PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627109}

Raz dwa trzy umierasz ty

Truth or Dare
5,4 10 387
ocen
5,4 10 1 10387
Raz dwa trzy umierasz ty
powrót do forum filmu Raz dwa trzy umierasz ty

Mylenie gatunków na Filmwebie zaczyna już być mocno irytujące!

ocenił(a) film na 5
martinos1985

widocznie dla niektórych niema znaczenia czy thriller czy horror

OLIN1

No niestety...

ocenił(a) film na 5
martinos1985

no to w jakim gatunku byś to umieścił? Moim zdaniem film zbyt krwawy i brutalny jak na thriller. Horror to właściwa kategoria.

martinos1985

Może i jest to thriller, ale jakby się uprzeć to da się go wcisnąć w gatunek horroru, bo są dość brutalne sceny.

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Mnie też to denerwuje.
Dla mnie horrorem są filmy z elementami nadprzyrodzonymi.

Sighma

nie musza byc nadprzyrodzone musi byc klimat i brutalne sceny ale pokazywane

ocenił(a) film na 6
hercules38

To w takim razie thriller...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
hercules38

Cóż za wybuch gniewu :) Ktoś chyba nie jest przystosowany do konwersacji innymi w sieci. Oczywiście zgłosiłem.

Zatem podaj ten horror bez nadprzyrodzonych mocy. I wytłumacz różnicę między horrorem a thriller. Bo widzę, że dla Ciebie i Se7en jest horrorem xD

FerPlej

hellowen pila martwy krzyk i pare innych a roznica jest prosta thlirer to film kiedy zwykle wiadomo kto jest zabujca nei chodiz w maskach moze to byc thlirer co policjant sciga jakeigos osla czy cos podbnego roznia sie klimatem np i strasznascia glownie a se7en nie ogladalem

hercules38

zabójca

ocenił(a) film na 6
hercules38

No to zobacz w takim razie film Trup (2012) i powiedz mi czy to thriller czy horror. Strasznie dziwnie rozdzielasz gatunkiem po przewidywalności filmu, z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.Czyli filmy z zombie to thrillery bo wiadomo, że zombiaki zabijają?

FerPlej

jprd nadprzyrodzone filmy zawsze horrory a jak masz zwyklych ludzi bez masek tylko wyklych przestapcow to sa thlirery kumasz

ocenił(a) film na 6
hercules38

No to o tym mówię od samego początku... ;d

FerPlej

no ja tez :p

ocenił(a) film na 2
hercules38

Dla mnie ten film to ani nie horror ani nie thiler to czyste nie porozumienie stracony czas i tyle żenada przede wszystkim z ta butelka . Cały film siedzą przywiązani do krzeseł i pierdzielą głupoty żenujący film a ty chłopie oglądnij siedem jak nie widziałeś bo to klasyka i na pewno ci się spodoba lepszy jak nie jeden horror

furgi_7

jak bd mial okazje to tak a co do tg filmu to nwm czy horror czy thlirer bo ogl juz pod koniec

ocenił(a) film na 5
Sighma

nadprzyrodzonymi? Czyli Piła to według ciebie nie jest horror?

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Nie jest. To thriller.

użytkownik usunięty
Sighma

Ja dzielę filmy na gatunki horror/thriller tak - jesli film jest straszny, trzyma w napięciu czy coś, lecz nie ma ukazanych brutalnych scen - jest (dla mnie) thrillerem. :) Natomiast jeżeli ukazuje brutalne sceny, dużo krwi itp - ja uznaję go za horror :) Pierwszy raz słyszę o dzieleniu na podstawie nadprzyrodzone/nienadprzyrodzone :) Nikogo nie obrażam, tylko mówię jak byłam nauczona dzielić ;)

ocenił(a) film na 5

Tak właśnie dzieli się w teori thrillery i horrory - w tych pierwszych występują tylko elementy zgodne z wiedzą o świecie, w tych drugich strach - zagrożenie mają pochodzenie nadnaturalne. W takim ujęciu wiele filmów, kierując się drastycznością, brutalnością i ilością krwi jest błednie klasyfikowanych jako horrory, jak np wspomniana "Piła" czy taki np "Krzyk" - oczywiście tutaj obiegowy podział jest ważniejszy niz ten "prawidłowy w teorii". Ale np jest cała masa drastycznych, krwawych scen w filmie "Braveheart" - czy zatem jest to horror? Często jest tak, że filmy np o maniakalnych mordercach (zagrożenie pochodzenia ziemskie,go) mają jednak elementy nadprzyrodzone, jak np w "koszmarze minionego lata" i kontynuacjach (niewytłumaczalne przezycie mordercy). Ale często trudno to jednoznacznie ocenić. Jak zawsze, granice między gatunkami są płynne. Czy w sumie to takie ważne?

ocenił(a) film na 2
Sony_West

Dla mnie piła to tez bardzo dobry thriller który pokazuje bardzo brutalne sceny i to dla tych ludzi którzy są torturowani to horror a dla widza dobry thriller psychologiczny z dreszczykiem emocji horror może byc np egzorcysta , egzorcyzmy emile rose , obecność , inni , naznaczony i rzeczywiście są to filmy w których są zjawiska paranormalne ale znalazłbym jeszcze pare horrorów w których nadprzyrodzone siły nie występują. A co do blade czy zombii itp itd nie są to filmy typu horror no chyba ze dla małych dzieci które wierzą ze zombi i wampiry istnieją.

ocenił(a) film na 5
furgi_7

Że niby wampiry nie istnieją? Hahaha to żeś teraz walnął... :)

ocenił(a) film na 2
Sony_West

No niestety wampiry i św Mikołaj nie istnieje przykro mi ze słyszysz to ode mnie anie od rodziców nie bądź zły na mnie ale nie chcę żebyś się oszukiwał do końca "rzyćA" :)

martinos1985

ja też nie wiem jak można mylić horror z komedią -_-

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Film nie był najgorszy a ileż krytyki i niskiej oceny! Jak na kino brytyjskie nie mniecie wysokich wymagań to w końcu nie "Wysyp żywych trupów" a czy Thriller czy horror to nie mam wątpliwości, że trzymał w napięciu dla małolatów, gimbusów to Underwold czy Blade jest horrorem i ma ocenę 7 czy 8 ja się zapytam za co? Za akcję w filmie? Horror ma straszyć i pokazać brutalność w filmie a nie akcje w tylu Jet Lee, Jackie Chan czy fimy typu Matrix i Gwiezdne Wojny, albo Obcy co to ma być horror? Czy S.F?

Embi1982

No zły nie był, choć Underwold i Blade też lubię, nawet bardziej niż tej tytuł...

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Underwold i Blade są dobrymi filmami ale z jakiej paki są w gatunku horror?? Sorry za wulgaryzm ale nikt by się nie zesrał ze strachu nawet 5 latek oglądając walczących wampirów mieczami itp. Jest dużo starszych filmów o wampirach, zombie i innych monstrum z lat 80 i 90 gdzie dzieciaki budziły się z krzykiem a teraz oceniają film jako komedie to zrozumiałe bo każdy z czasem z wiekiem inaczej interpretuje film.

Embi1982

bo to sa horrory tematyka klimat dość często nie znasz się to cicho

ocenił(a) film na 7
hercules38

Jak Blade i Underwold to hororry twoim zdaniem to jak przekonasz fana filmów grozy co takiego jest przerażającego w obydwu filmach? Jak dla mnie to Thriller lub też może być s.fiction i film akcji.

Embi1982

jprd nie każdy horror jest przerazajacy i to sa horrory w thilerachj nie ma zjawisk paranormalnych tylko zwykli ludzie a ta sa horrory

Embi1982

w każdym filmie jest jakas akcja

ocenił(a) film na 7
hercules38

twoja odpowiedź nie jest wyczerpująca ale uzasadnia teorie czym jest gatunek horror zwracam honor ale różnie się z tymi osobami co postrzegają gatunek horror jako akcje bo ja szukam w tej sztuce czegoś co mnie przerazi albo przestraszy niestety nawet lśnienie nie zrobiło na mnie dużego wrażenia a film doskonały a w porównaniu Rytuał, Obecność czy Egzorcysta to filmy w tej dziedzinie niedocenione.

Embi1982

nie każdy horror przeraza poza trym horrory nie tylko strasza maja odp napiecie klimat mg tez obrzydzać ale dużo jest tez słabych i bardzo słabych a obecność i egzorcysta raczej sa doceniane za to jest kilka których amatorzy nie doceniaja

hercules38

WIZYTA fajny horror bez nadprzyrodzonych istot i mocy

ocenił(a) film na 5
Embi1982

Obcy to miks gatunków, pierwsza część to klastrofobiczny horror s-f, drugi to horror-akcja s-f, pozostałe części (3 i 4, dalej nie wiem) mają też elementy horroru. Ale czy np film "Predator" to jest horror? Trudno się na nim wystraszyć, ale w sumie chyba też, chociaż idę o zakład, że mało kto o nim tak myśli ;)

ocenił(a) film na 4
martinos1985

konkretny thriller:)

sajtafari

konkretny to horror

ocenił(a) film na 8
martinos1985

Stary temat, ale cóż.
Ten film to slasher. Slashery są klasyfikowane do gatunku horrorów.

martinos1985

to ty mylisz gatunki jak się nie znasz na horrorach to cicho

hercules38

Aha. :v

martinos1985

no aha ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones