PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467136}

Radio na fali

The Boat That Rocked
7,5 33 735
ocen
7,5 10 1 33735
6,9 12
ocen krytyków
Radio na fali
powrót do forum filmu Radio na fali

Gdzieś słyszałam, że film "Radio na fali" jest oparty na faktach i faktycznie w Wielkiej Brytanii w latach 60-tych istniało takie radio.
Czy ktoś może to potwierdzić, a może mam złe informacje?

emilka_12_12

Z ciekawostek: "Film jest oparty na prawdziwej historii pirackiego radia Karolina, którego stacja znajdowała się na łodzi opływającej Wielką Brytanię." Wiec wygląda na to, że to prawda. :)

emilka_12_12

Tak jak najbardziej w Wielkiej Brytanii istniały w tamtych czasach dwa takie radia a to które jest ukazane w tym filmie to Radio Caroline które w latach 60' nadawało "gdzieś na Morzu Północnym" statek nazywał się "Mi Amigo" jego didżejami byli : Dave Lee Travis i Tony Blackburn. Drugie takie pirackie radio to było Radio Sutch które nadawało ze starego morskiego fortu. Ich koniec nastał w 1967 roku kiedy to właśnie rząd przyjął nową ustawę gdzie piraci stali się prawdziwymi przestępcami. Wtedy BBC wystartowało z nową rozgłośnią Radio1, zatrudniając wielu didżejów z pirackich stacji.

PinkAurochs

A moje info pochodzi z 108 strony książki autorstwa Billego Wymana pt. "The Rolling Stones". Książkę bardzo polecam bardzo oddaje klimat tamtych czasów :)

PinkAurochs

Ciekawe info :) Warto dodac do ciekawostek.

ocenił(a) film na 6
emilka_12_12

Mój ojciec jako świeżo upieczony marynarz widział ten filmowy statek na własne oczy właśnie na przełomie tamych lat, słuchali tego radia często ze swojego statku :)

emilka_12_12

https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Peel_(prezenter)
to o nim jest ten film, a wydarzenia tu ukazane to epizod w którym brał udział zanim zaczął pracę dla BBC

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones