PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147262}

Pusty dom

Bin-jip
7,7 22 569
ocen
7,7 10 1 22569
7,9 11
ocen krytyków
Pusty dom
powrót do forum filmu Pusty dom

Uwielbiam takie klimaty, niedpowiedzenia, wszytko osnute mgiełką tajemniczości.. Przegapiłam wizytę w kinie, a w wypożyczalni go nie ma , bo to film unikatowy dla "zawężonej widowni". Ściągać nie umie, nie chcę.. Czy ktoś go ma (...)?

użytkownik usunięty
edima

Temat pewnie już dawno nieaktualny, ale...film można spotkać na c d a.p l, choć w oryginale i bez tłumaczenia. Przyznam się szczerze, że dziwię się, że telewizja polska, choćby w ramach takich programów jak Kocham Kino, nie puszcza takich filmów...

ocenił(a) film na 8

film jest na kinoman tv z lektorem

użytkownik usunięty
Divian

Pusty Dom obejrzałem w oryginale i nie przeszkadzało mi to (w filmie mało jest kwestii mówionych czy dialogów). Nie przeszkadzało, bo film jest genialny - za co odpowiadają przede wszystkim klimat, gra aktorska i możliwość interpretacji, szczególnie po TAKIM zakończeniu. Mimo wszystko dzięki:) Z pewnością wrócę do tego filmu jeszcze nie raz.

ocenił(a) film na 8

Masz racje, lektor ani napisy sa niepotrzebne, ja przed obejrzeniem filmu tutaJ napisalam :)

użytkownik usunięty
Divian

No i dzięki, dobrze wiedzieć:)
Od jakiegoś czasu nie ściągam żadnych filmów - oglądam on-line, czasami z napisami po angielsku (albo jak tu, w oryginale, ale to prawdziwa rzadkość). A dziś skończyłem oglądać 1 serię Stranger Things (na c d a. p l jest w 1080p) i również jestem b. pozytywnie zaskoczony. Czasem i Amerykanie potrafią wyskoczyć z czymś świetnym, czego dowodem jest ten serial. Jeśli nie widziałaś to polecam:) Ja czekam na drugi sezon.
Ave:)

ocenił(a) film na 8

Fajnie, akurat widzialam Stranger Things :) Nawet nie wiem jak na niego trafilam, po prostu duzo szperam i jestem 'na biezaco' w serialowych i filmowych tematach. Podobal mi sie klimat, szczegolnie ten 'swiat' po wejsciu w inny wymiar, przez drzewo, az mnie ciarki przechodza jak sobie to przypominam :)

Bedzie drugi sezon? Ciekawe, nie wiedzialam. Chetnie obejrzalabym cos w klimacie Fargo (I sezonu) Ten serial mnie zafascynowal, niestety juz drugi juz tak do mnie nie trafil.

Pozdrowienia :)

użytkownik usunięty
Divian

Prawdę mówiąc nie wiem czy będzie drugi sezon...Ale pierwsza seria jest (z tego co czytałem) sukcesem, a ostatni odcinek kończy się w ten sposób, że zostawia furtkę. Więc...pieniążki muszą się zgadzać, a zatem nie widzę innej możliwości;)
Co do Fargo to nie widziałem serialu:( Film bardzo mi się podobał. A z seriali jakiś czas temu przerobiłem 2 sezony Dare Devila i również byłem bardzo zadowolony z seansu (w przeciwieństwie do zachwalanej Jessica Jones..). Ostatnimi czasy brakuje mi cierpliwości do seriali - jak okazuje się, że mnie nie wciąga, odpuszczam. Bardzo wiele osób zachwala The Walking Dead, a mnie ten serial zdenerwował w różny sposób, choć chyba najbardziej za sprawą postaci (np. nie mogłem znieść szeryfa i jednej kobiałki..). I po 1 sez. odpadłem, choć podobno drugi jest świetny (ale szkoda mi czasu na potwierdzanie tej opinii). W sumie to odpadłem przy wielu serialach (Castle - sympatyczny, ale schematyczny do bólu; Couguar Town - niezły, ale bardziej dla mojej żony; Arrow - 3ci sezon to opera mydlana; Gra O Tron - po 4 sezonach było super, ale w 5 widać, że twórcy na siłę robią krzywdę bohaterom; itd. itp.). I chyba najdłużej wytrwałem przy Desperate Housewifes hehe:) Aż się sam sobie dziwię, bo nie chciałem tego oglądać (babski serial) a jak zacząłem to nie mogłem przestać (nie obejrzałem tylko finałowej serii, ale czeka na dysku;). Chyba jednak wolę filmy albo seriale będące zamkniętymi całościami (czyli miniseriale, ewentualnie max 2-3 serie kończące daną historię). Bo z mojego doświadczenia wynika, że wcześniej czy później twórcy ciągną coś na siłę tylko po to, żeby 'na siebie zarobiło'.
Ps. Przypomniał mi się jeden 'tasiemiec' sf, który co prawda odpuściłem po 4 sezonie, ale którego 2 pierwsze serie są genialne (autentycznie choć domyśliłem się głównego suspensu 2 sezonu to zbierałem szczękę z podłogi 0.o). Chodzi o Fringe - Na Granicy Światów. Jeśli nie widziałaś to polecam. Jeszcze 3 sezon był znośny, ale w 4 widać 'kombinatorykę stosowaną';P Nawet nie wiem na ilu seriach się skończyło...
Ps 2. Inny wymiar (Dolina Cieni) w Stranger Things był świetny, choć widzę zapożyczenia z równie genialnego (dla mnie) horroru, będącego ekranizacja gry Silent Hill (ale to nie zarzut - to komplement;). W ogóle w ST rządzi klimat wespół z muzyką i grą aktorską (choć niektórych denerwowała 'nadekspresja' Winony - ciekawe jakby się zachowywali będąc rozwódką wychowującą dwójkę dzieci, której zaginął syn i która widzi stwory wyłażące ze ścian:P). No i dla mnie to podróż sentymentalna do czasów młodości i choćby z tego tytułu +1 do oceny;)

ocenił(a) film na 8

Wow ale duzo napisales, nie spodziewalam sie. Juz odpisuje :)

A widziales The Fall? Polecam, jesli lubisz kryminaly, ma tylko dwa sezony i niby trzeci w produkcji ale nie wiem w sumie bo mial wyjsc w tym roku a cisza. Obejrzalam go z powodu glownej bohaterki bo jako dziecko bylam fanka Archiwum X ;)

Fargo polecam szczerze, pierwszy sezon. McConaughey i jego kolega odwalili niesamowita robote. Klimat jak w zadnym innym - chyba, ze ja malo widzialam :)

No prosze, faceci ogladaja Despreate housewifes :D Ciekawe czy przebrnalbys przez Downton Abbey, strasznie wciaga ale warto, jest naprawde swietny, kazda postac ciekawa, bardzo rozbudowany :)

Na Granicy Światów zapoznam sie, choc nie wiem czy tak naprawde lubie tak mocno si-fi seriale. I tak naprawde zawsze unikam czytania o serialach bo mozna sie wciagnac a szkoda zycia, jednak zawsze to gdzies ze 100godzin wyjetych z zyciorysu ;) Dlatego nawet nie zaczynam Gry o tron (widzialam tylko kilka odc), ani The Walking Dead.

A, jeszcze The Shadow Line bardzo fajny, gdyby nie strasznie irytujacy glowny bohater.. Kretyn, inaczej nie moge go nazwac :D Popsul caly odbior ;)

No i The Knick.. o rozwoju chirurgii na poczatku XXw. Cos nietypowego i genialny Clive Owen :)

użytkownik usunięty
Divian

The Knick i The Fall (do Gillian do tej pory mam słabość;) muszę, po prostu muszę obejrzeć. Fargo? Spróbuję, ale bez obietnicy;) Za Downtown Abbey chyba jednak się nie zabiorę, sorki, brak czasu na wszystko. Ale dziękuję za polecenie:)
Z tych, co sobie odpuściłem, bardzo żałuję Dextera. 2 pierwsze serie były genialne. Przy trzeciej zapał gdzieś uleciał i ostatecznie do tej pory nie widziałem całej. Nie mówiąc o kolejnych...Obecnie mam jeszcze mniej czasu ze względu na zobowiązania, więc głównie zarywam nocki, żeby obejrzeć film bądź (w porywach) serial. Ale i tu muszę uważać, żeby się nie wykończyć;/
No i dobra, nie będę się dalej rozpisywał, bo to w sumie forum Pustego Domu, a nie rozprawka o serialach;) Wiem - sam zacząłem...Mea culpa:)
Pozdrowiska i miłego polowania jeśli idzie o filmy/seriale (a może i nie tylko;).

użytkownik usunięty
Divian

Aaa jeszcze tylko pozwoliłem sobie zajrzeć do ocenionych przez Ciebie filmów i dodałem kilka do swojej listy (która na marginesie ma kilka tysięcy tytułów;/). Narqa:)

ocenił(a) film na 8

Nie ma sprawy haha, Ty masz kilka tys. tytulow, a ja 800 i sie wkurzam, ze tak duzo i nigdy tego nie obejrze... Powodzenia z Twoimi w takim razie ;)

użytkownik usunięty
Divian

Heh dzięki, będzie mi potrzebne i to baaardzo;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones