PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490479}

Rango

6,8 53 193
oceny
6,8 10 1 53193
5,8 12
ocen krytyków
Rango
powrót do forum filmu Rango

Prawdą jest,że nie jest to bajka dla dzieci a jeżeli już to dla tych
zdecydowanie starszych albo jeszcze bardziej. Film zrealizowany w
konwencji westernowej, w stylu filmów Sergia Leone np. Dobry, zły i
brzydki, Garść dynamitu, czy Pewnego razu na dzikim zachodzie. Akcja w
tego typu obrazach ma pewien szablon i jest zwykle przewidywalna, ale
wykonanie jest tak perfekcyjne, że aż trudno uwierzyć w większości scen na
filmie to animacja komputerowa a nie rzeczywistość. Do tej pory moim
faworytem były (pod względem technicznym) Legendy Sowiego Królestwa,
ale po obejrzeniu Rango mam dylemat. Muszę chyba odczekać i nabrać
dystansu do filmu.
W sumie jest sporo doskonałych animacji, ale niektóre sekwencje w Rango
niemal powalają. Ten kto zajmował się grafiką 3D wie o co mi chodzi. Pod
tym względem Rango to animacja z najwyższej półki.

ocenił(a) film na 8
CES7

Zgadzam sie animacja rewelka, miałam momentami wrażenie, że oglądam western z prawdziwymi aktorami:) Dla mnie to bajka dla dorosłych i to jaka bajka!!! na poczatku nie powala, ale jak tylko Rango wylatuje z terarium to..... zaczyna się animacja, dialogi i cała akcja po prostu bomba!!!!!!

ocenił(a) film na 9
CES7

Zastąp w scenariuszu słowo "woda" słowem "pieniądze" a szybko dowiesz się że to zabawna opowieść o ponurym świecie finansów. Pełne spektrum zawodowe: od pracowników stojących w kolejce do kasy, poprzez łatwych do schwytania rabusiów okradających w zasadzie puste banki, po oligarchów, którzy tak kręcą kurkami by przejąć co się da. Są i bandyci na zleceniu tychże białych kołnierzyków.

Obraz aktualny zarówno w USA (gdzie ludzie tracili oszczędności i domy z powodu kryzysu) jak i Rosji Chinach czy Polsce (tu przejęto to co wartościowe podczas transformacji)

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

treść A dla mnie woda nie była przenośnią, lecz cytatem z "Chinatown". Proszę zwrócić uwagę, jak bardzo burmistrz jest podobny do Johna Hustona.

ocenił(a) film na 8
CES7

Oglądam Rango i tak sobie myślę pościg kretów grający muzykę, wygląd ślepego kreta, grubas kontrolujący zapasy wody, pościg w kanionie na pustyni zatrzymany przez zwalone dynamitem skały. Gdzieś to już widziałem. To wygląda jak Mad Max na drodze gniewu. Tylko że ten film nakręcono 4 lata później. Czyżby Miller był fanem małego kameleona

ocenił(a) film na 9
CES7

Nic dodać, nic ująć. Perfekcyjna animacja. Szczęka opada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones