PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393102}
6,6 37 609
ocen
6,6 10 1 37609
4,3 9
ocen krytyków
Ranczo Wilkowyje
powrót do forum filmu Ranczo Wilkowyje

W tym filmie polska wieś nie jest pokazana do końca obiektywnie. Np. gdzie na wsi znajdziesz teraz konia? Moze ma jedna osoba na całą wioskę, a w Ranczu wszyscy poruszają się wozami. Jeszcze inną sprawą jest pokazanie mieszkańców wsi jako zupełnych ciemniaków, wśród których przeważają stare babcie w chustach i jakieś obdartusy i później pro elo "miastowi", którzy nigdy nie byli na wsi utrwalają sobie taki wizerunek.

Ludzie z miasta mają taki obraz ludzi ze wsi, jak np. Niemcy mają obraz Polski. Pamiętam, że moja nauczycielka od niemca za studiów opowiadała, że była jakaś wymiana czy coś i najpierw ona pojechała do Niemiec, a później z Niemiec przyjechała do niej jakaś babka, która myślała, że w Polsce to wszyscy mieszkają w jakiś drewnianych domkach, nie mają komputerów i sa na poziomie jakiegoś plemienia. Po prostu prawdopodobnie w Polsce była za komuny, i jej takie wyobrażenie Polski pozostało.

ocenił(a) film na 8
pawel1615

to jest komedia, a nie dokument:)

ocenił(a) film na 7
pawel1615

Przez wszystkie odcinki nie widziałem zadnego pożądnego traktoru ani innego sprzętu rolniczego. Wiem, że to komedia, ale mogła być bardziej realistyczna pod tym względem.

ocenił(a) film na 7
Diabloo797

Ale to jest wieś na wschodzie więc nie ma się co dziwić. A film dobry ale serial bardziej m się spodobał.

Kirasjer194

Tak? To zapraszam do takiej wsi na wschodzie to zobaczymy gdzie tu można znaleźć konia i tak stare maszyny rolnicze..

ocenił(a) film na 7
Wioleta_Nowomiejska

Ok w pierwszych sezonach można by jeszcze jakoś przymknąć oko na obraz wsi, że faktycznie bieda, nędza i dziadostwo ale w miarę rozwoju serialu i ewolucji Wilkowyjan - te dotacje unijne na wszystko, biznesy serowe i nie tylko to nie możliwym jest żeby w całej wsi nie było choćby jednego prawdziwego rolnika z wypasionym traktorem, a kto w Wilkowyjach ma samochód wszyscy ludzie sukcesu, a na piechotę chodzą, serial fajny ale realizm w podstawach to u nich leży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones