PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38573}

Radio

7,7 34 331
ocen
7,7 10 1 34331
6,2 4
oceny krytyków
Radio
powrót do forum filmu Radio

Został tutaj nominowany do złotej maliny? Przecież zagrał świetnie.

zabaone007

Też tego nie rozumiem. Niewielu jest aktorów, którzy potrafiliby to zagrać, a on zrobił to rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 9
zabaone007

Również tego nie rozumiem. Jest naprawdę niewielu aktorów, którzy by potrafili zagrać niepełnosprawnego umysłowo człowieka. Uważam, że ów aktor nie jest doceniony przez środowisko Hollywoodu.

ocenił(a) film na 8
IVIartynia

j.w trudno zrozumieć że był ten film nominowany do złotych malin. Dla mnie swietny film ze wspaniałą grą aktorską

ocenił(a) film na 6
k_malachowski

To nie film został nominowany, lecz Cuba Gooding Jr. do Złotej Malina za "najgorszy aktor" - prawdopodobnie za przerysowanie głównego bohatera. Poza tym czasami sprawiał wrażenie całkiem zdrowego a czasami kompletnie odizolowanego i nieogarniającego świata (nie chodzi tu o zmiany wewnętrzne boh.),a jego sposób poruszania i gestykulacje nie wyglądały naturalnie. Moim zdaniem jest to beztalencie aktorskie, ale jeżeli chodzi o ten film to... hmmm, bywało gorzej :) Film świetny 8,5/10

ocenił(a) film na 7
Nickson

Aż dziwię się dlaczego do tej tak ważnej roli dobrano akurat Goodinga Jr?
Chyba tylko i wyłącznie dlatego, gdyż wyglądem przypomina odgrywanego przez siebie tytułowego Radio. Moim zdaniem pojechano w złym kierunku. Jest wielu czarnoskórych aktorów ,którzy zagrali by lepiej od niego (być może), ale cóż ,teraz to jest już tylko historią. Właśnie zgadzam się z Nicksonem co do gry Cuby, że nie była ona do końca autentyczna, ale też zdaję sobie sprawę z tego, iż zagranie takiej postaci niesprawnej umysłowo to cholernie trudne zadanie. Trzeba mieć do takiej gry talent aktorski.

ocenił(a) film na 6
djrav77

Zgodzę się z Wami! Na przykładzie Goodinga Jr widać jak ciężko zagrać chorą/upośledzoną osobę, bo jemu to kompletnie nie wyszło. Męczyła mnie okropnie jego gra, zgodzę się tu z @Niscksonem - jego postać była przerysowana!
Dla mnie dowodem na to, że można bardzo wiarygodnie i realistycznie zagrać "osobę chorą" jest rola Leonarda DiCaprio w "Co gryzie Gilberta Grape'a" (dla odmiany DiCaprio za swoją grę był nominowany do Oscara).

ocenił(a) film na 8
dim2004

Nie mam pojęcia o co wam chodzi. Owszem, Di Caprio jest rewelacyjny w "Co gryzie Gilberta Grape'a", z podobnych ról można by jeszcze wymienić Seana Penna w filmie "Jestem Sam", moim zdaniem Gooding Jr. wcale im nie ustępuje, a już kompletnie nie mogę zrozumieć Złotej Maliny...

ocenił(a) film na 7
shoplifter

Nie ma co się sugerować oskarami czy innymi złotymi malinami. Wszystko to kręci się wokół pieniądza i kreuje opinie ludzi na to podatnych. Jest wiele filmów, które zasługiwaĺy na wyróżnienie, a zostaly pominiete. Gdyby Polanski przez caly czas tworzyl w Polsce, pewnie zaden z jego filmow nie bylby brany nawet pod uwage przy tych "wielkich" galach.

ocenił(a) film na 8
zasada22

Racja. W ogóle jak się bliżej przyjrzałem Złotym Malinom to doszedłem do wniosku, ze tam siedzi w komisji banda idiotów - Bruce Willis ma chyba z 8 nominacji, to samo Keanu Reeves. Owszem, nie są to może geniusze aktorstwa, ale moim zdaniem raczej nie grają aż tak fatalnie, żeby kwalifikować się do maliny. I z oscarami też rzeczywiście nie jest zbyt dobrze - jak się dowiedziałem, że Zakochany Szekspir wygrał z "życie jest piękne" "szeregowcem Ryanem" i "Cienką czerwoną linią" to pusty śmiech mnie ogarnął...

ocenił(a) film na 9
zabaone007

Bo to jest to samo co te całe oskary, jedna wielka komercja. Film świetny i Cuba fajnie zagrał.

ocenił(a) film na 8
zabaone007

Zgadzam się całkowicie, nie powinien być nominowany do złotej maliny. Zagrał świetnie, to nie była łatwa rola i nie jeden aktor by sobie z tym nie poradził tak dobrze jak on.

xVenie

widzę, że zdania podzielone ale większość jest tak samo zdziwiona jak ja. film jest urzekający a rola Goodinga podobała mi się ponieważ jest tak różna od jego innych wyczynów, w dodatku od samego początku jest w tej roli autentyczny, trudno zagrać człowieka niedorozwiniętego bez odruchów pożałowania godnych - tu uniknięto tego.
film widziałem co prawda raz kiedyś na polsacie, ale wątpię że zmieniłoby się moje zdanie po czasie

ocenił(a) film na 8
Megido

dla porównania mamy Leonarda Di Caprio w ' Co gryzie Gilberta Grape'a ', z tego co wiem, był młodszy od aktora grającego tutaj, a poziom ich aktorstwa znacznie się niestety różni

ocenił(a) film na 8
true_faith

Przecież "Radio" nie był upośledzony.

ocenił(a) film na 7
true_faith

Cuba Gooding jr pasował do roli. Ostatnie sekundy filmu pokazują prawdziwego Radio i stwierdzam że aktor dobrze oddał charakter postaci.

ocenił(a) film na 7
Askol

Film ogladalo sie spoko tym bardziej ze na faktach. Rola Goodinga była dziwna niby grał ułomnego ale robił to momentami strasznie nieudolnie, przerysowujac postac maksymalnie. W scenach jak sie nie kreci/wierci wyglada jak normalny w 100% swiadomy facet. - stad mozliwe ta nominacja.

ocenił(a) film na 10
nybatteri

Może i tak ale wiele osób z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną wygląda normalnie i w 100% świadomie.

ocenił(a) film na 9
zabaone007

dla mnie bardziej zrozumiałe byłoby nominowanie Cuby do oscara a niżeli do malin w tym przypadku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones