PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106337}

Rekonstrukcja

Reconstruction
7,4 5 889
ocen
7,4 10 1 5889
6,7 3
oceny krytyków
Rekonstrukcja
powrót do forum filmu Rekonstrukcja

Miałam to szczęście , iż byłam na tym w kinie - zupełnie przypadkowo , postanowiłam iść na "jakiś" czeski lub inny zagraniczny film . I tak pewnego dnia dane było mi obejrzeć ten niesamowity film.
Od początku , od pierwszej minuty urzekła mnie w nim jakaś niesamowicie silna aura i z każdą minutą , z każdą chwilą , gdy Alex wahał się pomiędzy Simone a Aimee zagłębiałam się w ten obraz całą duszą . Dlaczego? Jeśli kiedykolwiek miałeś/ miałaś sytuację w której przydarzył Ci się podobny dylemat WYBORU - stały partner/a czy osoba , która tak silnie , tak mocno wpłynęła na Ciebie?
Czy mieć to co tak długo budowałeś czy też nie mieć żadnej pewności ? Czy porzucić kogoś , kto tak mocno Cię kocha na rzecz być może iluzorycznej miłości?
Wciska w fotel - zwłaszcza w momentach , gdy niesamowicie zabarwione emocjonalnie sceny przeplatają się z po prostu genialną muzyką (Adagio for Strings) .
Konstrukcja filmu powala - zwłaszcza koniec (o którym nie napiszę , żeby nie psuć tym , którzy nie widzieli jeszcze filmu ).
Jednym słowem - czasami żeby zrozumieć film , trzeba samemu być bohaterem wydarzeń - dylematu , problemu. A czasami po prostu - w wypadku tego filmu - kogoś kochać ..

ocenił(a) film na 3
ALDIR

Dziwne bo mnie żadna aura nie urzekła...
Może oglądaliśmy inne filmy bo bohater tego filmu nie miał zbyt dużego dylematu szybko porzucił Simone i wybrał Aimee. Często większość z nas interpretuje innych 'pod siebie'.
Chcesz usłyszeć genialnej muzyki? polecam Hansa Zimmera.
Konstrukcja filmu nie powala, nawet w recenzji na filmwebie jest napisane że od Memento jest co chwilę wykorzystywana.
Gratuluję wszystkim, którzy w kinie szukają dylematów, problemów, przemyśleń, zagadek i uczuć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones