PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564694}
7,8 139 513
ocen
7,8 10 1 139513
7,9 36
ocen krytyków
Róża
powrót do forum filmu Róża

Trochę mnie zdziwił ten film, przeanalizowałem go i doszedłem do wniosku, że postać Tadeusza mogłaby tak naprawdę nie istnieć. Jego motywacje nie trzymają się kupy. Żołnierz AK, jego żona zamordowana przez Niemców, a on taki oddany i ofiarny dla Niemki. Poza tym prowadzi chyba III wojnę światową z Armią Czerwoną ze swojego gospodarstwa. Zamordował chyba z 6 czerwonoarmistów i co? Noi zamknięto go do więzienia, ale wypuszczono. Jak to w ogóle możliwe w 1945 r? Można było zrezygnować z jego postaci, rozwinąć trochę wątek lekarza AK-owca i pokazać tylko cierpienia Mazurki Róży. Aha, a ten rak to też lekka przesada, tylko dla dodania dramatyzmu.

ocenił(a) film na 8
Qsy666

Zauważ, że w filmie jest mowa, że miała ona nastawienie "propolskie" Tadeusz przedstawiony jest jako człowiek opanowany (chociażby scena z rowerem)
Gospodarstwo było zaminowane,odminował później zaminował z innej strony tam, gdzie chodziło "robactwo"możliwe, że była to mała zemsta na próbie gwałtu Kuleszy, kiedy to wracał do domu.

Żołnierzy polskich łapano i przesłuchiwano później stawiano, im absurdalne wyroki i, jeżeli nie chciałeś współpracować dostawałeś kulę w łeb.Do dziś dzień niewiadome jest, gdzie podziały się ciała wielu żołnierzy Polski.
Ci co się ujawnili to także ich łapali i dochodziło do podobnej sytuacji... Wypuścili go, bo możliwe, że przystał na ich propozycję (w co wątpię) też jestem nieco zdziwiony zakończeniem.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Rac z tym stawianiem żołnierzom absurdalnych wyroków przez UB to nie przesadzaj. Dla twojej wiadomości, wiesz kto jest temu winien, kto tak naprawdę rozpętał to piekło wojny domowej po 45 roku, wojny cichej, w której nie ścierały się oddziały wojsk ale ginęły pojedyncze osoby? Tzw żołnierze wyklęci - nierzadko byli to po prostu bandyci, bandyci, którzy mordowali cywilów, napadali na posterunki milicji, zabijali chłopów którzy dostali ziemię na skutek kolektywizacji rolnictwa. Wiedziałeś o tym? To właśnie stąd brała się nienawiść UB do wszelkich działań niezgodnych z duchem nowego, politycznego porządku. Oliwy do ognia dokładały właśnie takie osoby jak choćby osławiony Ogień. Owszem, w UB jak z resztą wszędzie były też bandziory, sadyści, którzy przy okazji tłukli niewinnych ludzi w imię swoich racji.

ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb

"kto jest temu winien" Rozumiem, że płacą ci za prosowieckie brednie? :D Mieli przeprosić , że są w swoim kraju i potulnie dać się zabić lub zamknąć? Do tego ilu się przyznało do bycia w AK i jak skończyli? O czym ty bredzisz w ogóle?


Dotąd doczytałem i bałem się dalej czytać....Rozumiem, że chciałeś tutaj odpowiedzieć kulturalnie i opanowanie i oczywiście udało Ci się, ale już dawno nie czytałem większej prosowieckiej propagandy i błędnego interpretowania faktów historycznych. Chyba tylko intelektualny ułom mógłby zgodzić się z tym co piszesz.

Śpieszę zatem sprostować Twoją wypowiedź, aby ktoś kto przeczyta tego posta ^ do mnie, nie podzielił twojego zdania i nie nałykał się większej propagandy niż serwuje mu to się na co-dziennym w życiu codziennym.

Żołnierze Wyklęci to osoby, które nie zgadzały się na przejęcie władzy przez komunistów/ bolszewików innych chorych odmian terroru. To ludzie, którzy zostali sami na polu walki i do ostatnich swych sił walczyli, aby nie być pod butem czerwonej zarazy. Chwała im za to, bo to dziś są symbolem walki o wolność, walki o swoją Ojczyznę, którą bezkarnie zabrała sobie czerwona dzicz. Czerwonej dziczy chodziło o jak największe straty intelektualne w ludności polskiej, aby móc jak najbardziej i najmocniej manipulować chłopstwem, robotnikami i innymi pracowitymi , ale nie intelektualną częścią narodu. Tak robili również u siebie w w latach 30 chociażby czy podczas II Wojny Światowej.

UB to po prostu sprzedajne czerwone bydło, które tak naprawdę nigdy nie dosięgnęło prawdziwa kara. To czerwone chamstwo właziło w każdą dziedzinę życia obywatela i gnębiło, zastraszało na każdym możliwym kroku. Żołnierze Wyklęci przy nich to potulne aniołki i ich misję partyzanckie takie jak zabijanie milicji/ żołnierzy czy kogoś z czerwoną książeczką to po prostu obowiązek każdego Polaka, który ma trochę przywiązania do tej biednego kraju jakim jest Polska i poczuwa się do odpowiedzialności za nim.

Tak dla zdrowia mojego i tych co czytają, proszę lepiej nie odpisuj, a jeżeli już musisz to chociaż nie podpinaj się pod moje wypowiedzi, bo nie chce następnym razem prostować kolejnych czerwonych interpretacji na tym forum.

Pozdrawiam, miłej nocy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb

Informacja już poszła. I nie tylko do redakcji forum.

ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb

Weź leki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
RAC_79

Dramat co ten Nick wypisuje.

Kolumb91

Tego kolesia należałoby wystawić na publiczną chłostę za kłamstwa i oszczerstwa jakie wypisuje na temat narodowych bohaterów. Ale jak widać tak jak w polityce czy w mediach, tak w życiu publicznym cały czas grasują czerwone gnidy. TFU!

Nick_filmweb

nadawałbyś się na ubeka, może jeszcze zrobisz karierę, wojna niedługo, wstyd za takich polaków jak nick

Nick_filmweb

czytam i przecieram oczy ze zdziwienia..... człowieku co ty wypisujesz za brednie!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nick_filmweb

posłuchaj t$py ch***ju "stul pysk" to sobie mów do swojej starej a do mnie to na PAN się zwracaj, a właściwie to nie bo ja nie gadam z czymś takim jak ty.... nawet nie odpisuj bo nie będę już tego czytał! bez odbioru

ocenił(a) film na 8
johny77

Sam sobie wystawiasz świadectwo kim jesteś, nie potrafiąc mi niczego udowodnić. Wydrukuj mój powyższy post, pokaż komuś dorosłemu a następnie poproś o wypowiedź.:) Tak będzie dla Ciebie najlepiej. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 9
Nick_filmweb

A Ty jesteś sam z siebie taki głupi czy Tobą ktoś steruje ??? I nie obrażaj johny77 bo on jest normalny.

ocenił(a) film na 9
johny77

Szacunek brachu.

ocenił(a) film na 9
johny77

Szacunek brachu.

aceofspades1301

Dzięki i wzajemnie :) niektórzy żyją w jakiejś matni lub to zwykłe ros. trolle, bądź też co najbardziej chyba prawdopodobne to resortowe dzieci, spijające dziś śmietankę ubitą przez swoich nędznych komunistycznych przodków.

ocenił(a) film na 9
johny77

A to czerwone robactwo jest gorsze od karaluchów ;)

ocenił(a) film na 8
aceofspades1301

Dla Ciebie historia to czerń i biel, co? To właśnie wy w pierwszej kolejności nadawalibyście się do UB bo nie potraficie myśleć samodzielnie. Wasze głowy napuchły od jedynie słusznej propagandy. O jakie kłamstwa chodzi? O jakie oszczerstwa? Co wy wiecie na temat historii? Dla was jedni byli zawsze źli a drudzy zawsze dobrzy? Zgadza się? Jesteście dokładnie taką samą ciemną masą jak ci wszyscy którzy płakali po dziadziu Stalinie. Tyle, że w drugą stronę.

ocenił(a) film na 9
Nick_filmweb

Weź jakieś tabletki albo te które masz odstaw. I nie odpisuj bo wymiotuję przez takich jak Ty.

ocenił(a) film na 8
aceofspades1301

Zamiast rzygać spróbuj się racjonalnie odnieść do tego co napisałem, albo zamilcz. Rozumiesz o czym piszę?

ocenił(a) film na 9
johny77

Jak czytam tego
Nick_filmweb to cytuję Dziadka " ... naród jest wspaniały tylko ludzie k...y ..."

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Z tego co wiem czesc AK-owców wypuszczono podczas odwilży po smierci stalina, a Moczarski wywalczył wtedy wygral nawet proces o rehabilitacje

ocenił(a) film na 8
niski1996

Super! Pewnie jak wychodzili z 'katowni' to całowali ich po piętach,a czerwone ścierwo rozdawało darmowe krówki w ramach rekompensaty.

RAC_79

Wypuścili go w czasie odwilży. To juz nie było w 1945 roku. Zwróć uwagę, że akcja dzieje się w latach 50s - ciągnik w gospodarstwie. Pokazano przy ciągniku Włodka z wąsami, w marynarce itp. co wskazuje że trochę czasu minęło i się ustawił. Sam Tadeusz posiwiał w celi.

ocenił(a) film na 7
Qsy666

Chyba nie całkiem zrozumiałeś, że Róża i jej podobno to nie Niemcy, tylko Mazurzy, którzy nie do końca się z Rzeszą identyfikowali. Poza tym celowo jest tu zatarty podział na "dobrych Polaków" i "złych Niemców", bo Smarzowski chciał pokazać, że oni wszyscy byli po prostu ludźmi. Tadeusz więcej wycierpiał od swoich tzw. rodaków-patriotów niż od tej rzekomej Niemki.

A czemu prowadził prywatną wojnę z Armią Czerwoną? Cofnij się do pierwszej sceny i zauważ, że zgwałcili i zabili mu żonę na jego oczach, a on sam ledwo przeżył... Wniosek się sam nasuwa.

Natomiast jakim cudem go wypuścili, to faktycznie trudno zrozumieć.

sabuszka

Ja to rozumiem, że wszyscy to ludzie, że Mazurzy to nie Niemcy itd., ale wątpię czy to rozumiał przegrany powstaniec warszawski z upokorzoną i zamordowaną żoną w kilka miesięcy po tych wydarzeniach. Nie pytam też czemu prowadził wojnę z Armią Czerwoną tylko jak to możliwe, że AC, która zniszczyła Berlin, nie unicestwiła od razu jego.

ocenił(a) film na 7
Qsy666

Tego nie wiem - jak dla mnie jest to faktycznie nielogiczne, że koniec końców pozwolili mu odejść. Może poszedł w końcu na współpracę? Chociaż to byłoby dziwne biorąc pod uwagę jego wcześniejszy upór. Chociaż nie takich bezpieka łamała...

ocenił(a) film na 8
sabuszka

Nie bardzo rozumiem, co macie na myśli pisząc, że pozwolili mu odejść? Chodzi o samą końcówkę, kiedy wraca do córki Róży? Jego po prostu wypuścili z łagru, zapewne w czasie odwilży po śmierci Stalina.

ocenił(a) film na 7
Arya_2

Tak - chodzi o powrót do córki. To co mówisz miałoby sens sens, z tym że reszta bohaterów się w ogóle nie zmieniła, a to w końcu było kilka ładnych lat.

ocenił(a) film na 5
sabuszka

Sam się cofnij do wspomnianej sceny. Żonę zgwałcili mu Niemieccy żołnierze.

ocenił(a) film na 7
mhrocznyszatan

Mogę się cofnąć co najwyżej SAMA, a zmiany płci w najbliższym (i dalszym raczej też nie) czasie nie przewiduję :)

Moje niedopatrzenie :) Ale nawet jeśli to Niemcy zgwałcili żonę Tadeusza, to widział przecież, że to samo robią Rosjanie z każdą napotkaną kobietą, więc nie dziwię się, że nie odpuszczał. Żołnierzy niemieckich już nie było wtedy w Polsce, więc siłą rzeczy obrywał drugi wróg. Nie wszyscy Polacy się tak potulnie podporządkowali ruskiej dominacji :)

ocenił(a) film na 7
sabuszka

Zgwałcili i zabili mu żonę na początku filmu NIEMCY w Powstaniu, a nie Rosjanie. A to zasadnicza różnica.

sabuszka

Wypuścili go w czasie odwilży. To juz nie było w 1945 roku. Zwróć uwagę, że akcja dzieje się w latach 50s - ciągnik w gospodarstwie. Pokazano przy ciągniku Włodka z wąsami, w marynarce itp. co wskazuje że trochę czasu minęło i się ustawił. Sam Tadeusz posiwiał w celi.

Qsy666

Wypuścili go w czasie odwilży. To juz nie było w 1945 roku. Zwróć uwagę, że akcja dzieje się w latach 50s - ciągnik w gospodarstwie. Pokazano przy ciągniku Włodka z wąsami, w marynarce itp. co wskazuje że trochę czasu minęło i się ustawił. Sam Tadeusz posiwiał w celi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones