PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601997}

Czerwone światła

Red Lights
6,5 27 933
oceny
6,5 10 1 27933
6,0 3
oceny krytyków
Czerwone światła
powrót do forum filmu Czerwone światła

Do momentu...

ocenił(a) film na 5

Śmierci Margaret film trzymał dobry poziom potem w dół, coraz niżej. Końcówka mnie zaskoczyła.
Jednak sposób w jaki studenci dowiedli że Silver jest oszustem, mnie nie przekonał. Zespół
poważnych naukowców zauważył by sztuczkę z zegarkami bez problemu. Do tego kto by nie zrobił
badania wzroku Silverowi? Kiedy poddaje się go testom, powinno się go najpierw przebadać
ogólnie, czyż nie?

W pewnym momencie pomyślałem sobie że reżyserowi zabrakło kilku scen, że film nie jest
kompletny. A szkoda, bo był potencjał.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

O tak zdecydowanie potencjał był na światowy hit. Dałem 7 głównie ze względu na świetną grę De Niro i ciekawą fabułę. Jednak można było wycisnąć z tego filmu dużo więcej.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

Wiele na forum głosów krytyki, jedni nie rozumieją końcówki inni się nią zachwycają, ale dopiero Twoja opinia coś wnosi! Rzeczywiście pierwszą rzeczą jaką zrobili by naukowcy to przebadali fizyczność takiego człowieka a dopiero później poddali by go eksperymentom i to jest poważne niedociągnięcie filmu. Ja dałem 7 bo całkiem przyjemnie się ten film oglądało i skoro skłania do dyskusji to znaczy że nie jest przeciętny, na szczególne pochwały zasługuje podjęta w ciekawy i niegłupi sposób tematyka.

ocenił(a) film na 8
Kempy235

Zespół poważnych naukowców tak, ale reżyser w sposób dobitny pokazał, że mały łysek nie kierował powaznymi badaniami, tylko chciał znaleźć potwierdzenie z góry zakładanej wiary. Widać to w tym że dał się nabrać na naiwną sztuczkę z odbijaniem się kart w okularach. Także w tym, że zgodził sie na to żeby Silver miał wpływ na zespół badaczy i zakres eksperymentów. Motywacja też jest jasna. Wielokrotnie wyższe granty na badania. Żeby dostawać kasę musiał mieć "efekty". Film jest kompletny, dobrze jest wyjasniony w watku: http://www.filmweb.pl/film/Red+Lights-2012-601997/discussion/Niekt%C3%B3rzy+wida %C4%87+nie+pojeli+o+co+chodzi%C5%82o.,2310911

aququ

Ale chyba wiesz, że bez problemu ludzie udowodnili swoje moce bo zjawiska paranormalne są faktem naukowym, życie po życiu istnieje a śmierć nie jest końcem co nie ;) A Randiego to ja już wyjaśniłem.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

" W pewnym momencie pomyślałem sobie że reżyserowi zabrakło kilku scen, że film nie jest kompletny. A szkoda, bo był potencjał." - mam tak samo.

Wątek ze ślepotą był szalenie słaby. Już nie chodzi o to, czy -jak mówi @aququ - "mały łysek" chciał hajs i nie przepbadał Silvera ale o to, że jeśli ktoś jest tak publicznie znany przez tyle lat to raczej wątpliwym jest dla mnie, że nikt go wcześniej w tej PODSTAWOWEJ materii nie zdemaskował. Po prostu. Miło się oglądało ale niestety spełniły się moje obawy co do tanich zabiegów, skierowanych do widza, który w łatwy sposób może krążyć w okół tropu, a później czuć mentalną gratyfikację, bo przecież był blisko... no trudno było nie być xD hahaha, sherlocki.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

Faktycznie film oglądało się przyjemnie, ale czegoś zabrakło, tak jakby reżyser nie do końca czuł klimat. Samo zakończenie nie było złe, ale potraktowane bardzo "po macoszemu".

Kempy235


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones