PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1196}
7,3 47 439
ocen
7,3 10 1 47439
5,9 14
ocen krytyków
Pułkownik Kwiatkowski
powrót do forum filmu Pułkownik Kwiatkowski

Scena w której Krysia leży nago w łóżku, Kwiatkowski wchodzi do pokoju patrzy na nią chwilkę i zamiast "brać się do rzeczy", zaczyna płakać i wychodzi.

Ktoś mi to wyjaśni?

ocenił(a) film na 10
christinearron

Miał ją zgwałcić? poza tym, płakał zapewne dlatego, że musiał wracać do wojska na kilkanaście lat i nie mógł by.. robić, ten tego.

Luqass

Tylko to? Mmmm no to dość płytka była ta scena.

ocenił(a) film na 7
christinearron

Chodziło o zakład. Chciał do niej przyjść, pewnie zacząć grę wstępną, ale przypomniał sobie, że ona "się w nim zakocha" jak przegra zakład polegający na uwalonieniu tematego młodego chłopaka.

christinearron

On się zachwycił-zatkało gościa-zero w Tobie romantyzmu ;)

awksom

ja się dziwię, że gość w ogóle o to pyta.

ocenił(a) film na 8
christinearron

Kiedyś jeden z uzytkowników w podobnym temacie odpisał: "Gdybyś ty na żywo zobaczył cycki R. Dancewicz to też byś się rozpłakał" :)

ocenił(a) film na 10
Kilinski

po prostu jak widział piersi to płakał a piersi pani Dancewicz w filmie miodzio genialna komedia

ocenił(a) film na 8
christinearron

właśnie to jedna z dziwniejszych scen, zastanawiająca, ale dzięki niej płk kwiatkowski nie traci na znaczeniu...może o nic konkretnego nie chodziło tak naprawdę

ocenił(a) film na 10
christinearron

Kto by nie płakał na jego miejscu? Chciał wiadomo co, ale wiedział, że musi jeszcze się trochę postarać :)

christinearron

to proste : Krysia obiecała mu ,że go pokocha jak uwolni Romka z więzienia UB
a to się działo jeszcze przed akcją
Andrzejowi zrobiło się po prostu żal, ,, straconej nocy,,

ocenił(a) film na 7
christinearron

Mi sie wydawało iż chodzi oto że gdy kochasz kobietę to jej piersi są rozczulające.

Muhomorniczy

*Mnie się wydawało
Nie zaczyna się zdania od "mi".

ocenił(a) film na 8
christinearron

Przede wszystkim nie chodziło o piersi, a o piękno całego obrazka. Piersi to kwintesencja kobiecości, ale są tu tylko atutem dodanym. Lekarz, żołnierz, przyzwyczajony do widoku flaków, rozwalonych gęb, szarych murów i mundurów, a jednak przecież romantyk pełną gębą. Człowiek do cna uczciwy. Ten obrazek go po prostu wzruszył dogłębnie, jako symbol ciepła, bliskości, bezpieczeństwa. To widać też w jednej ostatnich scen, gdzie Kwiatkowski mówi "taką cię zapamiętam, aż do śmierci" - piersi przestają mieć tutaj zupełnie znaczenie seksualne a stają się metaforą wolności, już teraz wiadomo jak odległej. Piękna scena, zabawna i wzruszająca - niełatwa sztuka.

ocenił(a) film na 9
yush

Mądrego miło posłuchać

ocenił(a) film na 8
slawki

Dziękuję, nie jestem łasy na pochlebstwa, ale muszę przyznać, że łechtają próżność przyzwoicie ;)

ocenił(a) film na 9
christinearron

Wg mnie chodziło o to, że on zdawał sobie sprawę, że albo zginie albo pójdzie siedzieć i ona nie będzie z nim na zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones