PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8995}

Purpurowa róża z Kairu

The Purple Rose of Cairo
7,2 13 030
ocen
7,2 10 1 13030
7,1 12
ocen krytyków
Purpurowa róża z Kairu
powrót do forum filmu Purpurowa róża z Kairu

Jak się dowiedziałem, że ma coś wspólnego z "Ucieczką z kina Wolność" to myślałem, że będzie przynajmniej podobnie 'genialny', a to zwykła, błaha komedyjka o miłości.

Motyw wychodzenia i wchodzenia do filmów jest zabiegiem komercyjnym, dlatego nie powinno się na jego podstawie łączyć geniuszu (Ucieczka z kina "Wolność") z przeciętnością (Purpurowa róża z Kairu).

I w ogóle brak w tym filmie tych świetnych tekstów Allena:
- Nie mów źle o masturbacji, to seks z kimś kogo kocham!
- I co z tego, że czas i przestrzeń to to samo? Spytam gościa która godzina, a on mi odpowie pięć mil? Co to jest?
itd.

ocenił(a) film na 8
QuietAndDeadly

Bo ten film to nie komedia, niby jest to "lekki" obraz, ale gdy spojrzy się na niego bardziej przenikliwie, to zauważy się dekonstrukcję idealizmu w postaci idealistycznie pojmowanej miłości i świata złudzeń spod znaku "holywood", pięknego, ale fikcyjnego. Zderzenie marzeń z brutalną rzeczywistością wyrażone poprzez bardzo proste, ale jakże oryginalne środki. Fenomenalny film.

ocenił(a) film na 8
David_Ames

Świetnie napisane :)

ocenił(a) film na 5
David_Ames

E, tam. Prawie każdy poważny Europejski film pokazuje bzdurność amerykańskich komedii romantycznych [choćby Wina Woltera itp.], a ty piszesz tak jakby "Purpurowa róża..." była jedynym takim filmem na świecie... Poza tym Mia Farrow i Jeff Daniels grają tak naiwnie, że tam nie ma dobrych aspektów dekonstrukcji, a jedynie tylko te płytkie i błahe.

ocenił(a) film na 5
QuietAndDeadly

Powiem więcej, każdy film, w którym nie ma happy endu obnaża głupotę amerykańskich happy endów!

QuietAndDeadly

Myślę, że to zakończenie było dla nas - widzów - paradoksalnie większym happy endem, niż gdyby "Purpurowa" miała by skończyć się tak, jak można by przypuszczać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones