PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627109}

Raz dwa trzy umierasz ty

Truth or Dare
5,4 10 388
ocen
5,4 10 1 10388
Raz dwa trzy umierasz ty
powrót do forum filmu Raz dwa trzy umierasz ty

2/10

ocenił(a) film na 3

+1 bo do jednej godziny dało się oglądać, nawet tak coś między 4 a 6 bym dał wtedy. Ale niestety potem pojawia się mega głupia scena po której przerwałem oglądanie aby to napisać (akurat sam oglądam i nie mam z kim o tym pogadać :D). Mianowicie (proszę nieczytać dalej jeśli ktoś chce obejrzeć jednak - spoiler) przychodzi do tej chatki gościu, który daje oprawcy przypadkiem gazem po twarzy co doprowadza go do parteru. W tym momencie Paul stoi jak pi..da zamiast zrobić mu coś jeszcze. To nic, brak mu odwagi strach go zżera to rozumiem. Ale tego, że stoi potem przed nim z rewolwerem w reku (oddanym mu przez oprawce w celu zastrzelenia kolegi), który jest w połowie załadowany 3/6 i jednak wybiera strzelanie do ziomka??!!! To już przegięcie pały, przecież nawet jak by raz nie trafiło na nabój to zdążyłby popróbować. Mógł uratować znajomych przed sadystyczną grą...... :/

No nic obejrzę jeszcze dalej bo tylko 25 minut zostało. W czasie tej sceny którą opisałem uciekła jedna panna i ciekawi mnie co z nią będzie...:)

matiemail

Skończyła ze skręconym kręgosłupem;)
Akurat ta scena dla mnie nie była aż tak zła. Z kilku powodów.
1. Strach robi swoje. Mózg inaczej pracuje, Paul był podatny na wpływ Justina.
2. Justin go przekonał, że jak to się skończy to mu pomoże i się ukryją razem.
3. Paul nie chciał nikogo zabijać. Miał 50% szansy że nie zabije. Poza tym co innego zabić bo ktoś Ci każe (możesz sam siebie usprawiedliwiać) a zabić kogoś "z własnej woli", nawet jakiegoś zwyrola.
4. Gdyby próbował zabić Justina mógł się obawiać, że mu się nie uda i sam zginie (jednak w takiej sytuacji instynkt samozachowawczy działa na naszą korzyść a nie robienie z siebie bohatera).

Jestem ciekawy Twojej oceny po następnych scenach, które mnie nie przypadły do gustu. Zaczynając od odgryzionego palca, którego kość szybko ustąpiła. Naszła mnie właśnie taka refleksja na tę scenę.
Po pierwsze, kiedy go gryzła wystarczyło ją strzelić w nos, gębę, gdziekolwiek i na pewno by puściła. Poza tym, z nogami przyklejnoymi do krzesła po odepchnieciu, sama by spadła, nie mówiąc już o tym, że nie byłaby w stanie zebrać siły i impetu.

ocenił(a) film na 4
CahirCaellach

Mam te same odczucia. Akcja do czasu ucieczki blondynki pomimo pewnych mankamentów daje radę, potem jest już tylko równia pochyła. Zgadzam się z Cahir, to co napisał(a) w pkt. 4 uważam za kluczowe, nieudana próba zabicia żołnierza byłaby dla Luca wyrokiem śmierci. I ta scena jeszcze tak mnie nie razi jak kolejne.

Scena zabicia blondynki kompletnie bez sensu (chyba reżyser nie wiedział co z nią zrobić więc postanowił ją zabić), odgryzienie palca to porażka, o której już napisał Cahir, tak samo jak przywiezienie do chatki sparaliżowanego Felixa (po co?) i zwycięstwo czarnej dziewczyny. A próba zrobienia z Feliksa debila który nie odróżnia czy bzyka laskę, czy obciąga chłoptasiowi to żenada, jakiej nie jestem w stanie kupić. Dla mnie sytuacja sztuczna, udziwniona. Jeśli już chcieli wpleść wątek szantażu mogli zrobić, że po prostu chłopak dobierał się do tej czarnej i nie sprostał zadaniu. Brat mści się za dokonane samobójstwo i oskarża nadawcę kartki, a prawda jest inna, bo chłopak nie wytrzymał presji związanej z szantażem i ośmieszeniem się jako mężczyzny.

I konkluzja - żołnierz mszczący się z powodu samobójstwa brata nieźle do mnie przemówił, na tyle dobrze, że w zasadzie stałem i stoję po jego stronie. Zwłaszcza w kontekście szantażu i ogólnego wniosku, że sucz która bezwzględnie wykorzystała swojego chłopaka i winna jest samobójstwu Felixa żyje i ma się z nich wszystkich najlepiej.
Punkt więcej za naprawdę dobrą grę Oakesa i całkiem niezłą pozostałych aktorów.

ocenił(a) film na 6
matiemail

No faktycznie, ta scena nie była zbyt fortunna, ale jako całość, prezentuje się film nieźle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones