada ostentacyjnie wychodzić, gdy siedzi sie w srodku ani spac). Jak...jak ten film mógł dostac tyle nagród? Wiele naprawdę dobrych filmow zostało skrzywdzonych przez jury takimi decyzjami. Ale co ja sie tam znam- nie jestem krytykiem ani reżyserem, a jedynie "zwyczajnym Kowalskim", dlatego zdaniem osób oceniających, ten film zasługiwał na Srebrne Lwy, a wg mnie jest dnem. W rodzinie powstało nawet powiedzenie "nie bądź jak film ptaki śpiewają w Kigali", które mówimy kiedy ktoś nie przechodzi do meritum i opowiada malo znaczące dla historii szczegóły. Obejrzalam wszystkie filmy festiwalowe z konkursu głównego i "ptaki śpiewają w Kigali" zajmuje 3 miejsce...od konca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones