PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219331}

Rasa

The Breed
5,5 9 146
ocen
5,5 10 1 9146
Rasa
powrót do forum filmu Rasa

Film "Rasa" zaskoczył mnie mocno tym, że jak na horror tego typu jest bardzo spójny i w większość realistyczny. Z drugiej strony są też pewne przegięte elementy.

Do ponadprzeciętnego realizmu można zaliczyć to, że niektórzy bohaterowie mimo, że posiadają pewne szczególne umiejętności, to nie są one przesadzone. I tak z kolesia strzelającego z łuku nie zrobili współczesnego Robin Hood'a (zwłaszcza biorąc pod uwagę jak wyglądał jego pierwszy strzał do żywego celu xD), dziewczyna specjalizująca się we spinaczce nie jest jakimś Altairem z Assassin's Creed, a przyszły lekarz nie przeprowadza operacji na otwartym sercu ;-) Poza tym stary samochód nie odpala tak łatwo i szybko jak w większości horrorów, a bohaterowie nie gromią tuzinów psów gołymi pięściami.

Natomiast do elementów mocno fantastycznych należy przede wszystkim zdecydowanie zbyt wysoka inteligencja psów. Nawe jeśli są to pieski GMO to i tak numery w stylu przegryzienia cumy, żeby hydroplan odpłynął od pomostu (i ustawienia na nim 2 "żołnierzy" w razie gdyby bohaterowie próbowali go zawrócić) albo, co gorsza, wyciągania bezpieczników ze skrzynki elektrycznej w piwnicy są bardziej śmieszne niż straszne. Do tego niewyjaśniona kwestia dziwnej infekcji, która dopadła blondynę po ugryzieniu przez wilczura (notabene bardzo ładnego). Nie była to wścieklizna, ale też te psy to nie jakieś zombie. Były poddane inżynierii genetycznej, ale dlaczego miałyby czymś zarażać ? No chyba, że one cały czas były chore na wściekliznę i żyły z nią dzięki modyfikacji DNA, która przy okazji zmieniła działanie wirusa ...

ocenił(a) film na 5
NewJoker

Zapomniałem o innym elemencie - w domu tym nie ma noży! a w stodole obok nie ma ostrych narzędzi! Każdy wie, na psa najlepiej z gołymi rękami! Jaskiniowcy przewracają się w muzeach!

pawel_baloo

Głowy nie dam, ale w domu chyba były noże, bo kroili cytrynę do drinków xD

ocenił(a) film na 5
NewJoker

Miał wyjść sarkazm, ale się nie udało :-/ Żelastwa ostrego było tam od cholery.

pawel_baloo

Zmyliło mnie to, że w innym wątku (może nawet chodziło o inny horror, ostatnio obejrzałem ich tyle, że już mi się miesza) ktoś pisał, że nie mieli czym się bronić a ja pamiętam tylko nóż od cytryny xD
Ale skoro było sporo ostrych narzędzi to faktycznie totalna głupota, że z nich nie skorzystali.

ocenił(a) film na 7
NewJoker

No ale tak do końca nie wiadomo jak z tymi psami eksperymentowano, co im podawano itd... to mogło być wszystko wg fantazji twórców, więc może i te psy własnie takie miały być, mądre, przebiegłe, myślące... No to tylko film a tu wszystko możliwe puszczając wodze fantazji. A czym się zarażały te osoby... ciężko powiedzieć bo właśnie nie wiadomo co psom podawali, mogło to być wszystko. Tak sądzę

tukanek1982

Exactly. Dokładnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones