PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31494}
7,0 7 016
ocen
7,0 10 1 7016
Quo Vadis
powrót do forum filmu Quo Vadis

Ale na tle innych wielkich filmów "rzymskich" z lat 50-tych i 60-tych jak dla mnie ociera się o określenie bardzo słabego. No i przede wszystkim jest tak bezczelnie na bakier z książką że już mniejszą irytację czułem przy oglądaniu polskiej wersji (!). Zanim przeczytałem książkę ten film mi się podobał, ale po ponownym obejrzeniu po latach bardzo spadł u mnie w prywatnym rankingu.

tc1987

Możesz podać parę przykładów filmów 'rzymskich'. Lubię te klimaty i chciałbym jeszcze trochę takich obejrzeć.

ZupkaChinska

Np. Upadek Cesarstwa Rzymskiego, Gladiator, Ostatni legion, Kleopatra.

Lisowczyk

Nie znałem tylko "Upadeku Cesarstwa Rzymskiego", jakieś inne propozycje?

ZupkaChinska

Nie wiem czy to Cie usatysfakcjonuje.
http://www.filmweb.pl/film/Juliusz+Cezar-2002-94360
http://www.filmweb.pl/film/Spartakus-1960-9683

Lisowczyk

Starego Spartakusa oczywiście znam. Ale dzięki za propozycje.

ZupkaChinska

Nie ma za co.

ocenił(a) film na 8
ZupkaChinska

Proponowałabym nową wersję "Spartakusa" z Gorjanem Viśnijcem - dobry! No i serial "Rzym". Do tego stare seriale - "Ja, Klaudiusz" i "Klaudiusz i Messalina".

ocenił(a) film na 8
ZupkaChinska

Serdecznie polecam! Na scenariuszu "Upadku Cesarstwa Rzymskiego" jest oparte wiele scen z "Gladiatora". Gdybyś chciał obejrzeć ten stary film, to go mam na dvd, z lektorem P.

ocenił(a) film na 8
tc1987

Film to nie książka, a książka to nie film. Spróbuj zaakceptować ten fakt.

ocenił(a) film na 5
pimi6

A jak nie to co?

ocenił(a) film na 10
tc1987

Nie lubię takich oto zarzutów, jak to film będący czyjąś tam ekranizacją coś tam pomija. W filmie nie sposób wszystkiego zmieścić, a nawet jeśli to byłby zbyt długi i ciężki. Ponadto film nie odchodząc zbytnio od treści nie powinien wszystkiego bezczelnie z książki zżynać; by wprowadzić jakiś powiew świeżości i oryginalności. Dedykuję to wszystkim malkontentom z podobnymi zarzutami.

A co do filmu to jest absolutnie świetny; lepszego wyobrazić sobie nie mogę.

ocenił(a) film na 8
tc1987

przeważnie książka jest lepsza od filmu. JA miałem tak też z Spartakusem. Co do Quo vadis to bardzo podobała gra Petera Ustinowa który świetnie odtworzył postać Nerona.

ocenił(a) film na 10
eLMystic

Bo książkę można napisać na np. 700 stron ale jak zmieścić to w filmie? Oto jest pytanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones