Push (2009)

plakat - Push (2009)

opisy filmu

(4)
  • "Push" to zapierający dech w piersiach efektami specjalnymi thriller SF. Scenariusz filmu został oparty w znacznym stopniu na eksperymentach z dziedziny parapsychologii. To właśnie zwykli ludzie obdarzeni nadludzkimi zdolnościami przewidywania przyszłości lub potrafiącymi sterować cudzymi myślami stali się inspiracją twórców filmu, ale też obiektem zainteresowań kontrwywiadu.
    Nick Grant (Chris Evans - "W stronę słońca", "Niania w Nowym Jorku") odziedziczył po swoim ojcu telekinetyczne zdolności, które stanowią obiekt badań tajnej rządowej agencji, zwanej Wydziałem. Eksperymenty mające na celu wzmocnienie mocy osób obdarzonych niezwykłymi możliwościami jasnowidzenia czy też telepatii, jak dotąd prawie dla nikogo jeszcze nie skończyły się dobrze. Nick ucieka do Hongkongu, gdzie na jego trop wpada Cassie Holmes (Dakota Fanning - "Sam", "Człowiek w ogniu" i „Wojna światów"). Odtąd staniemy się świadkiem spektakularnych rozgrywek pomiędzy posiadaczami paranormalnych zdolności. W filmie zobaczymy również dwukrotnie nominowanego do Oscara Djimona Hounsou ("Krwawy diament").

  • Nick i grupa młodych ludzi obdarzeni są nadludzkimi zdolnościami przewidywania przyszłości, telepatii i sterowania cudzymi myślami. Niezwykła moc bohaterów staje się obiektem zainteresowania tajemniczej agencji rządowej, która opracowuje nowy rodzaj broni. Wkrótce okaże się, że nadprzyrodzone umiejętności to śmiertelne zagrożenie...

  • Henry Carver (Djimon Hounsou) pracuje dla Wydziału: jednostki kontrwywiadu, której samo istnienie utrzymywane jest w sekrecie. Zadaniem Carvera jest tropienie i przechwytywanie osób dysponujących niezwykłymi zdolnościami. Przenoszenie przedmiotów na odległość, telepatyczne wpływanie na umysły innych...To umiejętności, które Wydział zamierza wykorzystać, tworząc armię superludzi. W tajnym laboratorium prowadzone są eksperymenty na potencjalnych żołnierzach. Wszystkie kończą się zazwyczaj w ten sam sposób - śmiercią badanych. Z siedziby Wydziału ucieka Kira (Camilla Belle), dziewczyna obdarzona mocą kierowania cudzymi myślami. Henry Carver rusza jej tropem. Kirę chcą odnaleźć także dwie inne osoby: Cassie (Dakota Fanning), 13-latka umiejąca przewidywać przyszłość oraz Nick Gant (Chris Evans), ukrywający się w Hongkongu telepata. Swego czasu nadprzyrodzony talent ściągnął nieszczęście na jego rodzinę. Agenci Wydziały zamordowali jego ojca. Od tamtej pory Nick wytrwale zaciera za sobą ślady. Teraz jednak ponownie musi włączyć się do rozgrywki z ludźmi Carvera. Ten wystawia do walki świetnie wyszkolony zespół tropicieli. 

  • Telekineza, jasnowidzenie, telepatia. Od dziesięcioleci rządy państw na całym świecie próbują wykorzystać ludzi obdarzonych paranormalnymi zdolnościami jako sekretną, niezwykle skuteczną broń. Tajna agencja, zwana Wydziałem, przetrzymuje takie osoby i przeprowadza na nich eksperymenty, które mają spotęgować ich moc. Wydział pragnie stworzyć armię, której świat jeszcze nie widział. Jej żołnierze potrafiliby przesuwać przedmioty za pomocą myśli, odgadywać i kształtować przyszłość, a nawet zabijać bez dotykania ofiary. Niestety jak dotąd prawie nikt nie wyszedł cało z tych badań. Nick Grant (Chris Evans) ukrywa się przed agentami Wydziału, którzy 10 lat temu zabili jego ojca. To po nim Nick odziedziczył telekinetyczne zdolności. Na trop Nicka wpada Cassie Holmes (Dakota Fanning), trzynastolatka, która potrafi przewidywać przyszłość. Razem postanawiają odnaleźć Karen (Camilla Belle), jedyną uciekinierkę z laboratorium Wydziału.