PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 260
ocen
5,5 10 1 63260
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Głos Jezusa

ocenił(a) film na 7

Zdziwił mnie głos Jezusa, który na końcu filmu przemawiał do Piotra. Był to głos starca, nie wiem dlaczego tak to zrobili, przecież nigdy nigdzie Jezus nie był przedstawiony jako stary człowiek.

ocenił(a) film na 7
dirt16

Ale jak to Jezusa.
Do Piotra przemawia Bóg OJciec.

ocenił(a) film na 7
kashmir23

Więc dlaczego Piotr zwraca się do niego "Chryste"? To musiał być Jezus bo przecież powiedział do Piotra: "Gdy opuszczasz mój lud, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry". A przecież to Jezusa ukrzyżowali a nie Boga Ojca.

ocenił(a) film na 7
dirt16

Wydaje mi sie ze tak to lepiej wyglada. Jezus to był człowiek. A w sumie Ojciec i Jezus to niby ta sama osoba lol.

ocenił(a) film na 9
dirt16

w książce św. Piotr spotkał na drodze Jezusa, ale słyszał swój własny głos i tak samo było też i w filmie

ocenił(a) film na 7
DonMixer

Specjalnie spojrzałem jeszcze raz na ten fragment książki i nie było tam nic o tym, że św. Piotr słyszał swój własny głos. Cytuję:
"- Chryste! Chryste!...
I przypadł głową do ziemi, jakby całował czyjeś stopy.
Długo trwało milczenie, po czym w ciszy ozwały się przerywane łkaniem słowa starca:
- Quo Vadis, Domine?...
I nie usłyszał odpowiedzi Nazariusz, lecz do uszu Piotrowych doszedł głos smutny i słodki, który rzekł:
- Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry."

ocenił(a) film na 7
dirt16

Tak w ogóle to był głos Franciszka Pieczki, więc brzmiało to, jakby sam ze sobą rozmawiał ;)

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

Dlatego mnie to dziwi.

ocenił(a) film na 6
Morska_Bryza

Może chodziło o ukazanie, że słyszy w sobie taki wewnętrzny głos, Boże natchnienie.

ocenił(a) film na 7
majka95k

Pewnie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones